Kategorie

Konto

Koszyk

Długopis Polaroid Play 3D – wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Długopis Polaroid Play 3D – wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

Wszelkie nowinki techniczne i pojawiające się w sklepach elektroniczne gadżety są coraz częściej obiektem zainteresowania nie tylko dorosłych, lecz także dzieci. Naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych wychodzą producenci, którzy proponują niezwykle kreatywne i pobudzające wyobraźnię, nowoczesne, a tym samym bardzo profesjonalne zabawki. Jedną z nich jest długopis Polaroid Play 3D. Dlaczego warto mieć go w swoim domu?

Długopis 3D – co to takiego?

 

 

Długopis 3D można najkrócej zdefiniować jako gadżet do tworzenia oryginalnych, trójwymiarowych rysunków. Dzięki niemu dzieci mają możliwość samodzielnego wykonania makiet wymarzonego miasta, znanych budowli, figurek ulubionych postaci, a nawet biżuterii. Długopis 3D dla dzieci działa podobnie jak przestrzenna drukarka 3D  i umożliwia tworzenie szkiców w powietrzu, jednocześnie odkładając do lamusa tradycyjne bloki rysunkowe. Obsługa długopisu 3D dla dziecka jest bardzo intuicyjna, dlatego też młodzi artyści nie mają większych problemów z opanowaniem poszczególnych funkcji gadżetu.   

Długopis 3D – jak działa?

 

 

Długopis Polaroid Play 3D i dołączony do niego zestaw składa się z pióra, specjalnej podstawki, przewodu zasilającego oraz jednego z najważniejszych elementów, czyli wymiennego wkładu. Komplet od producenta najczęściej zawiera 4 wkłady w kolorach takich jak czerwony, zielony, czarny i przezroczysty. Każdy z wkładów ma długość 5 metrów i został wykonany z bezpiecznego dla dzieci oraz środowiska naturalnego tworzywa sztucznego PLA. Aby rozpocząć przygodę z długopisem 3D wystarczy tylko włożyć wkład do odpowiedniego otworu, a następnie rozpocząć trójwymiarowe rysowanie. Choć korzystanie z gadżetu nie wymaga dostępu do komputera ani internetu, warto zwrócić uwagę na uzupełniającą komplet aplikację Polaroid Play Trace. Umożliwia ona połączenie markera z dowolnym, wykonanym przez nas zdjęciem i następnie wydrukowanie znajdujących się na nim obiektów w technice 3D. Dobra zabawa gwarantowana!      

Co można stworzyć z długopisem 3D?

 

 

Za pomocą długopisu 3D mali artyści mogą tworzyć praktycznie wszystko, jedynym ograniczeniem staje się wyobraźnia. Dzieci, bawiąc się tym gadżetem, chętnie rysują modele samochodów, statków oraz miniatury budynków. Dziewczynki lubią projektować różnego rodzaju biżuterię: guziki, naszyjniki, broszki oraz guziki. Nim dzieci nabiorą odpowiedniej wprawy w rysowaniu, można zachęcić je do tego, by najpierw wykonywały szkic na kartce, a następnie potraktowały go jako specjalnie dołączony do długopisu 3D szablon. Długopis 3D to  świetna rozrywka zarówno dla starszych dzieci, jak i dla rodziców. Może bowiem także posłużyć do wykonania rodzinnych, oryginalnych kartek okolicznościowych, zaproszeń na urodziny czy świątecznych ozdób, których pozazdroszczą nam wszyscy goście.

Jaki długopis 3D dla dziecka?

 

 

Aby zapewnić dziecku zabawę, a jednocześnie rozwój jego zdolności manualnych, warto wybrać długopis 3D dla dziecka wykonany z najlepszej jakości materiałów. Musi on także posiadać ergonomiczny kształt, dzięki któremu dłoń dziecka nie będzie się męczyć podczas rysowania. Ponadto warto zwrócić uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem. Trzeba pamiętać o tym, że najbardziej skomplikowane długopisy 3D są przeznaczone jedynie dla osób powyżej 14. roku życia. Odpowiednio wykonana dysza powinna równomiernie podgrzewać wkład, a zarazem chronić dziecko przed poparzeniem. Trwałość oraz niezawodność produktu sprawi, że najmłodsi z chęcią będą rozwijać swoje artystyczne zdolności każdego dnia.  

Ile kosztuje długopis 3D?

 

 

Zakupu długopisu 3D najlepiej dokonać w renomowanym sklepie producenta lub na korzystnych aukcjach internetowych. Proste modele długopisów 3D można znaleźć w cenach od 60 do 200 zł (tak jak w przypadku długopisu 3D doodler). Za najbardziej profesjonalne, złożone z wielu elementów komplety, tak jak w przypadku długopisu 3D Polaroid zapłacimy około 180 zł. W podobnej cenie znajdziemy także długopis 3D forever.  To wbrew pozorom niewielka cena za niezapomnianą przygodę z przestrzennym drukowaniem!