Kategorie

Konto

Koszyk

Prezent na Dzień Dziecka dla niemowlaka – 5 najciekawszych propozycji

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Prezent na Dzień Dziecka dla niemowlaka – 5 najciekawszych propozycji

Dzień Dziecka to tradycyjnie okres, kiedy dzieci zasypywane są prezentami. Półki sklepowe uginają się od zabawek. Reklamy bombardują nas wyjątkowymi ofertami, a promocje kuszą atrakcyjnymi cenami. Podpowiadamy, jak się w tym wszystkim nie pogubić i kupić taki prezent, by rzeczywiście cieszył, uczył i bawił.

Zastanawiając się nad zakupem prezentu dla niemowlaka, uwzględnijmy przede wszystkim jego potrzeby, a także już posiadane zasoby. Maluszki często „dziedziczą” zabawki i ubranka po starszym rodzeństwie lub rodzinie, więc jeśli nie mamy pomysłu na wyjątkowo oryginalny prezent, warto skonsultować się z rodzicami, którzy zapewne wiedzą, co przyda się ich dziecku.

Prezent na Dzień Dziecka dla niemowlaka – jak wybrać?

Prezent dla niemowlaka na Dzień Dziecka musi być przede wszystkim bezpieczny. Trzeba go kupować w sprawdzonych miejscach. Na pewno nieodpowiednie są bazary i stragany, gdzie zabawki nie mają najczęściej odpowiednich atestów. Należy też bardzo uważać na drobne elementy, które dziecko może sobie włożyć do buzi czy nosa. Poniżej prezentujemy 5 sprawdzonych pomysłów na prezent dla niemowlaka.

Jaki prezent dla niemowlaka? Nasze propozycje!

Mata interaktywna

Mata interaktywna jest doskonałym pomysłem na praktyczny prezent dla niemowlaka. Łączy w sobie funkcje zabawy i nauki. Mata to połączenie ciepłego kocyka, tworzącego wygodny podkład, na którym może wylegiwać się maluch, z wbudowanymi zabawkami, które pobudzają zmysł wzroku, słuchu dziecka i zajmują jego uwagę, zachęcając do poznawania świata. Są maty, które są opatrzone lubianymi przez dzieci wizerunkami postaci z bajek, mają przywieszone pluszowe zabawki na pałączku, wydają dźwięki instrumentów, odgłosy zwierząt, samochodów czy migoczą różnokolorowymi światełkami.

Dobra mata edukacyjna rośnie razem z dzieckiem. Dla najmłodszych atrakcją będą np.: szeleszczące obrazki, nieco starsze dzieci bardziej zainteresują się piszczałkami. Dla dzieci około roku mata edukacyjna może stać się małym kojcem, zwłaszcza jeśli wybierzemy model z rzepami, które można spiąć po bokach.

Mata edukacyjna to wydatek od około 100 do 250 zł. Warto w nią zainwestować, bo taki mały, własny domowy plac zabaw pozwoli rodzicom na dłuższą chwilę wypoczynku lub możliwość zajęcia się innymi sprawami, a dla dziecka będzie świetną, pouczającą zabawą.

Karuzelka nad łóżeczko

Kolorowa karuzela do przywieszenia do łóżeczka  to upominek odpowiedni nawet dla miesięcznego maluszka. Dziecko wpatruje się w obracające figurki, a delikatna muzyka pozwala mu zasnąć lub się uspokoić. Taki prezent na Dzień Dziecka dla niemowlaka przyda się nawet rocznemu maluchowi, bo starsze dzieci chętnie wyciągają rączki i bawią się odpinanymi zabawkami.

Zestaw – kocyk i poduszka

Miły kocyk przytulanka i dobrana do niego poduszeczka to oryginalny prezent dla niemowlaka. Nadaje się do samochodu, fotelika do auta i do wózka. Jest lekki i ciepły, najczęściej uszyty z dwustronnej tkaniny: polaru i bawełny. Płaska poduszka może być używana również przez najmłodsze dzieci. Dodatkowym plusem jest możliwość wyboru ulubionego koloru kocyka i widniejącej na niej postaci: kotka, misia, bohatera bajki. Niekiedy do zestawów dołączona jest mała przytulanka. Za kocyk trzeba zapłacić od ok. 40 do 140 zł, jeśli jest do niego dołączona poduszeczka.

Drewniany pchacz

Drewniany pchacz to idealna pomoc do nauki chodzenia. Dzięki tej zabawce dziecko prawidłowo stawia stopy i obciąża równomiernie biodra. Niektóre pchacze mają jeszcze dodatkowe funkcje. Posiadają wbudowane liczydło, zestaw do poznawania kształtów, instrument muzyczny, zegar. Taki prezent to wydatek ok. 150-190 zł.

Książeczka

Co jeszcze można kupić na prezent dla niemowlaka? Książeczki dla dzieci są odpowiednie już dla kilkumiesięcznych niemowląt. Czarno-białe zestawy stymulują zmysł wzroku, uczą koncentracji. Wspólnie spędzany czas jest doskonałą zabawą dla rodzica i dziecka, wzmacnia więź, tworzy dobre nawyki. Czytanie od najmłodszych lat sprawia, że starsze dzieci nie mają oporów przed czytaniem. Co więcej, badania dowodzą, że czytanie wspiera rozwój mowy, rozwija wyobraźnię, pobudza kreatywne myślenie. Od czego zacząć? Dla maluchów polecamy proste książeczki z twardymi okładkami, dużymi ilustracjami w poręcznych rozmiarach, tak by dziecko mogło paluszkiem dotykać obrazków.

Wybór prezentu dla niemowlaka to wielka przyjemność. Zanim jednak rzucimy się w wir zakupów, dajmy sobie chwilę na zastanowienie. Takie postępowanie sprawi, że w koszu na zabawki nie pojawi się kolejny miś czy lalka, które wcześniej sprezentowali mu inni członkowie rodziny. Zamiast tego warto wybrać zabawkę, która będzie oryginalna i pomoże w prawidłowym rozwoju malucha.