Kategorie

Konto

Koszyk

Jaka kawiarka najlepsza?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jaka kawiarka najlepsza?

Wiele osób ma w swoich domach kawiarki do kawy, jednak mimo to mało kto z nich korzysta. Niektórzy uważają, że stare kawiarki parzą niedobrą kawę – jednak nic bardziej mylnego! Jeśli kawiarka jest w dobrym stanie, to może parzyć tak samo smaczną kawę, jak ekspres. Dodatkowo jest też znacznie tańsza. Jeśli nie pijemy dużych ilości kawy każdego dnia, urządzenie to może być dla nas dużo lepszą opcją. Jak więc wybrać kawiarkę, by być zadowolonym?

Kawiarka czy ekspres

Kawiarki do parzenia kawy to urządzenia, które parzą kawę metodą niskociśnieniową. W opozycji do kawiarek stoją ekspresy do kawy, korzystające z wysokociśnieniowej metody parzenia. Miłośnicy kawy twierdzą, że różnica w smaku przez metodę parzenia jest znacząca – niektórym bardziej będzie smakować kawa z kawiarki do kawy, a niektórym kawa z ekspresu. Warto jednak zaznaczyć, że mimo iż kawę dużo szybciej (i łatwiej) parzy się w ekspresie, to jednak trudniej go wyczyścić. Jeżeli kogoś to nie przeraża, a lubi mieć kawę praktycznie od razu – lepiej niech wybierze ekspres, ponieważ istnieje ryzyko, że kawiarka do parzenia kawy nie sprosta jego wymaganiom.

Jaka kawiarka najlepsza?

Jaką kawiarkę kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie i czy wszystkie kawiarki wykonane są z aluminium? W dużej mierze wybór kawiarki jest uzależniony od palnika, który jest zamontowany w domu. Inną kawiarkę kupuje się do kuchenki gazowej, a inną do płyty indukcyjnej. Na kuchence gazowej i elektrycznej można parzyć kawę w starszych wersjach kawiarek (również tych aluminiowych), jednak nie jest to możliwe w przypadku płyt indukcyjnych. Do płyt indukcyjnych należy kupić jeden z najnowszych modeli tego urządzenia. Reszta zależy już od preferencji przyszłego właściciela.

Kawiarka elektryczna

Dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na czasie, ale nie chcą kupować ekspresu, dobrym rozwiązaniem jest kawiarka na prąd. Elektryczne kawiarki składają się ze specjalnej podstawki i klasycznej części urządzenia, przez co kawa zachowuje swój aromat i smak, a użytkownik ma możliwość regulowania czasu parzenia kawy bez konieczności odpalania kuchenki. Niektóre kawiarki tego typu mają wbudowane reduktory, które zapobiegają marnowaniu się kawy. Elektryczna kawiarka stalowa może być nie tylko praktycznym urządzeniem, ale dzięki swojej estetyce może również stanowić ozdobę w kuchni.

Kawiarka indukcja

Kawiarka na indukcję to nowoczesny typ kawiarek, które działają na płytach indukcyjnych. Kawiarka do indukcji pozwala na przygotowanie smacznej, aromatycznej kawy o każdej porze dnia. To jedne z nowocześniejszych kawiarek, dlatego na rynku można spotkać się nie tylko z ciekawymi kolorami, ale również niecodziennymi kształtami i rozmiarami. Dzięki temu można zaparzyć kawę dla większej liczby osób.

Kawiarka na gaz

Kawiarka na kuchenkę gazową zwykle wykonana jest ze stali nierdzewnej bądź aluminium. Kawiarki tego typu zapewniają swoim właścicielom niepowtarzalny, głęboki smak kawy. Kawiarki przeznaczone do kuchenek gazowych można kupić w różnych kolorach oraz rozmiarach (niektóre pozwalają na przygotowanie nawet 12 filiżanek espresso!).

Kawiarka stalowa czy aluminiowa?

Niektórzy uważają, że kawiarka aluminiowa nadaje kawie charakterystyczny posmak. Warto jednak pamiętać, że oryginalnie kawiarki do parzenia kawy wykonane były właśnie z aluminium i między innymi za ten smak Włosi pokochali kawę. Obecne aluminiowe kawiarki wykonane są z bezpiecznych i certyfikowanych materiałów, dlatego nie trzeba bać się o swoje zdrowie. Kawiarki aluminiowe są bardziej kanciaste niż kawiarki stalowe, a także pozwalają na przygotowanie innej liczby filiżanek espresso (od 1 do 18). Kawiarka ze stali nierdzewnej ma bardziej okrągły kształt, a także pozwala na przygotowanie od 2 do 10 filiżanek espresso. Stalowa kawiarka do parzenia kawy zaparzy także kawę o innym smaku, niż kawiarka aluminiowa – różnice zwykle są ledwo wyczuwalne, jednak dla niektórych to może stanowić najważniejszy argument przy wyborze tego urządzenia.

Kawiarka włoska to doskonałe urządzenie pozwalające parzyć aromatyczną, pyszną kawę, której nie powstydziliby się nawet Włosi. Dobrze dobrany młynek do kawy wysokiej jakości kawiarka i odpowiednie ziarna sprawią, że kawa zaspokoi oczekiwania nawet największych kawoszy. Nowoczesne kawiarki mają bardzo ciekawy design, są funkcjonalne, a przede wszystkim niedrogie – dlatego każdy miłośnik kawy powinien mieć taką w swojej kuchni.