Kategorie

Konto

Koszyk

Projektory dla dzieci i niemowląt – który warto kupić?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Projektory dla dzieci i niemowląt – który warto kupić?

Projektor dla dzieci to specjalne urządzenie, które może ułatwić spokojny sen zarówno dziecku, jak i jego rodzicom. Projektor taki nie tylko rozświetla w piękny, delikatny sposób dziecięcy pokój, ale także może pełnić rolę pozytywki, małej lampki, czy elementu, który zaciekawi maluszka i przykuje jego uwagę. Jaki projektor wybrać do dziecięcego pokoju?

Kupujemy projektor do dziecięcego pokoju!

Decydując się na zakup projektora dla dzieci, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych cech. Przede wszystkim zastanówmy się nad tym, jaką funkcję projektor ma spełniać. Takie urządzenie może być pomocne dla dziecka oraz dla jego rodziców czy opiekunów. Niektóre z projektorów są produktami dwa w jednym – tak jak projektor dla dzieci Fisher Price, który pełni rolę uspokajacza i projektora gwiazd. Jest to zdecydowanie bardziej rozbudowany model niż tradycyjna pozytywka dla dzieci. Takie urządzenie będzie doskonałym uzupełnieniem całego pokoju i może okazać się bardzo przydatnym elementem w wielu sytuacjach.

Projektor gwiazd

Projektor gwiazdek to produkt, który można wybrać szczególnie dla małego dziecka. Urządzenie wyświetla rozgwieżdżone niebo w zakresie wzroku dziecka, co ma działanie uspokajające i przynoszące spokojny sen. Przykładowo projektor dla dzieci Chicco może pełnić zarówno funkcję projektora gwiazd, jak i pozytywki. Urok gwiazd, pięknego nieba i dodatkowo wyjątkowe dźwięki sprawią, że dziecko zaśnie spokojnie, szybko i będzie mogło dobrze wypocząć.

Rodzaje projektorów

Na rynku istnieje wiele rodzajów projektorów. Wśród nich możemy wyróżnić następujące projektory:

  • projektor dla dzieci 3 w 1, który łączy trzy funkcje: rozświetlenie pokoju, wyświetlanie obrazków na suficie, uspokajanie kołysankami,
  • projektor dla dzieci z bajkami, czyli model dla starszych dzieci, które są zainteresowane konkretnymi bohaterami z ulubionych bajek,
  • projektor dla dzieci do rysowania,
  • projektor z pozytywką dla dzieci,
  • projektor z lampką nocną dla dzieci, który zwykle zasilany jest na baterie,
  • projektor przytulankę, czyli produkt najchętniej wybierany przez rodziców małych dzieci.

 

Na jakie parametry i funkcjonalności warto zwrócić uwagę?

Niektóre z projektorów mają dodatkowe funkcjonalności, takie jak zegarek lub pozytywka, oraz dodatkowe elementy dźwiękowe, takie jak szum fal lub odgłosy lasu. Kupując projektor warto jednak wziąć pod uwagę dosyć podstawowy parametr, czyli światło, które emituje. Ważne, aby światło nie było zbyt silne czy bardzo intensywne. Niestety jasne światło może utrudnić zasypianie. W większości projektorów dla dzieci, światło wyłączy się automatycznie. Dlatego warto zwrócić uwagę na ten parametr i na to, czy sami możemy zmienić ten czas. Model powinien zostać także dostosowany do wieku dziecka. W przypadku młodszych maluchów dużo lepszym pomysłem są projektory gwiazdy czy urządzenia z Przytulanką. Natomiast dla dzieci starszych lepsze mogą okazać się projektory z bajkami. Niektóre z projektorów mają także karuzelę czy dodatkowe zabawki. Dlatego należy sprawdzić bezpieczeństwo i to, czy małe części nie dostaną się w nieodpowiednie miejsca. Dobrze także wybrać taki model, który oferuje szeroką gamę melodii. Dziecko rosnąc, zmienia się i może chcieć zupełnie innych kołysanek. W wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie odgłosów natury jako melodii. Sprzęt powinien być również solidny i wytrzymały, a także powinien podobać się dziecku.

Ile kosztuje dobry projektor dla dzieci?

Ceny projektorów dla niemowląt i dla dzieci są zróżnicowane – zależą zarówno od funkcjonalności, jak i od marki. Tańsze modele można znaleźć już w cenie około 30 złotych, jednak mogą one okazać się niedostosowane do potrzeb dziecka i emitować zbyt jaskrawe światło. Za dobry i solidny model zapłacimy od 100 do 200 złotych, jednak na pewno nie będziemy zawiedzeni.

Projektory dla dzieci to wspaniałe urządzenia, pozwalające na spokojny i bezpieczny sen, a także tworzące miłą atmosferę. Rodzice mogą odpocząć po całym dniu i pozostawić dziecko w marzeniach sennych. Natomiast maluszek może zasnąć w towarzystwie pięknych melodii, gwiazd i bajek, a także wypocząć.