Kategorie

Konto

Koszyk

Instax Mini Fujifilm – co to takiego?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Instax Mini Fujifilm – co to takiego?

Fotografia jest obecna w życiu każdego z nas, a współczesna kultura bez wątpienia opiera się na magii wszechobecnych obrazów. W mediach społecznościowych można znaleźć najróżniejsze selfie i podróżnicze panoramy, nasze telefony przepełnione są natomiast zdjęciami najbliższej rodziny oraz ukochanych zwierząt. Wydaje się, że aparaty analogowe zostały w pełni wyparte na rzecz urządzeń cyfrowych. Jednak coraz modniejsze stają się tradycyjne aparaty w nowych obliczach. Czy wiesz już, czym jest Fujifilm Instax Mini?   

Fujifilm Instax Mini – dlaczego są takie popularne?

Aparaty Fujifilm Instax są połączeniem tradycyjnej fotografii i nowoczesnego stylu życia. Modele cyfrowe przyzwyczaiły nas bowiem do tego, że chcemy zobaczyć wykonane zdjęcie od razu, ocenić je i, jeśli zaistnieje taka potrzeba, od razu powtórzyć ujęcie. Aparaty Instax umożliwiają szybkie wykonanie zdjęcia, a następnie wywołanie go bez konieczności wizyty u fotografa. Natychmiastowa fotografia świetnie sprawdza się podczas imprez, wypadów z rodziną czy świąt. Niewielkie zdjęcia zachwycają kolorami i z powodzeniem zmieszczą się w każdym portfelu, jako pamiątka chwil spędzonych wspólnie  z przyjaciółmi.

Instax Mini – jak działa?

Zasady działania aparatów Fujifilm Instax są niezwykle proste. Do zapewniania odpowiedniego zasilania potrzebujemy dwóch paluszków typu AA, które pozwolą nam wykonać około 100 zdjęć. Niezbędny jest także światłoczuły Instax wkład, zawierający 10 klatek. Po włączeniu urządzenia musimy wcisnąć spust migawki, aby przesunąć bezużyteczną część filmu. Od tego momentu możemy śmiało przystąpić do fotografowania. Należy jednak pamiętać o tym, że liczba wykonanych zdjęć jest ograniczona przez długość naszego wkładu – o tym, ile klatek do wykorzystania jeszcze pozostało, poinformuje nas znajdujący się u góry aparatu licznik.     

Aparat Instax – który wybrać?

Szeroka oferta aparatów Instax pozwala wybrać model, który pod każdym względem spełni nasze oczekiwania. Poszczególne aparaty wyróżniają się funkcjonalnością i niepowtarzalnym designem. Miłośnicy klasycznego stylu powinni zwrócić uwagę na tradycyjny w formie, a jednocześnie bogaty w funkcje model Instax Mini 90 ,czy też Instax Square SQ6. Posiadają one wiele prostych w obsłudze trybów, a nawet specjalne filtry, dzięki którym nadamy swoim zdjęciom niesamowitego charakteru. Młodym osobom z pewnością przypadną do gustu aparaty w pastelowych kolorach, takie jak modele Instax Mini 9. Zostały one wyposażone w dodatkowe przednie lusterko ułatwiające robienie wspólnych selfie.    

Instax Mini 8

Jednym z bardzo popularnych od kilku lat modeli aparatu kompaktowego do fotografii natychmiastowej jest aparat Fujifilm Instax Mini 8. Spośród jego licznych zalet warto wskazać łatwe do ustawienia naświetlenie, wbudowany flesz, a także lusterko do selfie. Aparat jest wyposażony w obiektyw Fujinon, o ogniskowej 60 mm, który pozwala wykonywać zdjęcia w bardzo dobrej rozdzielczości. Ponadto Fujifilm Instax Mini 8 umożliwia fotografowanie w 4 trybach przeznaczonych do robienia zdjęć w plenerze (3 tryby) oraz we wnętrzach. Aby wykonywać zdjęcia za pomocą tego modelu niezbędne są specjalne wkłady Fuji Instax Mini.

Instax Mini 9

Aparat Instax Mini 9 to jeden z najnowszych modeli od firmy Fuji. Zabawny, kolorowy design zainteresuje każdego entuzjastę fotografii natychmiastowej. Proponowany model odznacza się bardzo dobrym system do regulowania efektów świetlnych na zdjęciach. Tryb Hi-key sprawia, że możemy fotografować nie tylko podczas słonecznej pogody, lecz także wtedy, kiedy jest pochmurno. Świetnie poradzi sobie również z pejzażami nocnymi. Prezentowany model jest dostępny w aż pięciu wersjach kolorystycznych obudowy: kobaltowym, błękitnym, różowym, limonkowym i białym. Instax Mini 9 zestaw zawiera akumulatory, wygodny pasek oraz dopasowany do modeli Instax Mini 9 wkład.  

Fujifilm Instax Mini 90

Aparat Fujifilm Instax Mini 90 wyróżnia się wyjątkową stylistyką retro. Posiada również niezwykle zaawansowane funkcje, które nie pojawiły się we wcześniejszych modelach od Fujifilm instax. Należą do nich między innymi automatyczne wykrywanie przez aparat stopnia jasności otoczenia, optymalizowanie dostępnej  ilości światła, a także kontrola błysku lampy i czasu naświetlania. Instax Mini 90 umożliwia wybór kilku ciekawych trybów fotografowania, takich jak tryb Makro, tryb Kids czy tryb Party.

Ile kosztuje Instax Mini?

W porównaniu do popularnych aparatów cyfrowych poszczególne modele Instax Mini Fujifilm są stosunkowo tanie. Instax Mini 8 można nabyć w cenie około 300 zł. Z kolei zakup modelu Instax Mini 9 to wydatek rzędu od 300 do 370 zł. Stylowy Fujifilm Instax Mini 90 kosztuje natomiast około 490 zł.

Aparaty analogowe w zupełnie nowej odsłonie to rozwiązanie dla każdego miłośnika natychmiastowej fotografii i stylu retro. Zakup takiego gadżetu z pewnością przyniesie dużo radości i pozwoli na zachowanie pamiątek z każdego ważnego dla nas wydarzenia.