Kategorie

Konto

Koszyk

Jaka lustrzanka do 2000 PLN? Oto 7 propozycji

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jaka lustrzanka do 2000 PLN? Oto 7 propozycji

Obecnie coraz częściej osoby, które poszukują idealnego dla swoich potrzeb aparatu, wybierają lustrzanki. Jak wiemy, często na nasz wybór ogromny wpływ ma cena. Dlatego wielu z nas zadaje sobie pytanie, jak wybrać dobrą lustrzankę cyfrową do 2000 zł. Postaramy się podsunąć kilka ciekawych rozwiązań.

Lustrzanka – co to takiego?

Lustrzanka to obecnie najczęściej wybierany rodzaj aparatu fotograficznego. Powstała ona z myślą o precyzyjnym kadrowaniu. Ponadto ten rodzaj aparatu gwarantuje robienie fotografii z chwilą wciśnięta spustu migawki – a to dla wielu ogromna zaleta. Zakup lustrzanki to również inwestycja na dłużej, ponieważ aparaty tego typu posiadają opcje wymiany obiektywów. Oczywiście lustrzanka przeznaczona dla amatora nie wymaga zakupu wielu dodatkowych elementów sprzętu.

Lustrzanka – podpowiadamy, jak wybrać

Nikogo z pewnością nie zdziwi ogromny wybór lustrzanek na rynku – ich popularność jest ogromna. Znajdziemy tu modele dla profesjonalnych fotografów, za kilkanaście tysięcy złotych (z akcesoriami), jak i dla amatorów. Ci ostatni celują w sprzęt z niższej półki cenowej – i nic dziwnego, bo niewiele osób stać na aparat za 5-10 tysięcy złotych. Jaką więc lustrzankę do 2000 złotych wybrać?

Marka – Nikon? Canon? A może coś innego?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, który z producentów oferuje lepsze aparaty. Nie ma prawidłowej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zarówno lustrzanki Nikon, jak i lustrzanki Canon posiadają wszystkie potrzebne parametry, które zadowolą nas – klientów. Wszystko zależy od modelu aparatu. Canon i Nikon to obecnie najczęściej wybierani producenci, jeżeli chodzi o aparaty fotograficzne. Coraz większą sławę obecnie zyskują również lustrzanki Sony – ta firma szybko goni swoich konkurentów.

Przeznaczenie – zdjęcia czy filmy?

Ogromny wpływ na naszą decyzję, jaka lustrzanka do 2000 PLN okaże się najlepsza, ma to, do czego będzie ona wykorzystywana najczęściej. Jeżeli naszym aparatem będziemy wykonywać w dużej mierze zdjęcia, powinniśmy zwrócić uwagę na głębię obrazu, aby uzyskać najlepszej jakości fotografię. Natomiast lustrzanka do filmowania musi zapewnić optymalne efekty, nawet jeżeli decydujemy się na kręcenie filmów w ruchu.

Lustrzanka pełnoklatkowa – co to znaczy?

Z pewnością poszukując idealnego aparatu fotograficznego, spotkamy się z nazwą lustrzanka pełnoklatkowa. To nic innego jak zwykła lustrzanka cyfrowa, która została dodatkowo wyposażona w matrycę światłoczułą. Wszystko to ma za zadanie zapewnić nam uchwycenie większej powierzchni w czasie wykonywania zdjęć. Bardzo często do tego typu modeli dokupuje się wymienne obiektywy, które zapewniają niezapomniany efekt.

Jaka lustrzanka do 2000? Sprawdź nasze propozycje

Oto kilka naszych propozycji lustrzanek do 2000 zł, o dobrych opiniach i przyzwoitych parametrach:

Lustrzanka Canon EOS 2000D

To idealny model dla osób, które zamierzają rozpocząć swoją przygodę z fotografią. Gwarantuje nam precyzyjną regulację ostrości, a ekran o przekątnej 7,5 centymetra zapewni komfort w oglądaniu zdjęć.

Lustrzanka Nikon D3400

Ten model idealnie sprawdzi się do robienia zdjęć nawet w nienajlepszych warunkach oświetleniowych. Lekkość, małe rozmiary oraz akumulator o dużej pojemności zapewni możliwość fotografowania w czasie długich wycieczek.

Lustrzanka FujiFilm X-A10

Ta lustrzanka posiada odchylany ekran, który świetnie nada się do tworzenia autoportretów.

Lustrzanka Nikon D5300

Posiada funkcje pomocne w fotografowaniu nawet szybko poruszających się obiektów. Ponadto ma wbudowaną sieć wi-fi oraz odbiornik GPS.

Aparat SONY DSC- HX90V

Ten model posiada ciekawe rozwiązanie w formie cyfrowej poziomicy, która bardzo szybko reguluje wszelkie odchylenia, co pozwoli tworzyć profesjonalne fotografie.

Jaka lustrzanka dla amatora?

Dobra lustrzanka do 2000 zł to idealne rozwiązanie dla osoby, która właśnie zaczyna swoją przygodę z fotografią. Oto ciekawe aparaty fotograficzne, które idealnie nadadzą się dla amatorów.

Lustrzanka NIKON COOLPIX A100

Ten model z pewnością zmieści się w każdej kieszeni czy torbie. Posiada on funkcję niwelowania wszelkich rozmyć, które mogą pojawić się w czasie wykonywania zdjęć.

Lustrzanka Canon EOS M

Ta lustrzanka pozwala na wymianę obiektywów, które są specjalnie dedykowane do tego aparatu. Ponadto zapewnia możliwość kręcenia wysokiej jakości filmów.

Jak widać, najlepsza lustrzanka do 2000 to pojęcie bardzo szerokie. Z pewnością każdy kupujący znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla swoich potrzeb, nawet w przypadku zupełnych amatorów fotografowania.