Kategorie

Konto

Koszyk

Instax Mini 8 – aparat, na który warto postawić!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Instax Mini 8 – aparat, na który warto postawić!

Każdy lubi pamiątkowe zdjęcia z uroczystości rodzinnych, wycieczek, wyjazdów czy spotkań towarzyskich. Obecnie takie zdjęcia najczęściej wykonujemy, korzystając z telefonów komórkowych, które mają dobrej jakości aparaty fotograficzne. Problem z tego typu zdjęciami polega jednak na tym, że musimy je przejrzeć, wybrać, zgrać, oddać do wywołania i poczekać na ostateczny efekt. Tymczasem wybierając Instax Mini 8 efekty mamy niemal natychmiastowe. Co to za aparat i dlaczego jest tak popularny?

 

Aparat Instax Mini 8 – współczesny polaroid

Dawniej polaroidy były synonimem nowoczesnej technologii i luksusu. W latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku każdy marzył o tym, by mieć taki aparat, który robi natychmiast zdjęcia, bez potrzeby ich wywoływania. Popularność tych aparatów przeminęła, kiedy narodziła się fotografia cyfrowa. Jednak kilka lat temu utworzyła się nisza, w którą sprawnie weszły nowe aparaty wywołujące zdjęcia natychmiast. Nowe Instax Mini opinie mają dobre. Są proste w obsłudze, a ich cen niewygórowana – poszczególne modele można kupić za około trzysta złotych. Tego typu aparaty sprawdzają się na imprezach towarzyskich, spotkaniach rodzinnych, wycieczkach. Wykorzystując ten sprzęt, możemy momentalnie utrwalić sympatyczne chwile, a zdjęcia z nich rozdać na pamiątkę.

Ile kosztują wkłady do Instax Mini 8?

Okazuje się, że wkłady Instax Mini można kupić w bardzo różnych cenach – od 15 do 30 złotych za 10 sztuk. Czasem można też natrafić na okazje, kiedy to wraz z zakupem aparatu fotograficznego gwarantowane są wkłady Instax Mini 8  za darmo. Jednak nie zawsze jest tak dobrze – niestety jednym z mankamentów tego typu aparatów jest fakt, że cena jednostkowego zdjęcia kształtuje się na poziomie trzech złotych. Jest to sporo, jeśli porównamy ją do cen zdjęć z aparatów cyfrowych, jednak biorąc pod uwagę, że zdjęcie ma być pamiątką, cena wcale nie jest taka wysoka.

Gdzie kupić wkłady do Instax Mini 8?

Nie ma większych problemów z zakupem wkładów do aparatów Instax. Wkłady kupuje się na dziesięć lub dwadzieścia zdjęć. Można je otrzymać w większości sklepów fotograficznych. Dobrym rozwiązaniem są też platformy sprzedażowe, które oferują Instax Mini 8 wkłady w bardzo konkurencyjnych cenach.

Jakie są opinie Instax Mini 8?

Decydując się na kupno jakiegokolwiek sprzętu, także aparatu fotograficznego, chcemy zasięgnąć opinii innych użytkowników. Okazuje się, że recenzje Instax Mini 8 zarówno wśród specjalistów, jak i wśród użytkowników są bardzo pozytywne. Sam aparat jest lekki, o niewielkich gabarytach, można go łatwo spakować i wszędzie ze sobą zabrać. Wykonuje zdjęcia dobrej jakości, oczywiście w tej klasie fotografii. Wydaje się, że Instax Mini 8 problemy ma jedynie z ceną wkładów. Wykonywanie zdjęć jest intuicyjne, proste. Fotografie otrzymujemy niemal natychmiast. Na uwagę zasługuje szczególnie ciekawy design. Podobnie pochlebna są recenzje na temat nowszego modelu – Instax Mini 9.

Jak robić zdjęcia Instax Mini 8?

Wykonywanie zdjęć tego typu aparatami jest niesłychanie proste. Należy za pomocą pierwszego przycisku uruchomić aparat fotograficzny. Kolejny przycisk służy do zrobienia zdjęć – i to cała filozofia. Dała obsługa jest bardzo intuicyjna i nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Aparaty Instax z zapasem wkładów to doskonały pomysł na oryginalny prezent – dla dziecka, nastolatka czy dorosłego. Spodoba się on zwłaszcza osobom spontanicznym, które lubią utrwalać ważne chwile na zdjęciach i nie zależy im na profesjonalnej fotografii. Z aparatem Instax każde spotkanie stanie się niezapomniane!