Kategorie

Konto

Koszyk

Jaki prezent na chrzciny dla dziewczynki?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jaki prezent na chrzciny dla dziewczynki?

Prezent na chrzciny powinien być wyjątkowy – tak, jak samo wydarzenie. Jednak wiele osób, które wybierają się na chrzest, nie ma pomysłu, co w takim dniu należy wręczyć maluszkowi. Jeśli też masz problem z doborem prezentu na chrzciny dla dziewczynki, przeczytaj nasz poradnik.

Prezent na chrzciny dla dziewczynki

Dziadkowie, rodzice chrzestni i pozostali członkowie rodziny – wszystkich łączy jedno, ale za to ważne pytanie: co na prezent na chrzciny dla dziewczynki najlepiej kupić? Wybierając prezent na chrzciny, możesz zdecydować się na coś symbolicznego lub praktycznego. Wbrew pozorom możliwości jest naprawdę sporo: biżuteria, personalizowane pamiątki czy zabawki. By dokonać jak najlepszego wyboru, należy jednak wziąć pod uwagę rolę, jaką pełni się w życiu dziecka i jego rodziców.

Jaki prezent na chrzciny dla dziewczynki od dziadków?

Dziadkowie bardzo często sięgają po sprawdzone rozwiązania i kupują prezenty, które mają przede wszystkim wymiar symboliczny. Nie musi to być oczywiście regułą – nic nie stoi na przeszkodzie, by babcia i dziadek podarowali dziecku coś praktycznego. Jaki prezent na chrzciny wnuczki najlepiej wybrać?

Prezent na chrzciny dla dziewczynki od dziadków – łańcuszek

Jednym z najpopularniejszych prezent na chrzciny od lat jest biżuteria. Pięknym prezentem na chrzest dla dziewczynki od dziadków będzie złoty łańcuszek z krzyżykiem lub medalikiem, który doskonale podkreśli rangę wydarzenia. Choć dziecko nie będzie mogło od razu nosić łańcuszka, z pewnością stanie się on niezwykłą pamiątką. Decydując się na taki podarunek, warto poprosić o wykonanie grawera z datą chrztu lub inicjałami maluszka.

Prezent na chrzciny dla wnuczki – spacerówka lub fotelik samochodowy

Jeśli dziadkowie preferują praktyczne prezenty i mogą sobie pozwolić na większy wydatek, świetnym pomysłem będzie spacerówka lub fotelik samochodowy. Nie należą one do najtańszych rzeczy, dlatego nie wszyscy rodzice, którzy i tak ponieśli spore koszty w związku z przyjściem dziecka na świat, mogą sobie na nie pozwolić. Wybierając ten wariant, warto jednak skonsultować to z rodzicami maleństwa – po pierwsze, by nie czuli się zakłopotani drogim prezentem, po drugie, by wózek czy fotelik spełniał ich potrzeby.

Jaki prezent na chrzciny dla dziewczynki od chrzestnych?

Rodzice chrzestni są jednymi z najważniejszych gości na uroczystości – w końcu mają odegrać istotną rolę w życiu dziecka. Matka i ojciec chrzestny mogą kupić coś symbolicznego lub wybrać nieszablonowy prezent, który bez wątpienia wyróżni się na tle pozostałych.

Prezent na chrzciny od chrzestnych – Biblia

Symbolicznym prezentem na chrzciny dla dziewczynki może być Biblia. Najlepiej zdecydować się na bogato ilustrowaną wersję dla najmłodszych, którą dziecko już wkrótce będzie mogło samodzielnie przeglądać. Na rynku dostępne są wspaniale wydane i oprawione Biblie, które będą idealnie pasować do okoliczności. Na pierwszej stronie można zamieścić odręczną dedykację – dzięki temu Biblia stanie się niepowtarzalną pamiątką.

Prezent na chrzest dla dziewczynki od chrzestnego – sztućce dla dzieci z grawerem

Jako że mężczyźni lubią wręczać praktyczne podarunki, doskonałą propozycją prezentu na chrzciny dla dziewczynki od ojca chrzestnego będzie zestaw specjalnych sztućców dla dzieci. Wykonane z bezpiecznych materiałów, pakowane w ozdobną szkatułkę z pewnością zrobią ogromne wrażenie. Kupując taki prezent, zazwyczaj można także zamówić grawer na wieku pudełka lub uchwytach sztućców, co sprawi, że podarunek będzie miał wyjątkowy charakter.

Prezent na chrzciny dla dziewczynki od chrzestnej – srebrna grzechotka

Czy dla małej księżniczki może być coś piękniejszego niż mała błyskotka? Pewnie tak, ale zapewniamy, że obok takiego prezentu na chrzest dla dziewczynki od chrzestnej nie sposób przejść obojętnie. Grzechotka, która wygląda jak małe dzieło sztuki, znakomicie sprawdzi się zamiast tradycyjnej biżuterii. By spersonalizować prezent, warto zdecydować się na grawer, wykonywany zwykle na dołączonej do grzechotki małej tabliczce.

Inne pomysły na prezent na chrzciny dla dziewczynki

To oczywiście tylko kilka propozycji prezentów na chrzest dla dziewczynki. Świetnym pomysłem może być również posrebrzana skarbonka, kocyk z haftem, pozytywka z grawerem, obramowana metryczka czy nietypowy tort składający się z pampersów, ubranek, skarpetek i maskotki. Udanym prezentem dla dziewczynki będą też zabawki, przy czym należy pamiętać, by były dopasowane do wieku dziecka. Każdy z tych wariantów mogą wziąć pod uwagę zarówno dziadkowie czy chrzestni, jak i pozostali zaproszeni goście.

Prezent na chrzciny dla dziewczynki może fantastycznie podkreślić rangę wydarzenia i stać się cudowną pamiątką, do której dziecko będzie chętnie wracało nawet mimo upływu lat. Pamiętajmy jednak, że dla wielu osób najważniejsza będzie obecność ich bliskich. Ona – jak wiadomo – jest bezcenna.