Wszystkie kategorie
Moja Arena

Mikrofalówka: jak wybrać kuchenkę mikrofalową?

Opublikowano: wrz 11,2018 11:10

Mikrofalówka: jak wybrać kuchenkę mikrofalową?

Kuchenki mikrofalowe to popularne i niezwykle pomocne urządzenia kuchenne, pozwalające na szybkie podgrzanie i rozmrażanie produktów. Czym kierować się w trakcie zakupu? Przeczytaj nasze wskazówki!

Mikrofalówka – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Mikrofalówka wolnostojąca to najczęstszy wybór, chociaż w przypadku nowoczesnych kuchni  sprawdzi się też jako sprzęt AGD do zabudowy. Przed zakupem kuchenki mikrofalowej należy wziąć pod uwagę rozmiar urządzenia. Standardowa mała mikrofalówka powinna zmieścić się na półce kuchennej, mikrofalówka do zabudowy będzie mieć większe wymiary. Przy porównywaniu ofert sprawdzamy też pojemność urządzania – zwłaszcza jeśli chcemy korzystać z dużych pojemników żaroodpornych.

Pod uwagę bierzemy też moc urządzenia, pojemność, zakres temperatur i sposób regulacji (mechanicznie lub elektronicznie), a także średnicę talerza obrotowego. Bardzo istotny jest też zakres dodatkowych funkcji. Miłośnikom chrupiących, smażonych potraw przypadnie do gustu mikrofalówka z grillem. Na uwagę zasługuje też mikrofalówka z funkcją piekarnika.

Funkcjonalność i obsługa mikrofalówki

Kuchenka mikrofalowa powinna być łatwa w użyciu, a jej obsługa intuicyjna. W standardowych modelach mamy zazwyczaj wybór pomiędzy mechaniczną a elektroniczną regulacją temperatury i czasu podgrzewania. Jedni cenią sobie nowoczesne panele dotykowe, inni wolą prostotę tradycyjnych pokręteł. Zwróćmy też uwagę na solidność wykonania obudowy kuchenki.

Istotny jest także sposób otwierania drzwi mikrofalówki – w bok (w lewą stronę) lub do dołu. Zawsze warto sprawdzić średnicę i materiał, z którego wykonany jest talerz kuchenki. Ważne, by poruszał się płynnie i był odporny na uszkodzenia. Zwróćmy też uwagę na długość przewodu elektrycznego, tym bardziej jeśli mikrofalówka będzie stać w pewnej odległości od źródła zasilania.

Jaka mikrofalówka do 150 zł? Przykłady

Mikrofalówka – ranking tanich modeli obejmuje ceny do ok. 150 zł. Mikrofalówka tania nie musi być sprzętem no name, przy zakupie warto zawsze postawić na sprawdzonych producentów. Oto nasze propozycje kuchenek mikrofalowych, które mogą być dostępne w niskim przedziale cenowym (należy sprawdzać aktualne oferty). Mała kuchenka mikrofalowa  (cena do 150 zł) powinna łączyć w sobie prostotę obsługi z podstawowymi funkcjami, takimi jak smażenie i rozmrażanie.

Mikrofalówka Amica AMG17M70V

To sprawdzony, solidny, wolnostojący model do użytku domowego. Kluczową zaletą tego urządzenia jest prosty, zgrabny design i bardzo łatwa obsługa.

Mikrofalówka Beko MOC20100W

Równie popularnym sprzętem jest kuchenka mikrofalowa Beko z funkcją rozmrażania potraw. Prosty, zgrabny model ma pojemność 20 l, a temperaturę podgrzewania ustawiamy ręcznie.

Mikrofalówka Whirlpool MWD19SL

To urządzenie znanego i cenionego producenta sprzętu AGD. Minimalistyczny srebrny model o mocy 1100 Watów i 20 l pojemności będzie ozdobą każdej kuchni, nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca.

W poszukiwaniu bardziej zaawansowanych modeli warto sprawdzić oferty cenionych producentów elektroniki. Spośród wybranych marek małego AGD  dobrze jest rozważyć zakup mikrofalówki bosch, kuchenki mikrofalowej zelmer czy mikrofalówki samsung.


Pokaż więcej