Kategorie

Konto

Koszyk

Jakiego drona kupić na początku swojej przygody z tymi urządzeniami?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Jakiego drona kupić na początku swojej przygody z tymi urządzeniami?

Z każdym rokiem stają się coraz popularniejsze. Dzieje się tak za sprawą ich niewielkich rozmiarów, a ogromnych możliwości – mowa oczywiście o dronach. Te małe bezzałogowe samoloty mają tak szerokie zastosowanie, że interesuje się nimi dziś prawie każdy. Od zastosowań wojskowych, cywilnych, komercyjnych aż po rekreacyjne – drony idealnie sprawdzą się w wielu miejscach! Na jakiego drona zdecydować się na początek swojej przygody z tymi wyjątkowymi urządzeniami? Podpowiadamy jakiego drona kupić, by spełniał swoje zadanie!

Jaki dron na początek?

Wiele osób zastanawia się, na jakiego drona zdecydować się na początek. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Warto jednak wiedzieć, na co musimy zwrócić uwagę przy zakupie. Sprawdźmy przede wszystkim:

  • maksymalny czas lotu,
  • maksymalny udźwig,
  • jakość kamery,
  • sterowanie,
  • wykonanie,
  • odporność.

Są też inne wartościowe funkcje, jakie może posiadać sprzęt, np. funkcja back home, która pozwala powrócić dronowi do punktu startowego automatycznie w razie utraty sygnału.

Jakiego drona kupić?

Wśród bogatej oferty można wybrać dziś drony nawet do 200, 300 lub 500 złotych, które posiadać będą dobre kamery, a także szereg innych funkcjonalności. Sprawdźmy, jakiego drona kupić, by się nie zawieść!

Jaki dron do 200 złotych?

Jeżeli chcemy zakupić drona do 200 złotych, to nie musimy się martwić – mamy dziś na tyle rozbudowaną ofertę, że kwota ta zapewni nam dobrej jakości urządzenie. Wśród dostępnej elektroniki możemy znaleźć rozwiązania, które posiadają mnóstwo przydatnych funkcji:

  • autokalibrację, która zagwarantuje dokładną i łatwą konfigurację urządzenia,
  • daleki zasięg czy funkcję 360°,
  • dodatkowo taki dron będzie wyposażony też w funkcję back home, która nie pozwoli urządzeniu się zgubić.

Dron do 200 zł powinien posiadać m.in. zasilanie akumulatorowe, elastyczne śmigła, wytrzymałe płozy, kamerę HD, wydajny układ chłodzenia oraz elastyczną osłonę śmigieł. Taki sprzęt sterowany jest za pomocą specjalnego kontrolera, w którym możemy kontrolować oświetlenie, prędkość czy sterować robieniem zdjęć i nagrywaniem. Do urządzenia dołączona jest zazwyczaj karta pamięci, która pozwoli nakręcić nam niezapomniane filmy. Baterie zapewniają co najmniej 20 minutową rozrywkę, bez ładowania, a zasięg sięga do 100 m!

Jaki dron do 300 złotych?

Na trochę więcej możemy pozwolić sobie, jeżeli nasz budżet sięga do 300 złotych. Jakiego drona kupić, aby być zadowolonym?

Na pewno będzie to dron z kamerą do 300 złotych, który, poza jakością, będzie cieszył też szeregiem przydatnych funkcji. Pierwszą z nich jest już wspomniana funkcja  back home oraz headless mode, które ułatwią sterowanie nawet tym najbardziej niedoświadczonym pilotom. W tym pułapie cenowym możemy też liczyć na inną, ciekawą funkcję, czyli FPV WI-FI – dzięki niej będziemy mogli połączyć naszego drona ze smartfonem i na żywo oglądać to, co rejestruje urządzenie. Przesyłanie obrazu na telefon pozwoli nam nagrać tylko to, co uznamy za wartościowe.

Dobry dron do 300 złotych to także 3 poziomy prędkości oraz tryb akrobacji – możemy zabawić się w profesjonalnego pilota i pikować oraz latać na prawym lub lewym boku. Wszystkie te możliwości zapewnią nam rozrywkę na wiele godzin!

Jaki dron do 500 złotych?

Dobry dron do 500 złotych to urządzenie, które posiadać będzie wszystkie wcześniej wymienione funkcje. Od tańszych urządzeń różnić się będzie zastosowaną technologią – im droższe urządzenie, tym nowocześniejsze zastosowania – a także jakością wykonania i długością zasięgu. Drony z kamerą do 500 złotych są już wysokiej klasy urządzeniami, które cieszą oko nowoczesnym i atrakcyjnym wyglądem. Taki sprzęt będzie posiadał również lepszą kamerę, która da możliwość nagrywania w jeszcze lepszej rozdzielczości!

Drony i akcesoria do nich to świetny pomysł na prezent dla każdego fana elektroniki czy zabawy z kamerą. Wbrew pozorom, nie musi to być wcale wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Już 200-300 złotych wystarczy, by początkujący fan tych urządzeń mógł zaspokoić swoją ciekawość i sprawdzić wszystkie możliwości tego niezwykłego sprzętu!