Kategorie

Konto

Koszyk

Jak działa depilator laserowy?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jak działa depilator laserowy?

Coraz więcej kobiet rezygnuje z tradycyjnych maszynek do golenia i wybiera znacznie bardziej efektywne sposoby depilacji. Coraz popularniejsze stają się depilatory laserowe. Jak działają te urządzenia? Na co zwrócić uwagę przed zakupem wybranego modelu? Podpowiadamy!

Depilator laserowy – jak działa?

Po przyjrzeniu się propozycjom producentów zauważymy, że jeśli chodzi o depilator laserowy, zasada działania tego urządzenia opiera się głównie na promieniowaniu wiązkami światła. Podczas zabiegu promienie lasera wnikają w skórę, a następnie osłabiają i likwidują cebulki włosów, zapobiegając ich odrastaniu. Dzięki zastosowaniu depilacji laserowej efekt gładkich nóg utrzymuje się przez bardzo długi czas. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku depilacji laserowej efekt po pierwszym zabiegu może nie być zadowalający – dla osiągnięcia wymarzonych rezultatów należy powtórzyć zabieg kilkukrotnie.      

Depilacja laserowa – czy boli?

Wiele kobiet nie jest przekonanych do zakupu nawet najbardziej nowoczesnych depilatorówNajczęściej spodziewają się bólu podczas depilacji i wystąpienia wyraźnych podrażnień skóry. Nie ma jednak powodu do obaw – zadowolone klientki potwierdzają, że  używanie domowego depilatora laserowego wiąże się jedynie z uczuciem delikatnego ukłucia skóry. Może być ono bardziej intensywne, gdy posiadamy ciemniejszą karnację lub poszczególne części naszego ciała są mocniej opalone. Nawet w przypadku występowania dużej ilości melaniny w skórze odczuwany podczas zabiegu ból jest określany jako znośny i nieuciążliwy.   

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

Przygotowania do zabiegu depilacji laserowej niejednokrotnie trwają przez okres całego miesiąca. Ich charakter jest w dużym stopniu uzależniony od stanu zdrowia, kondycji skóry oraz jakości włosów. Każda kobieta, która decyduje się na wykonanie depilacji laserowej musi wiedzieć o tym, że co najmniej 4 tygodnie przed rozpoczęciem zabiegu należy zrezygnować z dotychczasowej metody usuwania owłosienia. Na 3 tygodnie poprzedzające depilację laserową trzeba natomiast odstawić maści zawierające retinoidy. Tydzień przed zabiegiem warto dodatkowo zaprzestać używania kremów opalających, a także wykonywania codziennych peelingów. W celu uniknięcia jakichkolwiek powikłań, najlepiej nie przyjmować aspiryny i leków o podobnym składzie przynajmniej przez dobę poprzedzającą zabieg.     

Depilacja laserowa – co ile powtarzać zabieg?

Po podjęciu decyzji o wykonaniu depilacji laserowej nie wolno zapominać o systematycznym powtarzaniu zabiegu. Według ogólnej zasady, aby uzyskać efekt gładkiej skóry, konieczne jest wykonanie od 4 do 5 depilacji na jednym obszarze ciała. Ostateczny rezultat to jednak bardzo indywidualna kwestia. W przypadku depilacji laserowej pach liczba zabiegów powinna wahać się w granicach 6. Natomiast jeśli  chodzi o usunięcie owłosienia z nóg oraz depilację laserową bikini, wszystko zależy od wspomnianej już wcześniej jakości włosów – najczęściej wystarczy od 3 do 6 zabiegów.

Depilacja laserowa – ile się utrzymuje?

Co ile tygodni trzeba powtarzać zabieg dla osiągnięcia doskonałych rezultatów? Biorąc pod uwagę opinie klientek stosujących depilację laserową oraz porady specjalistów, usuwanie niechcianego owłosienia metodą laserową najlepiej wykonywać w odstępach około 4 tygodni. Dzięki temu skóra odpowiednio zareaguje na kolejne zabiegi, a cebulki włosów zostaną w całości zniszczone. Po prawidłowym przeprowadzeniu zabiegu depilacja laserowa wystarczy na nawet kilka lat, bez konieczności dodatkowych wizyt u kosmetyczki.

Ile kosztuje depilator laserowy?

Jeśli chodzi o depilator laserowy, cena poszczególnych modeli wynosi od 24 aż do 1800 zł. Tak duża rozpiętość cenowa jest związana z jakością wybranych produktów oraz uzupełnieniem zestawów o dodatkowe elementy. Proponowane w sklepach depilatory laserowe odznaczają się posiadaniem niezużywalnych żarówek, czujników skóry, a nawet systemów masujących. Zastosowane do produkcji laserów innowacyjne technologie gwarantują najlepsze efekty depilacji.    

Jaki depilator laserowy?

Bez wątpienia nawet najbardziej wymagające klientki znajdą coś dla siebie w  niezwykle szerokiej ofercie produktów do higieny i pielęgnacji. Spośród proponowanych modeli depilatorów laserowych wyróżniają się depilatory laserowe Philips oraz depilatory laserowe Braun. Pierwsze z nich zachwycają nowoczesnym designem i łagodnym mechanizmem usuwania włosków. Drugie natomiast odznaczają się perfekcyjnym wykonaniem, a także łatwością obsługi.  

Jeśli przyjrzymy się zestawieniom najlepszych depilatorów laserowych,  ranking utwierdzi nas w przekonaniu, że warto zainwestować nieco wyższą sumę pieniędzy w zakup wymarzonego urządzenia, które pozwoli nam cieszyć się doskonałą jakością depilacji przez długi czas.