Wszystkie kategorie
Moja Arena

Jaki mikser ręczny kupić?

Opublikowano: wrz 17,2018 09:58

Jaki mikser ręczny kupić?

Mikser ręczny to sprzęt kuchenny, który jest potrzebny każdej gospodyni. To wielofunkcyjne urządzenie, którego nie może zabraknąć w domu – z jego pomocą bez trudu przygotujemy praktycznie każde ciasto. Rynek jednak obfituje w urządzenia tego typu – jak wybrać to najlepsze? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze miksera ręcznego i przedstawiamy nasze propozycje.

Mikser ręczny – z miską czy bez miski?

Jest wiele typów mikserów kuchennych. To, jaki rodzaj wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych potrzeb. Najpopularniejsze są:

  • Mikser kuchenny bez misy –to sprzęt bardzo lekki i funkcjonalny – można go przenosić w dowolne miejsce. Jego cena jest niska, co jest jego największym plusem. Zamiast misy możemy użyć dowolnego naczynia. W zestawie takiego urządzenia zazwyczaj znajdują się wszystkie końcówki, czyli trzepaczki i ubijaczki. Mikser ręczny bez misy to podstawowa, kompaktowa wersja robota kuchennego, który pomaga w mieszaniu składników, jednak jego moc zazwyczaj nie jest większa niż 300 W, co może utrudniać dokładne wymieszanie wszystkich produktów.
  • Mikser z misą – jest to mniej poręczny sprzęt, ale jego zastosowanie jest zdecydowanie bardziej zaawansowane. To idealny mikser do ciasta – nie potrzebujemy do niego już żadnych dodatkowych naczyń. Ceny mikserów z misą są nieco wyższe, ale nadal można tu znaleźć funkcjonalne rozwiązania za nieduże pieniądze. Mikser z misą jest bardziej zaawansowany niż zwykły robot kuchenny, a w jego zestawie zazwyczaj można znaleźć więcej końcówek.
  • Mikser z misą obrotową – mikser do ciast, który sam wykonuje całą pracę – to zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie. Tego typu urządzenie możemy włączyć, a następnie zająć się czymś innym, by po kilku minutach wrócić i zastać idealnie zmiksowane ciasto. Mikser z misą obrotową jest pomocą kuchenną zarówno dla osób, które kochają gotować, jak i dla tych, które nie wiedzą, co tak w ogóle robą w kuchni. Jego moc najczęściej sięga 500 W, dzięki czemu z łatwością wymiesza wszystkie składniki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miksera?

Moc miksera

Im większa moc miksera, tym łatwiej i szybciej będzie ubijał składniki. Najlepsze miksery ręczne mają moc 500 W – to urządzenia, które sprostają większości wyzwań. Jeżeli nie potrzebujemy aż tak wydajnego urządzenia, to możemy wybrać efektywny (ale i tańszy) mikser ręczny – taki, który będzie miał około 200 W. Sprzęt AGD tego typu powinien w zupełności wystarczyć do standardowego miksowania mieszanki na ciasto czy ubijania piany.

Prędkość miksera

Wybierając mikser ręczny, warto sprawdzić, jakie ma on warianty prędkości. Jeden to zdecydowanie za mało – najlepiej, by prędkość była regulowana ręcznie, za pomocą przełącznika. Dzięki temu to my zdecydujemy, jaka prędkość mieszania składników jest nam aktualnie potrzebna, co znacząco ułatwi nam pracę.

Dodatkowe wyposażenie miksera 

Im więcej dodatkowych funkcji ma nasz robot kuchenny, tym lepiej. A jakich funkcji możemy oczekiwać on tego urządzenia kuchennego? W mikserach powinniśmy szukać końcówki blendującej. Nie zawsze jest ona dostępna w zestawie, ale coraz więcej robotów kuchennych ją posiada. Mikser ręczny powinien mieć również pojemnik rozdrabniający, inaczej zwany rozdrabniaczem. W zestawie nie powinno również zabraknąć nasady ucierającej – to kocówka, która umożliwia ucieranie owoców i warzyw na gładki mus. 

Mikser ręczny – nasze 2 propozycje

Mikser ręczny z misą Tefal Powermix

Ten poręczny mikser popularnej firmy Tefal posiada moc 500 W, 5-stopniową regulację prędkości, a dodatkowo także funkcję turbo. W zestawie znajdziemy również rozdrabniacz, trzepaczki, haki do wyrabiania ciasta, pojemną miskę oraz końcówkę miksującą, która sprawdzi się przy przygotowywaniu np. sosów.

Mikser kuchenny wielofunkcyjny ręczny Botti 300W 

Miksery Botti cieszą się coraz większą popularnością. To niewielkie urządzenia, które nie posiadają misy, ale dzięki temu są znacznie poręczniejsze. Moc 300W pozwala na zmiksowanie oraz ubicie większości składników – śmietany, piany z białek, ciasta czy kremu.

Dobry mikser i blender to podstawowe wyposażenie kuchni – nie znaczy to jednak, że musi być bardzo drogie. Na Arena.pl znajdziemy mnóstwo dobrej jakości sprzętu AGD – w korzystnych cenach.

 


Pokaż więcej