Kategorie

Konto

Koszyk

Jaki blender kielichowy wybrać?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jaki blender kielichowy wybrać?

Blender kielichowy stanowi praktyczne wyposażenie każdej kuchni. Dzięki niemu przygotujemy owocowy koktajl, orzeźwiającą, kremową zupę, sos, ale także, jeśli posiada odpowiednio dużą moc, skruszymy lód. Estetyczny blender kielichowy może stać się także prawdziwą ozdoba naszej kuchni. O czym powinniśmy wiedzieć przed zakupem?

 

Kupujemy blender kielichowy. Zobacz nasze wskazówki!

Wiele osób zadaje sobie pytanie – blender kielichowy czy ręczny? To zależy od tego, jakie są nasze wymagania. Jeśli mamy miejsce na blacie i szukamy wielofunkcyjnego urządzenia, za pomocą którego nie tylko przygotujemy zupę krem czy pyszne smoothie, ale także zmielimy orzechy czy skruszymy lód, to blender kielichowy jest dla nas. Blender ręczny to urządzenie o zdecydowanie mniejszej mocy i skromniejszym wachlarzu możliwości, ale zajmuje o wiele mniej miejsca i korzystać z niego możemy w różnych miejscach. Jeśli po tym krótkim wprowadzeniu wiemy już, że potrzeba nam blendera kielichowego, to następnym krokiem jest zapoznanie się z najważniejszymi parametrami.

 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Zanim wybierzemy blender kielichowy, zapoznajmy się z kilkoma najważniejszymi parametrami urządzenia. Jest to przede wszystkim moc blendera kielichowego. Jaka moc wystarczy, jaka będzie optymalna, a jaka zapewni nam najlepszy efekt? Niezwykle ważna jest także liczba obrotów, możliwość regulacji, ale także materiał, z którego wykonany jest kielich.

 

Moc blendera

Moc blendera jest podstawowym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Blender kielichowy o dużej mocy pozwoli nam na nie tylko na przygotowywanie zup czy smoothie, ale także na kruszenie lodu czy mielenie orzechów. Na rynku dostępne są urządzenia o mocy zaczynających się od 200 W, ale za ich pomocą nie uda nam się przygotować wszystkiego. Blender kielichowy 1200W powinien pozwolić nam na przygotowanie większości potraw, a blender kielichowy 1500W nie powinien mieć problemów z żadnym produktem. Pamiętajmy jednak, że im większa moc, tym wyższa cena i większe zużycie energii. Dodatkowo, wysoka moc powinna iść w parze z duża liczbą obrotów, inaczej nie wykorzystamy w pełni potencjału urządzenia.

 

Pojemność kielicha

To kolejny ważny element – uzależniony jest on przede wszystkim od naszych potrzeb i tego, jak dużym miejscem w kuchni dysponujemy. Jeśli przygotowujemy potrawy jedynie dla siebie, śmiało możemy wybrać mniejszy model. Nada się on także do niewielkich kuchni. Ale jeśli blender wykorzystywany będzie do gotowania dla całej rodziny, to lepiej sięgnąć po sprzęt ze zdecydowanie większym kielichem.

 

Obroty i możliwości regulacji

Obroty to określenie na liczbę obrotów noży umieszczonych na dnie kielicha. Najlepiej, jeśli mamy możliwość regulacji obrotów. Po ustawieniu ich na najniższy tryb, będziemy mogli na przykład drobno szatkować produkty. Blender kielichowy wysokoobrotowy natomiast szybko zamieni ugotowane warzywa w pyszną zupę krem.

 

Inne parametry i funkcje

Z innych ważnych elementów specyfikacji powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest kielich. Dostępne są blendery z kielichem z akrylu, plastiku oraz szkła. Plastikowe kielichy co prawda nam się nie zbiją, ale to szklane są najbardziej wytrzymałe i najlepiej się prezentują – jest to ważne, bo blender kielichowy stoi zazwyczaj na widoku, jak mikrofala czy ekspres do kawy. Kolejna ważna kwestia to stabilna podstawa przymocowana do blatu przyssawkami bądź elementami antypoślizgowymi. Jest to ważne szczególnie w kuchni, w której przebywają dzieci. Warto sprawdzić także długość kabla oraz stopień emitowanego hałasu. Niestety, zazwyczaj im blender ma większą moc, tym głośniej chodzi.

 

Ile kosztuje blender kielichowy?

Blender kielichowy kupimy już za około sto złotych, ale nie będzie to produkt z najwyższej półki. Na blender kielichowy premium musimy przygotować kilkaset złotych. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że jest to element, który najprawdopodobniej będzie stał w widocznym miejscu i z którego będziemy często korzystać, warto zainwestować nieco więcej. Taki sprzęt będzie służył nam wtedy latami, a my będziemy cieszyć się sporą funkcjonalnością i przyjemnym designem.

 

Gdzie kupić blender kielichowy?

Blender kielichowy Zelmer, blender kielichowy Philips, blender kielichowy Kenwood… – tego typu urządzenie ma w swojej ofercie chyba każdy producent małego AGD. Możemy więc zakupić blender bezpośrednio od producenta bądź w jednym z wielu sklepów ze sprzętem elektronicznym i AGD. Jeśli zamierzamy wybrać droższy model, warto wybrać sprzedawcę, który umożliwia zakupy ratalne.