Kategorie

Konto

Koszyk

Materace piankowe – jak wybrać najlepszy?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Materace piankowe – jak wybrać najlepszy?

Dobry materac to niezbędny element wyposażenia sypialni. Kto się wysypia, ma dobry humor, energię i zapał do pracy. Nic więc dziwnego, że zakupowi materaca poświęcamy tyle samo uwagi, co meblom do mieszkania. Jaki materac jest najlepszy? Na rynku jest ich spory wybór.  Mają różne parametry i ceny. Sprawdźmy, jak się zabrać do zakupu materaca piankowego, by nie wydać fortuny i cieszyć się sprzętem, który zapewni nam zdrowy i spokojny sen. Oto nasze rekomendacje!

Materac ma bezpośredni wpływ na jakość naszego snu. Jego wybór nie powinien być przypadkowy. Dobrą opinią cieszą zwłaszcza materace piankowe – znajdziesz je w kategorii „materace”.

Czy materace piankowe są dobre?

Dzisiejsze materace piankowego nie przypominają już znanych z przeszłości wypełnień ze zwykłej gąbki.  Materace piankowe dobrze dostosowują się do ciała i zapewniają odpowiedni komfort spania. Wyróżnia je też dobra cyrkulacja powietrza: wystarczająco wchłaniają wilgoć i oddają ciepło. Mają niezbyt dużą elastyczność. Przy dłuższym użytkowaniu, a zwłaszcza sporym obciążeniu, mogą się odkształcać. Materace piankowe cieszą się jednak dobrą opinią klientów.

Przy zakupie warto zwracać uwagę na tworzywo, z którego wykonany jest materac. Materac z pianki wysokoelastycznej zapewni lepsze podparcie ciała niż zwykła gąbka, będzie się wolniej zapadał. Ten rodzaj materaca jest polecany przede wszystkim dla osób, które nie cierpią na nadwagę, nie mają problemów z krążeniem, nie śpią dużo na boku czy brzuchu. Przy problemach z kręgosłupem czy krążeniem bardziej odpowiednie będą jednak specjalistyczne materace.

Materac piankowy a lateksowy

Przy wyborze materaca często kierujemy się ceną. Stosunkowo często spotykamy się z dylematem, czy kupić tańszy materac piankowy, czy droższy – lateksowy. Materac lateksowy ma w swoim składzie mleczko kauczukowe. Jest elastyczny, przez co zapewnia optymalne podparcie całego kręgosłupa, ale nie zapada się.

Materac lateksowy spełnia większość oczekiwań klientów, co do długości i komfortu użytkowania, ale w jego przypadku trzeba przygotować się na dużo większy wydatek. Jeśli jednak zawartość kieszeni nie pozwala nam na droższe zakupy, to z powodzeniem można wrócić do wyboru materaca piankowego.

Jaka grubość materaca piankowego?

Optymalna grubość materaca piankowego to 20-24 cm. W połączeniu z elastycznym stelażem, który zapobiega odkształceniom, materac piankowy zapewni przyjemny i zdrowy sen.

Czy materace piankowe są wygodne?

Do jednych z najczęściej zadawanych pytań przed zakupem materaca należy wątpliwość, czy materace piankowe są wygodne. Materac jest miękki, ciało od razu czuje się na nim na właściwym miejscu. Sen na takim materacu jest bardzo komfortowy. Ten materac jest też lekki, łatwo go więc odwracać i wietrzyć, dobrze się czyści. Można go nawet prać w domu, co jest istotne zwłaszcza przy materacach dla dzieci.

Inną kwestią jest to, czy materace piankowe są zdrowe? Tu też informacje są bardzo pozytywne. Materace piankowe nadają się dla alergików. Dobrej jakości materace są produkowane bez użycia lotnych związków w kleju, więc nie wydzielają przykrych zapachów.

Materace piankowe – jaki wybrać?

Jeśli postanowiliśmy wyposażyć sypialnię i zastanawiamy się, jaki materac piankowy wybrać, to w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę szerokość i długość łóżka. (Jeśli szukasz łóżka bądź mebli do innych pomieszczeń, zajrzyj do kategorii meble.) Niezależnie od tego, jakie materace piankowe wybierzemy, możemy mieć pewność, że ich funkcjonalność znacznie będzie przewyższała komfort spania na wersalce, rozkładanym fotelu czy sofie.

Pamiętajmy, że właściwe czyszczenie i konserwacja każdego materaca poprawia jego żywotność. Należy więc regularnie odwracać materace piankowe, a także często prać powleczenie. Dzięki temu to niezbędne wyposażenie każdego domu zapewni nam wygodny sen i zdrowie przez długi czas.

Sypialnia to jedno z ulubionych pomieszczeń w domu. Warto więc zadbać o to, by spędzony tam czas był przyjemny. Zakup porządnego materaca zagwarantuje nam nie tylko zdrowy sen, ale również dobre samopoczucie w ciągu dnia.