Kategorie

Konto

Koszyk

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka dla dziecka?

Opublikowano: sie 19,2022 11:32

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka dla dziecka?

Łóżko to miejsce, w którym dzieci potrafią spędzić naprawdę dużo czasu. Nie tylko w nim śpią, ale także chętnie traktują je jako miejsce do zabawy. Dlatego tak ważnym jest, aby łóżko dziecięce było odpowiednio wybrane i łączyło w sobie bezpieczeństwo, wygodę i estetykę. Chcesz wiedzieć, na co dokładnie zwrócić uwagę i jak zaplanować zakup? Niżej znajdziesz nasze porady!

Łóżko dla dziecka – czym kierować się przy wyborze?

Dzieci rosną i rozwijają się bardzo szybko. Wszystkie zabawki i akcesoria dla nich powinny być dopasowane do ich wieku i wybierane ze szczególną uwagą. Nie inaczej jest w przypadku łóżeczek. Trzeba przecież zastanowić się, jaką wielkość powinno mieć łóżko i kiedy zdecydować się na nowe.

Wątpliwości jest wiele, dlatego przygotowaliśmy listę wskazówek, które pomogą Ci w wyborze łóżka dla dziecka w różnym wieku.

Jakie łóżko wybrać dla niemowlaka?

Przy wyborze łóżka dla niemowlaka zwróć uwagę przede wszystkim na materiał, z którego zostało wykonane. Najważniejsze, by drewno czy sklejka posiadały odpowiednie atesty. Upewnij się, czy całość jest dobrze zmontowana i nie ma ryzyka, że dziecko będzie mogło się skaleczyć.

Warto zwrócić uwagę także na szczebelki. Powinny być umieszczone na tyle blisko siebie, żeby niemowlę nie było w stanie przecisnąć przez nie główki. Dobrze, jeżeli istnieje możliwość samodzielnego usunięcia poprzeczek. Dzięki temu w przyszłości maluch będzie mógł sam wychodzić z łóżeczka.

Jakie łóżko wybrać dla przedszkolaka?

Dzieci w wieku przedszkolnym zwykle są już przyzwyczajane do samodzielnego spania we własnym pokoju. Trzeba jednak pamiętać, że każdy maluch jest inny i dla niektórych może być to spore wyzwanie. Warto więc pomyśleć o sposobie, dzięki któremu własne łóżeczko zacznie się dobrze kojarzyć i stanie się miejscem, w którym malec zechce przebywać.

Takim rozwiązaniem są chociażby łóżka BabyDreams. Są bezpieczne, ponieważ posiadają barierkę zabezpieczającą, ale i nowoczesne. Wyróżniają je m.in. ciekawe fronty z nadrukami. Szeroki wybór gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to, czy maluch lubi księżniczki, tiry czy dinozaury.

Jakie łóżko wybrać dla dziecka w wieku szkolnym?

Im dziecko starsze, tym bardziej samodzielne i świadome. Kiedy idzie do szkoły, potrafi już powiedzieć, co mu się podoba. Dlatego przy zakupie łóżka dla dziecka w wieku szkolnym warto zapytać go o zdanie!

Jeśli w dziecięcym pokoju nie ma zbyt wiele miejsca, rozważ zakup łóżka-biurka w jednym. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić sporo przestrzeni, a do tego dziecko z pewnością ucieszy się z możliwości spania pod sufitem!

Dobrym pomysłem będzie również klasyczne łóżko parterowe. Wygląda schludnie i z pewnością będzie dobrze prezentować się w pokoju. Nierzadko tego typu łóżka posiadają pod spodem szuflady, nie trzeba więc martwić się o zajmowanie dodatkowej przestrzeni na pościel.

Jakie łóżko wybrać dla rodzeństwa?

Przy urządzaniu pokoju dziecięcego pamiętaj, że nie będzie to wyłącznie sypialnia, ale także miejsce, gdzie dzieci się bawią i uczą, a więc spędzają dużo czasu. Dlatego, jeśli aranżujesz pokój dla dwójki dzieci, zwróć uwagę przede wszystkim na odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni.

Dobrym pomysłem może być chociażby łóżko piętrowe. To świetne rozwiązanie do pokoju, w którym trudno zmieścić dwa łóżka dla dzieci 160×80 cm, nie wspominając o jakichś większych meblach.

Jeśli jednak pokój jest na tyle duży, że możesz umieścić w nim dwa łóżka, to zdecydowanie opcja warta przemyślenia. Dzięki temu dzieci nie będą kłócić się o to, kto ma spać na górze, a w przyszłości każde z nich będzie miało swoje posłanie, które można przenieść choćby do własnego pokoju.

Łóżko dla dziecka – o czym trzeba pamiętać?

Pamiętaj przede wszystkim, że łóżko dla dziecka musi być bezpieczne i wygodne. Podczas snu dzieci regenerują się i zbierają siły na rozwój, dlatego niezwykle ważne jest, aby już od samego początku dobrze się wysypiały.

Ale łóżko, choć jest ważnym elementem pokoju dziecięcego, to nie wszystko. Przed zakupem przemyśl dobrze, gdzie i jak ustawić posłanie, żeby nie zabrać dziecku miejsca na zabawę czy naukę.

Teraz możesz zabrać się za urządzenie pokoju dla malucha. Mamy nadzieję, że z naszymi wskazówkami stało się to dużo łatwiejsze!

Łóżko HAPPY 160x80  szuflada + materac
-37%
699,00 zł
440,00 zł
  • 500 osób kupiło
Łóżko HAPPY 180x80 szuflada + materac
-35%
799,00 zł
519,00 zł
  • 133 osoby kupiły
Łóżko dla dzieci MIKOŁAJ COLOR 160x80  szuflada + materac
-31%
654,00 zł
449,00 zł
  • 513 osoby kupiły
Łóżko SWEETY 180x80 szuflada + materac
-31%
699,00 zł
479,00 zł
  • 51 osób kupiło
Duże Łóżko AUTO SUPER CARS 180x90 HIT
-21%
699,00 zł
549,00 zł
  • 99 osób kupiło
Łóżko dla dzieci MIKOŁAJ 160x80 + szuflada + materac
-20%
654,00 zł
524,00 zł
  • 133 osoby kupiły
Łóżko JACEK P 160x80materac + szuflada
-5%
599,00 zł
572,00 zł
  • 238 osób kupiło

Pokaż więcej