Kategorie

Konto

Koszyk

Zaparzacz do herbaty – potrzebny w każdym domu!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Zaparzacz do herbaty – potrzebny w każdym domu!

Zaparzacz do herbaty jest jednym z niezbędnych akcesoriów w domach osób, które lubią pić herbatę liściastą. Zaparzacze znacząco ułatwiają przygotowanie mieszanek herbacianych, które zwykle można parzyć więcej niż raz (np. zieloną herbatę). Czy warto inwestować w zaparzacz?

Zaparzacz do herbaty – co to?

Zaparzacz do herbaty i kawy to niewielki gadżet, który może znacząco ułatwić życie. Jest on niezwykle przydatny zwłaszcza dla osób, które lubią pić herbatę często, a nie chcą ograniczać się do herbat z torebki. Większość zaparzaczy można użyć zarówno do parzenia herbat, jak i kawy – na rynku dostępne są specjalne dzbanki z zaparzaczem, które pozwalają na przygotowanie większej ilości kawy czy herbaty (jest to nieocenione zwłaszcza podczas spotkań ze znajomymi).

Zaparzacz do herbaty i ziół ma zwykle postać „jajka” (do herbaty) bądź dzbanka (zaparzacze tłokowe) czy też dzbanka z sitkiem. Dzięki niemu można pić napar bez fusów – wszystkie zostają w sitku. Zaparzacze mogą być metalowe, aluminiowe lub silikonowe.

Zaparzacz do herbaty – silikonowy czy metalowy?

Wiele osób zastanawia się, co będzie lepsze: zaparzacz metalowy czy silikonowy? Silikonowy zaparzacz do herbaty nie nagrzewa się – w przeciwieństwie do metalowego zaparzacza. Oprócz tego na rynku można kupić więcej zaparzaczy wykonanych z silikonu, które mają interesujące, nietypowe kształty. Dodatkowo silikonowe zaparzacze nie wpływają na smak naparu. Niektórzy jednak zauważają, że silikonowe zaparzacze pod wpływem ciężkich fusów mogą się otworzyć – przez to wszystkie fusy lądują w kubku. Metalowe zaparzacze do herbaty są pod tym względem solidniejsze. Oprócz tego metalowy, prosty zaparzacz do herbaty na kubek jest tańszy niż silikonowy. Oba tworzywa jednak są trwałe (chociaż herbata na metalowych zaparzaczach zostawia ślady) i tylko od użytkownika zależy, którą wersję wybierze.

Zaparzacz do herbaty – dzbanek

Dzbanek z zaparzaczem do herbaty jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które lubią pić ten napar w towarzystwie. W sklepach można znaleźć kilka rodzajów tego typu dzbanków. Do najpopularniejszych należy między innymi dzbanek tłokowy oraz zaparzacz do herbaty z podgrzewaczem, który utrzymuje ciepło napoju przez dłuższy czas. Zrobienie kawy czy herbaty dla kilku osób będzie jeszcze prostsze z dzbankiem, który ma sitko.

Kubki z zaparzaczem do herbaty

Kubek z zaparzaczem do herbaty to zwykle standardowy kubek, który dodatkowo ma sitko i specjalną pokrywkę. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które robią herbatę tylko dla siebie, a nie przepadają za wkładanymi zaparzaczami. Z takiego kubka można pić bez konieczności wyjmowania sitka. Dość popularne są także zaparzacze do herbaty z filiżanką, które działają na tej samej zasadzie. Takie zaparzacze doskonale nadają się zarówno do herbat, jak i ziół czy kawy.

Zaparzacz do herbaty elektryczny

Elektryczne zaparzacze do herbaty czy też czajniki z zaparzaczem umożliwiają przygotowanie napoju bezpośrednio w czajnikuW momencie gdy woda osiąga odpowiednią temperaturę, wystarczy wsypać do sitka mieszankę. Jest to zdecydowane ułatwienie dla osób, które nie lubią brudzić dodatkowych naczyń – zaparzacz do herbaty z podgrzewaczem elektrycznym sprawia, że potrzebny jest tylko kubek lub filiżanka.

Zaparzacz do herbaty śmieszny

Oryginalny zaparzacz do herbaty to doskonały pomysł na prezent dla każdego miłośnika tego szlachetnego napoju. Na rynku dostępne są zaparzacze w kształcie owoców (np. zaparzacz do herbaty truskawka, cytryna), torebek herbaty, zwierząt czy motywów świątecznych – produkty tego typu są wykonane głównie z silikonu.

Gdzie kupić zaparzacz do herbaty?

Najprostsze zaparzacze można kupić stacjonarnie (w sklepach z herbatami i akcesoriami do herbat czy w większych sklepach). Podobnie jest z zaparzaczami elektrycznymi czy tłokowymi. Większy wybór zaparzaczy jest jednak w internecie – nie tylko można tam znaleźć ciekawe wzory i kolory, ale również wybór samych zaparzaczy jest większy. W sklepach stacjonarnych jest zwykle dość ograniczony asortyment (wyłączając sklepy specjalistyczne).