Kategorie

Konto

Koszyk

Termometr elektroniczny – dlaczego warto go mieć?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Termometr elektroniczny – dlaczego warto go mieć?

Z powodu wycofania z produkcji termometrów rtęciowych, warto odświeżyć apteczkę domową i pomyśleć o zakupie wersji elektronicznej, dzięki której skróci się czas pomiaru temperatury – co jest niezwykle istotne przy robieniu domowych badań naszym dzieciom. Jaki termometr elektroniczny warto wybrać?

Jak działa termometr elektroniczny? 

Jeśli już zdecydowaliśmy się wymienić nasze stare urządzenie pomiarowe, termometr elektroniczny jest najlepszym rozwiązaniem. Działa on na zasadzie promieniowania podczerwonego, a zaczyna mierzyć już po skierowaniu go na daną część ciała np. czoło – im wyższa temperatura, tym wyższe promieniowanie. Termometr elektroniczny bezdotykowy ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie jest w 100% higieniczny, ponieważ nie ma bezpośredniej styczności ze skórą badanego. Do kontroli pomiaru temperatury ciała u niemowląt polecamy termometr elektroniczny do ucha, który, choć jest nieco trudniejszy w obsłudze, pokazuje dokładną wartość, jeśli chodzi o temperaturę wewnętrzną. Aby pomiar był jak najdokładniejszy, powinniśmy uśrednić go, wykonując badanie na kilku częściach ciała dziecka.

Termometr elektroniczny – jak mierzyć?

Każdy rodzic dba o zdrowie swojego dziecka, każdy więc zastanawia się, jak dokładnie zmierzyć temperaturę swojemu dziecku, by pomiar był najdokładniejszy. Powinniśmy przede wszystkim przeczytać instrukcję obsługi danego modelu, aby nie popełnić podstawowych błędów. Wielu producentów dostaje reklamacje od użytkowników urządzeń, które wynikają jedynie z błędnego użytkowania. To, ile należy trzymać termometr elektroniczny, zależy od modelu, który kupiliśmy. Większość z oferowanych na rynku produktów ma wbudowany czujnik, który informuje nas o skończonej kontroli sygnałem dźwiękowym bądź informacją na wyświetlaczu. Ze względu na dokładność pomiaru i bezawaryjność polecamy następujące modele:

  • termometr elektroniczny Microlife – to produkt niewątpliwie najwyższej jakości. Dzięki najnowszej technologii gwarantuje dokładny pomiar bez względu na temperaturę otoczenia. Dzięki innowacyjnym funkcjom takim jak: alarm gorączki, pamięć na 30 badań wraz z datą i godziną oraz technologią “silent glow” jest polecany dla wszystkich, którzy cenią sobie niezawodną jakość i dokładność pomiarów. Co więcej, urządzenie to jest wielofunkcyjne, a więc możemy zmierzyć nim temperaturę mleka lub wody przygotowanej do codziennej kąpieli naszego dziecka,
  • termometr elektroniczny Novama – ten produkt zyskał już znaczną grupę sympatyków. Dzięki prostej obsłudze i niezawodności jest jednym z najchętniej wybieranych urządzeń na rynku. Polecany przede wszystkim dla naszych najmłodszych członków rodziny, ze względu na rekomendację Instytutu Matki i Dziecka. Pamiętajmy, że termometr elektroniczny dla dzieci, powinien charakteryzować się dokładnością pomiarów, co w przypadku wyżej wymienionego produktu jest niewątpliwie kluczową zaletą.

Niektóre modele urządzeń przystosowane są jedynie do pomiarów zewnętrznych, dlatego jeśli chcemy uzyskać najbardziej dokładny wynik powinniśmy wybrać produkt, który jest również przystosowany do badań wewnętrznych. Zatem to, gdzie mierzyć temperaturę termometrem elektronicznym uzależnione jest od tego, jaki model urządzenia pomiarowego wybierzemy.

Czy termometr elektroniczny jest dokładny?

Przy użyciu standardowego, rtęciowego miernika temperatury najważniejszy był czas badania, który musiał być nie krótszy niż 10 minut. Najnowsze ciepłomierze elektroniczne wykonują zabieg nawet w jedną sekundę, dlatego przy pracy z dzieckiem jest to niewątpliwa zaleta.

Należy jednak pamiętać, jak ustawić termometr elektroniczny by diagnostyka była dokładna.

Pierwsze co musimy zrobić to wybrać skalę Celsjusza – niektóre produkty mogą być ustawione na wartości podawane w skali Fahrenheita. Nie zapominajmy również o konserwacji urządzenia, która jest bardzo istotna, jeśli chodzi dokładność badań.

Ceny elektronicznych mierników temperatury wahają się w granicach 50-200 zł, w zależności od poziomu zaawansowania i marki danego modelu. Należy zatem przeanalizować, jaki ciepłomierz jest nam potrzebny i czy będzie on przeznaczony dla dzieci czy osób dorosłych.

To ile kosztuje termometr elektroniczny w aptece często uzależnione jest od tego, z jaką hurtownią współpracuje dany punkt, dlatego warto zastanowić się nad zakupem internetowym. Przy sprzedaży online możemy zaoszczędzić nawet do 20% przy nabyciu nowoczesnego i innowacyjnego urządzenia pomiarowego.