Jak myć zęby z aparatem?

Opublikowano: wrz 23,2021 13:17

Jak myć zęby z aparatem.jpg

Jak myć zęby z aparatem?

Zastanawiasz się, jak myć zęby z aparatem ortodontycznym? Przede wszystkim bardzo dokładnie! Do zachowania idealnej czystości jamy ustnej przyda Ci się odpowiedni zestaw akcesoriów: szczoteczka, pasta, płyn do płukania ust oraz nici dentystyczne

A jak myć zęby z aparatem tuż po jego założeniu? Początkowo, póki zęby są wrażliwe, oczyszczaj je delikatnie. 

 

Jak myć zęby z aparatem stałym?

Pielęgnacja zębów po założeniu aparatu jest wyjątkowo ważna. Mycie zębów z aparatem stałym, zwłaszcza na początku, może sprawiać Ci dyskomfort – trzeba nauczyć się oczyszczać szkliwo z odpowiednią siłą. Jeśli umyjesz zęby zbyt delikatnie, nie usuniesz resztek jedzenia, a jeśli zbyt mocno – możesz uszkodzić aparat. Jaka więc będzie najlepsza technika? Mycie zębów z aparatem stałym wykonuj bez pośpiechu i tak długo, aż usuniesz wszelkie zanieczyszczenia z ich powierzchni.


Mycie zębów z aparatem – co warto wiedzieć?

Mycie zębów z aparatem jest czasochłonne i wymaga precyzji. Pomóc mogą Ci odpowiednie szczoteczki do zębów – szczególnie jednopęczkowe, którymi dokładnie oczyścisz każdy ząb. Przydatne okazują się również irygatory – dzięki nim mycie zębów z aparatem ortodontycznym staje się dokładniejsze i przyjemniejsze.


Jak często myć zęby z aparatem?

Jeśli do tej pory myłeś zęby dwa razy dziennie, konieczność szczotkowania zębów z aparatem ortodontycznym spowoduje zmianę tego nawyku. Dlaczego? Jak często myć zęby z aparatem? Należy robić to po każdym posiłku! Postaraj się więc zawsze mieć przy sobie szczoteczkę i małe opakowanie pasty do zębów.


Szczoteczka do mycia zębów z aparatem ortodontycznym – jaką wybrać?

Które szczoteczki do mycia zębów z aparatem ortodontycznym sprawdzą się najlepiej? Postaw na nowoczesne rozwiązania! Szczoteczki elektryczne i soniczne ułatwią Ci sprawne i solidne oczyszczenie całej jamy ustnej! Jedyne, o czym musisz pamiętać, to regularna wymiana końcówki do szczoteczek

Nie wiesz, czy lepiej sprawdzi się soniczna, czy elektryczna szczoteczka? Podpowiedzi znajdziesz w naszych artykułach Szczoteczka elektryczna czy soniczna? Porównujemy oba rozwiązania! oraz Szczoteczka elektryczna. Czy warto w nią zainwestować?


Czy można myć zęby z aparatem szczoteczką soniczną? 2 fakty

Nie jesteś przekonany, czy można myć zęby z aparatem szczoteczką soniczną? Oto 2 istotne fakty:

  • używanie szczoteczki sonicznej zalecają ortodonci i stomatolodzy,
  • czyszczenie zębów szczoteczką soniczną będzie szybsze i dużo dokładniejsze niż używanie szczoteczki manualnej.

Założenie aparatu ortodontycznego to świetny sposób, aby zadbać o zdrowie i wygląd. Zanim jednak zachwycisz idealnym uśmiechem, zadbaj o odpowiednie oczyszczanie jamy ustnej. Przy częstszym myciu zębów, nie zapomnij też poświęcić więcej uwagi swoim ustom (wargi mogą stać się np. spierzchnięte). Sposoby na to znajdziesz w artykule Jak pielęgnować usta? Poznaj najlepsze triki, a po zdjęciu aparatu olśniewaj wyjątkowo zadbanym uśmiechem!


Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, przeczytaj więcej:Pokaż więcej