Kategorie

Konto

Koszyk

Oryginalny prezent na Dzień Chłopaka – oto 6 naszych propozycji!

Opublikowano: wrz 07,2021 12:49

Oryginalny prezent na Dzień Chłopaka – oto 6 naszych propozycji!

Dzień Chłopaka to szczególna okazja do świętowania, zwłaszcza w gronie przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Wydarzeniu temu towarzyszą często głośne zabawy, liczne konkursy i obowiązkowo: ofiarowywanie drobnych upominków. I tu pojawia się problem: co kupić? Poznaj 6 pomysłów na prezent z okazji Dnia Chłopaka 2018!

 

Dzień Chłopaka – kiedy obchodzimy?

Dzień Chłopaka obchodzony jest na początku jesieni, a dokładnie 30 września. Data ta przypada niecały miesiąc po zakończeniu wakacji, a więc dzień ten może być świętowany w dużym gronie przedszkolaków i uczniów szkół. Co warto kupić na Dzień Chłopaka?

Co kupić na Dzień Chłopaka?

Każde dziecko uwielbia być obdarowywane prezentami, dlatego w Dniu Chłopaka należy pamiętać o ofiarowaniu choćby symbolicznego upominku. Z założenia powinny one pochodzić od dziewczynek, należących do tej samej grupy przedszkolaków i uczniów.

Oczywiste jest, że prezent na Dzień Chłopaka dla kolegów z klasy organizowany jest przez wychowawcę lub rodziców, którzy często z trudem szukają oryginalnego pomysłu, aż w końcu decydują się na zakup słodyczy. Nikogo jednak nie trzeba przekonywać, że cukier – choć uwielbiany przez maluchy – nie działa korzystnie na ich zdrowie. Lepiej postawić na zakup drobnych zabawek edukacyjnych lub ciekawych artykułów plastycznych.

Dzień Chłopaka w przedszkolu

Chłopcy w wieku przedszkolnym uczą się poznawać świat przez zabawę, warto więc sięgnąć po upominki, które sprytnie łączą rozrywkę z nauką. Oto przykładowe prezenty na Dzień Chłopaka w przedszkolu.

Edukacyjne naklejki na rolce

Umieszczane na rolce naklejki to doskonała forma zabawy już dla czteroletniego dziecka. Tego typu zabawki posiadają nawet do trzech metrów długości i ponad sto naklejek z wizerunkami postaci z bajek czy ulubionych zwierzątek, w różnych kształtach. Oprócz rozrywki, uczą rozpoznawania i porządkowania elementów, a także rozwijają zdolności manualne.

Kredki do malowania twarzy

To bezpieczna, a zarazem oryginalna forma na rozwijanie zdolności artystycznych malucha. Dzięki specjalnie opracowanemu składowi zachwycają wyrazistymi kolorami oraz są nieszkodliwe dla zdrowia skóry i oczu.

Drewniany kompas

To idealna propozycja dla sześciolatka, który zaraz rozpocznie swoją przygodę ze szkołą. Zabawka w postaci drewnianego kompasu uczy orientacji w terenie oraz zaszczepia w chłopcu chęć do poznawania odległych zakątków świata.

Dzień Chłopaka w szkole

Ulubionym zajęciem chłopców w szkole nadal jest zabawa, warto jednak w ich przypadku postawić na artykuły szkolne, które odzwierciedlają ich pierwsze pasje i zainteresowania.

Sportowa saszetka z ulubionym klubem piłkarskim

Pojemna i wygodna – przyda się zarówno w trakcie wycieczek szkolnych, jak i podczas gonitwy z kolegami na podwórku przed domem. A dzięki logo ulubionej drużyny piłkarskiej stanie się obowiązkowym elementem ubioru!

Zestaw śniadaniowy

Bidon wraz ze śniadaniówką z ulubioną postacią z bajki lub sportowcem, sprawią, że nawet największy niejadek sięgnie po drugie śniadanie w szkole.

Zestaw przyborów szkolnych

Choć to dziewczynki posiadają doskonale wyposażony piórnik szkolny, zakup zestawu przyborów z preferowanym przez chłopca motywem np. Star Wars może sprawić, że nigdy nie zapomni on ołówka, długopisu czy temperówki na lekcje.

Dzień Chłopaka zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto pomyśleć nad oryginalnymi prezentami z tej okazji. W przypadku przedszkolaków i uczniów szkół warto, aby były to upominki łączące rozrywkę z edukacją. W trakcie ich doboru nie można również zapominać o indywidualnych pasjach i zainteresowaniach chłopców, które powinny znaleźć swoje odbicie w prezentach.

PREZENT NA DZIEŃ CHŁOPAKA etykieta personalizowana na whisky JIM B
PREZENT DZIEŃ CHŁOPAKA SERCE ZAWIESZKA DO AUTA
Poduszka z NADRUKIEM na PREZENT na DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA ZAWIESZKA DO AUTA PREZENT GRAWER