Kategorie

Konto

Koszyk

Szczoteczka soniczna – czy warto w nią zainwestować?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Szczoteczka soniczna – czy warto w nią zainwestować?

Szczoteczka soniczna uznawana jest obecnie za najbardziej skuteczną. Na pierwszy rzut oka prawie niczym się nie różni od szczoteczki elektrycznej, ale jeśli bliżej przyjrzymy się zasadom jej działania, różnica okaże się kolosalna. Na czym opiera się działanie szczoteczki sonicznej i czy rzeczywiście warto w nią zainwestować?

Jak działa szczoteczka soniczna?

Główka szczoteczki sonicznej wprawiana jest w ruch wymiatająco-pulsujący i jest to zasadnicza kwestia, która odróżnia ją od szczoteczki elektrycznej, której ruch jest obrotowy. Szczoteczka soniczna działa też znacznie szybciej, zapewniając około 60 000 ruchów w przeciągu minuty. Emitując fale dźwiękowe zapewnia skuteczne dotarcie do najgłębszych nawet zakamarków zębów i przestrzeni międzyzębowych, pozwalając jednocześnie na znacznie dokładniejsze ich czyszczenie.

Zasada działania szczoteczki sonicznej pozwala również na usunięcie płytki nazębnej – w o wiele większych ilościach niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych szczoteczek. Urządzenie to nie powoduje żadnych podrażnień ani uszkodzeń – jest zatem całkowicie bezpieczne w użytkowaniu, także w przypadku dzieci.

Czym się różni szczoteczka soniczna od elektrycznej?

Szczoteczka soniczna różni się od elektrycznej wspomnianym już wcześniej ruchem, w jaki jest wprawiana jej główka. Wiele osób zastanawia się nad tym, którą szczoteczkę warto wybrać. Kryterium wyboru stanowią przede wszystkim osobiste przyzwyczajenia związane z codzienną pielęgnacją zębów oraz uwarunkowania zdrowotne. Ale to nie wszystko. Istotna może okazać się bowiem również cena. Szczoteczka soniczna jest zdecydowanie droższa od elektrycznej – czasem nawet kilkakrotnie.

Ile kosztuje szczoteczka soniczna?

Za najtańszą, a co za tym idzie – najprostszą szczoteczkę soniczną zapłacimy około 100 zł. Najdroższe modele oferują szereg dodatkowych i niezwykle interesujących funkcji – ciekawym rozwiązaniem może okazać się na przykład technologia Bluetooth, wskaźnik nacisku czy czujniki lokalizacji i ścierania. Szczoteczka soniczna do zębów uzupełniona o te funkcje oraz posiadająca pięć programów pracy i wyposażona w komplet wymiennych końcówek może kosztować nawet 1500 zł.

Jaka szczoteczka soniczna dla dzieci?

Zasada działania szczoteczki sonicznej pozwala znacznie dokładniej doczyścić przestrzenie międzyzębowe – dzięki takiemu ułatwieniu dziecko nie potrzebuje wysokich umiejętności manualnych, nie ma ponadto potrzeby długiego szczotkowania zębów. Szczoteczki soniczne są również zdecydowanie bezpieczniejsze dla dziąseł i szkliwa, ponieważ są w stanie usunąć płytkę nazębną nawet z odległości 3 mm. W ofercie producentów znajdują się specjalne szczoteczki soniczne dla dzieci w wieku 0-3 z miękkim włosiem i delikatnymi wibracjami, a także urządzenia przeznaczone dla dzieci powyżej 3. roku życia – wystarczy tylko wybrać odpowiedni model.

Szczoteczka soniczna – czy warto?

Szczoteczka soniczna, jak każde urządzenie, posiada swoje wady i zalety. Do wad można z całą pewnością zaliczyć jej wysoką cenę – jeśli mamy zamiar wyposażyć się w najnowszy i niezwykle funkcjonalny model. Jeżeli chodzi natomiast o zalety, jest ich cała gama. Urządzenia te sprawdzą się doskonale w przypadku osób, które mają wrażliwe zęby i zmagają się z uszkodzonymi dziąsłami. Szczoteczki soniczne skuteczniej usuwają bakterie oraz płytkę nazębną, a dzięki temu, że mikrobąbelki docierają również do przestrzeni międzyzębowych, mogą być użytkowane przez osoby z protezami, implantami czy nawet aparatami ortodontycznymi.

Szczoteczka soniczna, podobnie jak elektryczna, to urządzenie na baterie. W wielu modelach wystarczy jednokrotne ładowanie urządzenia raz na tydzień. Jeżeli zależy Ci na wysokiej skuteczności czyszczenia zębów i komforcie użytkowania, szczoteczka soniczna z pewnością spełni swoje zadanie.