Kategorie

Konto

Koszyk

Piekarnik do zabudowy – jak go wybrać?

Opublikowano: sie 30,2022 09:12

Piekarnik do zabudowy – jak go wybrać?

Każdy miłośnik gotowania wie, że jednym z ważniejszych sprzętów AGD w kuchni jest piekarnik. Większości z nas wciąż kojarzy się głównie z pieczeniem ciast lub suszeniem grzybów, ale dobry piekarnik z powodzeniem spełniać może również wiele innych funkcji. Jest już nie tylko urządzeniem do przyrządzania wypieków, ale także pozwala na beztłuszczowe przygotowywanie wielu dań, pieczenie na parze, grillowanie, pieczenie na ruszcie, a nawet jednoczesne przyrządzanie więcej niż jednej potrawy. Wybór dobrego piekarnika z pewnością ułatwi codzienne życie, pozwoli na nowo cieszyć się gotowaniem ulubionych dań, a także zaoszczędzić sporo czasu. Jaki piekarnik do zabudowy warto kupić?

Piekarnik do zabudowy – jaki wybrać?

Piekarnik do zabudowy – jaki wybrać? Na rynku dostępnych mamy mnóstwo modeli piekarników, co może spędzać sen z powiek wielu amatorom gotowania. Przy wyborze odpowiedniego piekarnika pojawia się wiele pytań. Jaki wybrać piekarnik do zabudowy – elektryczny czy gazowy? Piekarnik pod blatem, w słupku, czy w ścianie? Jaka wielkość piekarnika do zabudowy? Jakie powinny być najważniejsze funkcje i parametry?

Piekarnik do zabudowy – elektryczny czy gazowy?

Przy wyborze piekarnika musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Czy zależy nam na piekarniku elektrycznym, czy wolimy piekarnik do zabudowy gazowy? To pierwsze rozwiązanie staje się w ostatnich latach coraz popularniejsze – głównie ze względu na swoją wygodę. Większość piekarników elektrycznych szybko się nagrzewa, wyposażona jest w termoobieg, a często też inne dodatkowe funkcje, np. funkcję utrzymania stałej temperatury. Z kolei zaletą piekarników gazowych jest koszt ich użytkowania – są one po prostu znacznie tańsze w eksploatacji.

Jaka wielkość piekarnika do zabudowy?

Piekarnik do zabudowy dual cook jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które dużo gotują i często przygotowują dwa lub więcej dań jednocześnie. Taki piekarnik pozwoli zaoszczędzić sporo czasu, gdyż będziemy w stanie przyrządzić w nim dwa dania naraz, które wymagają np. różnych temperatur i funkcji. Jest to jednak rozwiązanie, które sprawdzi się w dużej kuchni, gdzie nie mierzymy się z problemem braku miejsca.

Z kolei osoby, które dysponują mniejszą kuchnią, powinny analogicznie wybrać mniejszą wersję piekarnika – np. piekarnik do zabudowy mający około 50 cm szerokości i około 45 cm wysokości. Taki kompaktowy model nadal z powodzeniem umożliwi nam na upieczenie ciasta czy obiadu.

Piekarnik pod blatem, w słupku czy w ścianie?

To, co jest równie ważne w wyborze piekarnika, to odpowiedź na pytanie, gdzie go zamontujemy. Jeśli nie mamy zbyt dużo przestrzeni do zagospodarowania, dobrym rozwiązaniem może być umieszczenie piekarnika pod blatem. Jeśli dysponujemy większą ilością miejsca, możemy sobie pozwolić na umieszczenie piekarnika w słupku, a nad nim zamontować np. szafkę. Dzięki temu też będziemy mogli ulokować go wyżej, unikając ciągłego schylania się, lub w przypadku posiadania dzieci – poparzenia małych rączek.

Najważniejsze funkcje i parametry

Przy wyborze piekarnika (a także wszystkich innych sprzętów AGD powinniśmy się również kierować tym, czego od niego oczekujemy, jakie powinien mieć najważniejsze parametry i funkcje. Jeśli często korzystamy z piekarnika, warto wybrać ten, który będzie najbardziej energooszczędny. Jeśli pieczemy duże ilości, to dobrze, żeby był pojemny. Dobrze zwrócić uwagę na to, czy szybko się nagrzewa, lub czy łatwo go czyścić. Po raz kolejny więc wszystko sprowadza się do tego, jak często pieczemy, a także co pieczemy i z jakich funkcji najczęściej korzystamy. Odpowiadając sobie na te pytania będziemy w stanie wybrać sprzęt, który najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Piekarnik do zabudowy Electrolux EOB7S31V
PIEKARNIK DO ZABUDOWY BEKO BIE 25300X
Piekarnik Samsung NV75A6649RS od ręki!
Piekarnik Whirlpool AKZ96230S
Piekarnik Electrolux KVLAE00WT od ręki!
Piekarnik Samsung NV75N7626RB OD RĘKI
Piekarnik Electrolux EVK6E40Z  od ręki!
Piekarnik AEG BSK999330M od ręki!
Piekarnik Samsung NV75A6549RS od Ręki!