Kategorie

Konto

Koszyk

Jak zrobić ładne zdjęcie? Oto 6 pomocnych akcesoriów

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jak zrobić ładne zdjęcie? Oto 6 pomocnych akcesoriów

Żyjemy w epoce obrazu i czy to nam się podoba, czy też nie odgrywa on w naszych życiach sporą rolę. Nie tylko komunikujemy się za ich pomocą, kupujemy pchnięci potrzebą posiadania, jaką wywołało w nas piękne zdjęcie, inspirujemy się nimi, ale i kreujemy nas samych. Chcemy dobrze wyglądać, chcemy być atrakcyjni, modni, profesjonalni. Do fotografowania samych siebie podchodzimy coraz poważniej, poświęcamy temu coraz więcej czasu i często – funduszy, inwestując w gadżety, które ułatwią lub polepszą robienie zdjęć. Przedstawiamy wam listę 6 pomocnych akcesoriów do fotografii, które zmienią sposób, w jaki robicie sobie zdjęcia.

Jak zrobić dobre zdjęcie profilowe na portale społecznościowe?

Choć Facebook nie jest już jedynym liczącym się medium społecznościowym, to wciąż jest tą pierwszą i najważniejszą społecznością. Dlatego zależy nam na tym, aby wiedzieć jak zrobić ładne zdjęcie profilowe. To nie tylko kwestia dobrego samopoczucia. Wielu pracodawców przed podjęciem ostatecznej decyzji o zatrudnieniu przegląda profile kandydatów, i chociażby dlatego powinno nam zależeć na tym, aby wiedzieć jak zrobić ładne zdjęcie na fb. Jak zrobić ładne zdjęcie na Facebooka? W przypadku zdjęcia profilowego pamiętaj o kilku rzeczach: niech zdjęcie w niezakłócony sposób przedstawia Twoją twarz, aby można było Cię rozpoznać; wykonaj zdjęcie, które będzie wyglądać proporcjonalnie w kwadratowym formacie, zadbaj o dobrą jakość zdjęcia oraz o naturalne oświetlenie.

Ale medium typowo opartym o obraz jest Instagram. Tutaj naprawdę opłaca się robić ładne zdjęcia – atrakcyjne wizualnie profile obserwują tysiące osób, dzięki czemu można na takim koncie sporo zarobić. Jak robić ładne zdjęcia na Instagrama? Oczywiście po pierwsze liczą się umiejętności, ale i dobry sprzęt. Natomiast od razu możemy wam podpowiedzieć, że nie tylko kompozycja, kolorystyka, styl czy oświetlenie pojedynczego zdjęcia są ważne, ale i wszystkich zdjęć, tak zwanego “feedu”, który powinien stanowić harmonijną całość.

Ładne zdjęcia telefonem – przydatne akcesoria

Oczywiście oprócz wskazówek i sprytnych rozwiązań, liczą się także akcesoria, które znacznie ułatwią wykonywanie zdjęć. Jak zrobić ładne zdjęcie telefonem? Jeśli robimy je sobie, to oczywiście potrzebny jest nam selfie stick. Jak działa selfie stick? Na jednym jego końcu umieszczamy telefon, podpinamy go kabelkiem do selfie sticka i wyciągamy w górę. Selfie stick działa jak wydłużona ręka, która pozwala nam objąć zasięgiem telefonu większy obszar. Na koniec naciskamy na przycisk znajdujący się na rączce urządzenia i gotowe, zdjęcie zrobione. Ile kosztuje selfie stick? Niewiele, kupimy go już za kilka złotych, choć na rynku są również droższe, bardziej profesjonalne modele. Do telefonów polecić można także mobilne trójnogi zwane GorillaPod, dzięki którym ustawimy telefon na dowolnej powierzchni. Nogi są elastyczna i można je dowolnie wyginąc, więc ustawiony na nich telefon można zamocować do poręczy, słupów, gałęzi.

Jeśli natomiast szukamy czegoś do bardziej zaawansowanych prac, co możemy połączyć z tradycyjnym aparatem, to każdy fotograf musi mieć na swoim wyposażeniu lampy fotograficzne i blende. Lampa do fotografii brzmi zrozumiale – to po prostu lampa, która doświetla plan zdjęcia. Blenda natomiast to ekran odbijający światło, wykonany zazwyczaj z rozciągniętej na obręczy folia w różnych kolorach (srebrna, złota, biała).

Ładne zdjęcia lustrzanką – niezbędne akcesoria

Ale telefon to nie wszystko.Jak robić ładne zdjęcia lustrzanką? Nie tylko jak zrobić ładne zdjęcie twarzy czy portretowe, ale też jak zrobić ładne zdjęcie przyrody i jak zrobić ładne zdjęcie potrawy (w ostatnich latach to ogromny trend). Oprócz samego aparatu warto zainwestować pieniądze w statyw fotograficzny (a najlepiej kilka statywów), jak statyw fotograficzny Manfrotto, ale również wspomniane wcześniej lampy fotograficzne i oczywiście obiektywy fotograficzne.