Szukasz telefonu komórkowego dla dziecka? Oto 4 nasze propozycje!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Szukasz telefonu komórkowego dla dziecka? Oto 4 nasze propozycje!

Telefon komórkowy to dla większości dzieci przedmiot marzeń i przynajmniej od rozpoczęcia obowiązku szkolnego nieustanny temat do dyskusji. Dla dzieci liczy się zabawa: gry, robienie zdjęć, bycie w kontakcie z rówieśnikami. Dla rodziców bardziej istotne są względy praktyczne i poczucie bezpieczeństwa. Początkowe obawy zastępuje z czasem troska o bezpieczeństwo, stąd też większość rodziców ostatecznie telefon komórkowy dla dziecka kupuje. Jeśli i Wy szukacie komórki dla swojej pociechy, mamy dla Was kilka propozycji.

W przypadku telefonu komórkowego dla dziecka pytanie, czy go kupić, jest właściwie pytaniem retorycznym. Życie zmusza nas do tego, by w ten, a nie inny sposób umożliwić wzajemny kontakt. Pozostaje więc jedyne pytanie, kiedy jest ten moment, by wręczyć dziecku pierwszą komórkę.

Telefon komórkowy dla dzieci – czy to dobry pomysł?

Pierwszy telefon komórkowy dla dziecka to zazwyczaj nie pierwszy kontakt z komórką. Dzieci korzystają z telefonu rodziców dużo wcześniej i to jest właśnie dobry moment, by zaznajomić swoją pociechę z zasadami bezpiecznego korzystania z telefonu. Dotyczy to nieudostępniania obcym, przypadkowym osobom własnego numeru, rozsyłania zdjęć czy robienia ich innym osobom w niesprzyjających okolicznościach, a także zasad korzystania z internetu. Jeśli dziecko zna te normy i potrafi się do nich stosować, nic nie stoi na przeszkodzie, by telefon dziecku kupić.

Telefon komórkowy dla dzieci to cena około 150-200 złotych. Pierwsze komórki to często modele dedykowane specjalnie dla uczniów szkół podstawowych. Są kolorowe, mają niezbyt rozbudowane funkcjonalności. Ich cechą charakterystyczną jest też mocniejsza obudowa.

Jednak nie zawsze spełniają one swoją funkcję. Wiele dzieci w tym wieku umie już doskonale obsługiwać sprzęty elektroniczne – nie potrzebują więc żadnych uproszczeń.

Jaki telefon komórkowy na komunię?

Telefony komórkowe są jednym z bardziej popularnych prezentów na komunię. Z tej okazji rodzice czy inni członkowie rodziny są bardziej skłonni do wydania większej kwoty na taki upominek. Jednak przed zakupem warto rozważyć kilka istotnych parametrów, które będą miały wpływ na komfort użytkowania telefonu. Są to: długość pracy baterii, rozdzielczość ekranu, pamięć, system operacyjny, jakość aparatu. Oprócz samego telefonowania dzieci lubią robić zdjęcia, spędzają też sporo czasu na graniu. Własny telefon dla dziecka powinien być dobrany pod kątem tych potrzeb.

Jaki telefon komórkowy dla dziecka?

Telefony komórkowe na komunię najlepiej kupować w opcji na kartę – pozwoli to kontrolować koszty. Telefon komórkowy na komunię na pewno nie należy do tej grupy prezentów, które będą pamiątką po latach. Warto więc zadbać też o to, by dziecko z tej okazji otrzymało również bardziej tradycyjny upominek – na przykład medalik czy łańcuszek. Takie prezenty można poświęcić, a w wielu parafiach wciąż żywy jest obyczaj święcenia prezentów komunijnych. Jeśli jednak decyzja o zakupie telefonu komórkowego na komunię już zapadła, to mamy dla Was kilka propozycji. To modele w różnej cenie i z mniej lub bardziej rozbudowanymi funkcjami. Łączy je jedno. Po ich wręczeniu radość obdarowanego jest po prostu pewna.

Alternatywą dla wręczenia na komunię telefonu komórkowego może być zakup smartwatcha albo tabletu. Jeśli jednak wolicie telefon, to te modele na pewno trafią w oczekiwania dzieci.

Telefon komórkowy na komunię Nokia 150 Dual

To godny polecenia, wytrzymały model. Ekran nie traci swoich właściwości, nawet gdy jest porysowany. Posiada wzmocnioną obudowę poliuretanową. Czas czuwania to aż 722 godziny, rozmów – 22 godziny. W bardzo korzystnej cenie zawarte są też dodatkowe funkcjonalności jak: aparat z lampą błyskową, latarka, Bluetooth, gniazdo na 2 karty SIM.

Telefon komórkowy na komunię Lenovo K3

Idealny telefon komórkowy dla dzieci. Ma atrakcyjny wygląd, przyjemne dla oka i dłoni zaokrąglone kształty. Plusem tego modelu jest wymienna bateria i bardzo dobra płynność urządzenia. Nawet przy wielu włączonych aplikacjach telefon umożliwia komfortowe prowadzenie rozmów, nie nagrzewa się. Godny polecania model dla wszystkich fanów gier.

Telefon komórkowy na komunię Samsung Galaxy A3

Bardzo dobry telefon, który wyróżnia się wyjątkową elegancją. Rozbudowany system filtrów pozwala na optymalizowanie kolorów, a szereg dodatkowych funkcji – na obróbkę zdjęć. Dodatkowo telefon ten wyróżnia się wyjątkową żywotnością i jest wodoodporny. Rozszerzalna pamięć to także możliwość przechowywania większej ilości ulubionych multimediów.

Telefon komórkowy na komunię HTC U 11

Jeden z droższych modeli, ale wart swojej ceny. Niezwykle smukły, o zaokrąglonych rogach, wygodnie leży w dłoni. Doskonały design idzie w parze z parametrami technicznymi. Bardzo wiernie oddaje obraz i dźwięk. Innowacyjna funkcja Edge Sense umożliwia zrobienie zdjęcia jednym ściśnięciem aparatu w dłoni.

Telefon komórkowy to sprzęt, o którym marzy każde dziecko – w końcu widzi je niemal u wszystkich dorosłych. Warto poświęcić nieco czasu, by wybrać model, który będzie wygodny, wydajny i dopasowany do potrzeb malucha.


Pokaż więcej