Kategorie

Konto

Koszyk

Prezent na Dzień Dziecka dla 2-latka – 6 pomysłów, które zachwycą każde dziecko

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Prezent na Dzień Dziecka dla 2-latka – 6 pomysłów, które zachwycą każde dziecko

Półki sklepowe uginają się od różnych maskotek i nie tylko. Co kupić, aby upominek był ładny, przydatny i w dodatku niezbyt drogi? Skąd wziąć pewność, że nasze wybory będą trafione i prezent na Dzień Dziecka dla dwulatka spotka się z aprobatą? Poniżej przedstawiamy 6 sprawdzonych propozycji, które trafią w gust malucha w tym wieku.

Dwa lata to dynamiczny okres w rozwoju dziecka. Maluch już pewnie chodzi, zazwyczaj mówi już dość swobodnie, wszystko go interesuje. Zakup upominków dla dziecka w tym wieku daje spore pole do popisu. Do wyboru są zabawki edukacyjne, wspierające rozwój ruchowy, rozwijające koncentrację, pozwalające na zabawę w ćwiczenie ról, a także zdobywanie pierwszych umiejętności plastycznych.

Co najlepiej kupić na prezent dla 2-latka?

Dwulatek lubi naśladować dorosłych i świetnie się bawi próbując robić to, co starsi. Naprzeciw tym potrzebom wychodzą wszystkie zestawy do zabawy w dom. Sprawdzoną propozycją na prezent dla 2-latka są np. zabawkowa kuchnia, garnki czy małe sprzęty kuchenne: ekspres do kawy lub mikser.

Na pewno dobrym prezentem dla dziecka w tym wieku będzie też pierwszy rowerek biegowy albo mały rower z bocznymi kółkami. Do nauki samodzielnego jedzenia przyda się łyżeczka i miseczka z ulubionym  bohaterem bajek. Inne zawsze mile widziane drobiazgi to kredki, pisaki i farbki czy też plastelina.

Jaki prezent dla 2-latka mu się przyda?

Fajny prezent dla dwulatka to także książki. Oczywiście trudno jeszcze oczekiwać dłuższego zainteresowania fabułą. Pierwsze książki dla dzieci powinny być krótkie, a także napisane prostym językiem. Świetnie sprawdzają się tu rymowanki, wesołe wierszyki. Mogą to być też książeczki z wyraźnymi, dużymi obrazkami czy okienkami, które dają się otwierać albo coś z nich wyskakuje.

Jeśli widzimy, że dziecku sprawia trudność wysłuchanie nawet krótkiej historyjki, to można też wspólnie książki oglądać i o nich opowiadać. Rodzic może mówić o tym, co widać na ilustracjach, jakie skojarzenia i emocje to wywołuje, a następnie pytać o to dziecko. Na pewno warto jak najwcześniej nauczyć dziecko obcować z książką, tak by za kilka lat potrafiło czerpać przyjemność z samodzielnego czytania.

Wymarzony prezent dla chłopca 2-latka

Poszukiwanym prezentem dla chłopca 2-latka mogą być też gadżety i zabawki z bajek. Chłopcy uwielbiają oglądać przygody ciuchci ze „Stacyjkowa”, ekipy ze „Strażaka Sama”, czy wesołe Telebubisie. Maskotki (https://arena.pl/maskotki,k8657.html),  samochody, pościel z wizerunkami ulubionych bohaterów to propozycje, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzy malucha.

Innym pomysłem na doskonały prezent dla 2-latka są np.: pierwsze puzzle. Taki upominek uczy i bawi. Są to proste układanki, które składają się z niewielu elementów. Warto zwrócić uwagę na to, by poziom trudności był adekwatny do wieku, bo inaczej łatwo o frustrację i zniechęcenie.

Udany pomysł na oryginalny prezent dla 2-latka to koń na biegunach. Zabawka ta nie jest nowa na rynku, ale od lat niezmiennie cieszy się popularnością wśród małych chłopców i dziewczynek.

Sprawdzony prezent dla dziewczynki 2-latki

Prezent dla dziewczynki 2-latki, który cieszy się od lat ogromnym powodzeniem, to wózek dla lalki. Dziewczynki od najmłodszych lat chętnie zabierają na spacer swoje zabawki przypominające bobasy. Taki prezent to też doskonała inspiracja do kolejnych upominków przy innej okazji. Nawiązującym do tematu domu i dzieci pomysłem na doskonały prezent dla 2-latki może być kołyska, łóżeczko albo domek dla lalki.

Kolejny sprawdzony pomysł na oryginalny prezent dla 2-latki to cała grupa zabawek kreatywnych. Ich wielką zaletą jest to, że rosną wraz z dzieckiem i można się nimi bawić na różne sposoby. Są to np.: różne przedmioty do sortowania, budowania, składania w większe elementy albo nawlekania.

Wybór prezentu dla dziecka w wieku dwóch lat to spore wyzwanie. Mamy nadzieję, że coś z naszych propozycji wam przypadnie wam do gustu i Dzień Dziecka będzie okazją do miłego spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Udany, wybrany od serca prezent na pewno się do tego przyczyni.