Kategorie

Konto

Koszyk

Jak wybrać biurko dla dziecka? 5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę

Opublikowano: sie 30,2022 10:07

Jak wybrać biurko dla dziecka? 5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę

Zakup biurka dla dziecka to niełatwe zadanie. Musi być ładne, wygodne, zapewniać przestrzeń do pracy i siedzenia. Dodatkowo powinno mieć miejsce na przybory szkolne, komputer, drukarkę, a przede wszystkim nie szkodzić postawie uczącego się dziecka. Z naszymi radami łatwiej będzie Wam dokonać zakupu dobrego biurka. Poniżej podpowiadamy, na co zwracać uwagę w sklepie, by kupić ładny i funkcjonalny mebel.

Przy zakupie biurka liczy się nie tylko cena. Coraz więcej rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że od tego mebla zależy zarówno zdrowie, jak i czerpanie przyjemności ze zdobywania wiedzy. Mało komu chciałoby się siedzieć przy ciemnym i niewygodnym biurku. Nawet my, dorośli, chętniej zabieramy się za trudne zadania, gdy możemy je wykonać w miłym otoczeniu.

Jak dobrać biurko dla dziecka?

Dobre biurko dla dziecka powinno być dopasowane do jego wzrostu i wieku. Dla 4- lub 5-latka można kupić biurko dla małego dziecka. Może to być np. białe biurko dla dziecka, które ładnie prezentuje się w pokoiku, a za jakiś czas można je wymienić na mebel docelowy. W momencie rozpoczęcia nauki, czyli dla 6- lub 7-latka lepsze jest biurko bardziej rozbudowane, gdzie w szafkach i na półkach można pochować przybory szkolne, książki, a także trzymać różne akcesoria, które pomagają w utrzymaniu porządku na biurku.   

Jaka wysokość biurka dla dziecka?

Przeciętny sześciolatek mierzy ok. 120-130 cm. Dla tego wzrostu optymalna wysokość biurka to ok. 55-70 cm. Okres wczesnoszkolny to czas szybkiego wzrostu uczniów, więc co kilka miesięcy trzeba sprawdzać, czy ustawienia mebla nie wymagają zmiany wysokości. Idealnie sprawdzają się biurka dla dzieci regulowane, bo rosną wraz z dzieckiem, także odpada konieczność wymiany mebla co rok czy dwa.

Gdzie postawić biurko dla dziecka?

Miejsce pod oknem jest najbardziej odpowiednie do postawienia biurka. Ważne jest przy tym, by światło nie padało bezpośrednio na dziecko i nie oślepiało go przy pracy. Najlepiej, gdy światło pada z boku z lewej strony, jeśli dziecko jest praworęczne. Dla dzieci leworęcznych światło powinno padać z prawej strony. Z biegiem czasu, gdy dziecko zaczyna korzystać z komputera, miejsce ustawienia biurka staje się jeszcze bardziej istotne. Słońce nie powinno świecić w ekran. Sprzęty elektroniczne należy podłączyć tak, by nie przeszkadzały przy poruszaniu się po pokoju i nie było niebezpieczeństwa zahaczenia o kable i strącenia laptopa. Dobre oświetlenie jest ważne dla higieny pracy. Jeśli nie ma w pokoju odpowiedniego światła dziennego, niezbędne jest dokupienie małej lampki na biurko.

Jakie krzesło do biurka dla dziecka?

Idealne krzesło to takie, które umożliwia przyjęcie prawidłowej postawy przy biurku. Wysokość siedziska powinna znajdować się na wysokości kolan i zapewniać możliwość postawienia stóp płasko na podłodze. Nogi nie mogą wisieć ani rozchodzić się na boki. Dziecko powinno mieć możliwość swobodnego oparcia rąk na blacie. Przy właściwym doborze wysokości krzesła i biurka ergonomiczna pozycja przyjmowana jest niemal automatycznie.

Biurko dla dziecka – jaka cena?

U nas w sklepie internetowym oferujemy biurka dla dzieci w dużej rozpiętości cenowej. Tanie biurka dla dzieci można kupić już za ok. 150-200 zł. To zazwyczaj klasyczne biurka z jedną szufladą i wnęką na nogi. Bardziej rozbudowane biurko z szafką czy dodatkowym regałem to koszt ok. 800 zł. W dobrej cenie, czyli za ok. 300-400 zł można już dostać funkcjonalne biurko z regulowaną wysokością. W przypadku biurka narożnego trzeba się liczyć z wydatkiem ok. 800 zł.

Drożej wypada cena biurka dla dziecka, które jest jednym z elementów zestawu mebli do pokoju dziecięcego. Dostępne są np. połączenia biurka z łóżkiem, szafą, meblościanką. Tu jednak warto mieć na uwadze, że w konkretnej cenie otrzymujemy kilka dobranych do siebie, estetycznych mebli, które tworzą spójną całość.

Biurko dla dziecka to mebel, który powinien mu służyć przez kilka lat. Powinien być wygodny, praktyczny i przede wszystkim podobać się naszej latorośli. Jeśli więc już uda nam się zrobić wstępne rozeznanie, które biurko spełnia nasze oczekiwanie, zapytajmy także o zdanie dziecko. Takie postępowanie z pewnością wzmocni motywację do nauki i rozwijania takich zainteresowań, jak czytanie, rysowanie czy modelarstwo.

Biurko dziecięce młodzieżowe OMEGA 08 !!
-21%
389,00 zł
309,00 zł
  • 7 osób kupiło
Biurko ZOOM wysuwane 98,5 cm biały mat/połysk
-9%
449,00 zł
409,00 zł
  • 3 osoby kupiły
Meble Młodzieżowe Dziecięce SMYK 08 - BIURKO
-5%
389,00 zł
369,00 zł
  • 38 osób kupiło
Meble dla Dzieci Młodzieżowe SMYK III - BIURKO 08
-5%
389,00 zł
369,00 zł
  • 17 osób kupiło
BIURKO NAROŻNE B16 124 cm LEWE 3 SZUFLADY BIAŁE
BIURKO STAR BIAŁE WOLNOSTOJĄCE
119,31 zł
  • 174 osoby kupiły
BIURKO KOMPUTEROWE 90 cm PIKSEL PRAWE BIAŁE
BIURKO NAROŻNE B20 155 cm PRAWE BIAŁE
504,30 zł
  • 115 osób kupiło
BIURKO KOMPUTEROWE A-6 90 cm LEWE SONOMA
BIURKO PIN 90 cm SONOMA / BIAŁE WOLNOSTOJĄCE
Biurko SERCA z dwoma szufladami
499,00 zł
  • 72 osoby kupiły
BIURKO KOMPUTEROWE 90 cm PIKSEL LEWE BIAŁE
BIURKO KOMPUTEROWE 90 cm PIKSEL LEWE SONOMA
BIURKO ANA 124 cm OLCHA
350,55 zł
  • 43 osoby kupiły
MEBLOŚCIANKA MŁODZIEŻOWA BIURKO PÓŁSZAFA ARDSEL
biurko narożne MICHAŁ BIAŁY komputerowe szkolne do gabinetu
Biurko komputerowe 90 cm Piksel lewe - białe-grafit szary
BIURKO KOMPUTEROWE A-7 90 cm LEWE BIAŁE
Organizer Szkolny - Przybornik - Na Biurko Różowy Kwiat
BIURKO KOMPUTEROWE A-6 90 cm LEWE WENGE / SONOMA
Biurko składane wiszące ścienne TILT dąb sonoma
BIURKO NAROŻNE B20 155 cm LEWE WENGE / SONOMA
BIURKO NAROŻNE B20 155 cm PRAWE BIAŁE / SONOMA
Biurko komputerowe A-6 90 cm lewe - Dąb Craft - 3 szuflady