Wszystkie kategorie
Moja Arena

Lalki szmaciane, czyli klasyka gatunku

Opublikowano: lut 14,2018 13:07

Lalki szmaciane, czyli klasyka gatunku

Lalki szmaciane wciąż cieszą się ogromną popularnością. Mało tego – w dobie skomplikowanych, interaktywnych zabawek i zagrożeń ekologicznych coraz więcej ludzi szuka prostych rozwiązań i stara się być eko. Dzięki temu szmacianki wracają do łask i są coraz chętniej kupowane zwłaszcza na prezent. Za co dzieci kochają szmaciane lalki i co one mają im do zaoferowania?

Za co kochamy lalki szmaciane?

Szmaciane lalki są przede wszystkim bezpieczne: wykonuje się je z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów. Dzięki temu nadają się dla dzieci w każdym wieku – również dla niemowlaków. Dodatkowo lalki szmacianki nie mają twardych wstawek, jakie często można spotkać w innych lalkach, dzięki czemu nawet maluszki mogą z nimi spać bez ryzyka przypadkowego uderzenia.

Szmaciane zabawki są produkowane w ten sposób, by swoim wyglądem jak najbardziej przypominały żywe postacie. Niektórzy rodzice zarzucają standardowym, plastikowym lalkom idealizację kobiecej urody – uważają, że popularne serie lalek przedstawiają kobiety, które nigdy nie będą tak wyglądać. Z kolei szmaciane lale uczą dzieci akceptacji dla każdego rozmiaru ciała. Oprócz tego szmaciane zabawki często mają ciekawe fryzury i stroje, które nawiązują bezpośrednio do bajek, wyglądu dzieci lub ludowych tradycji. Dodatkowo lalki szmaciane dla dzieci mają miękkie, długie włosy, które można układać według upodobania.

Duże szmaciane lalki mogą sprawić, że dziecko będzie się z nimi utożsamiało, a co za tym idzie – chętniej będzie się nimi bawiło. Szmaciane zabawki mogą również stać się nieocenionymi przyjaciółmi, którzy będą pomagać w trudnych chwilach. Zdecydowanie trudniej o taką więź z plastikową lalką, z którą nie można pójść spać i do której nie można się przytulić.

Lalki szmacianki – 5 naszych propozycji

Jeżeli szukasz prezentu dla swojego dziecka, to zdecydowanie polecamy przytulanki lalki szmacianki. Poniżej prezentujemy 5 naszych propozycji, które na pewno zachwycą Twoją pociechę:

Lalki szmaciane dla niemowląt

Jak już wspominaliśmy, lalki szmaciane dla dzieci to doskonały pomysł na prezent, ponieważ nadają się zarówno dla niemowlaków, jak i kilkulatków. Lalka szmacianka dla niemowlaka już od pierwszych dni może stać się jego największym przyjacielem, który na dodatek pomaga mu w zasypianiu. Tego typu zabawki są na pewno dużo bezpieczniejsze niż lalki, które mają jakieś małe elementy lub plastikowe części.

Lalki szmaciane – przytulanki

Lalka przytulanka może okazać się wspaniałym towarzyszem zabaw. Dodatkowo przytulanki szmacianki dzięki temu, że są prosto zrobione i nie wydają przy naciśnięciu masy dźwięków, szybciej pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Dziecko może bez przeszkód wymyślać im imiona, indywidualne cechy, a także ma większe pole dla wyobraźni niż w przypadku lalki, która ma wbudowane kilkadziesiąt funkcji.

Szmaciane lalki przytulanki, jeżeli tylko są solidnie wykonane, mogą służyć dzieciom przez lata. To dziecięce zabawki, które są bezpieczne i nadają się dla maluchów w każdym wieku. Sprawdzą się zarówno u niemowlaków, jak i u pięciolatków, a często mogą stać się przyjaciółmi na długie lata.


Pokaż więcej