Kategorie

Konto

Koszyk

Pozytywki dla dzieci. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Pozytywki dla dzieci. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Jedną z pierwszych zabawek, które kupujemy dla niemowlaka, jest pozytywka. Na rynku wybór tego typu produktów jest bardzo duży, dlatego warto zastanowić się nad tym, jaką pozytywkę dla dzieci kupić i czym się kierować w trakcie zakupu.

Pozytywka dla niemowlaka i dziecka – dlaczego warto?

Pozytywki dla dzieci to nie tylko zwykłe zabawki, ale także urządzenia wpływające znacząco na słuch i wzrok dziecka. Możemy znaleźć zarówno pozytywki do łóżeczka, jak i zabawki, które posiadają wbudowaną pozytywkę. Głównym zadaniem muzyki z pozytywki dla dzieci jest uspokojenie maluchów, wprowadzenie ich w błogi sen i zapewnienie wypoczynku. Oprócz pozytywek na rynku dostępne są także projektory dla dzieci, które mają również inne funkcje – takie jak wyświetlanie obrazków czy emitowanie delikatnego światła. Zwykle jako pierwszą zabawkę rodzice kupują jednak tradycyjną pozytywkę nad łóżeczko.

Rodzaj muzyki

Kupując pozytywkę, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rodzaj melodii, która jest oferowana przez konkretny model. Najlepiej jest posłuchać jej w sklepie lub sprawdzić opinie innych kupujących. Muzyka ma znaczenie nie tylko dla dziecka, ale także dla rodziców – oni również będą jej słychać, powinna więc działać uspokajająco i kojąco. Bardzo dobrym wyborem jest taka melodia, którą rodzice także potrafią zanucić i przywołać ją dziecku, gdy pozytywki nie ma w pobliżu, czyli na przykład na placu zabaw czy na wyjeździe do znajomych. Świetną opcją jest wybór pozytywki, która ma dwie opcje muzyczne: spokojną i relaksującą oraz zabawną i wesołą.

Popularne zabawki z pozytywką

Planując zakup pozytywki, możesz zdecydować się na zabawkę z pozytywką dla niemowląt. Tego typu produkt będzie kojarzył się maleństwu z bezpieczeństwem, przyjemnym materiałem i z pluszakiem-przyjacielem. Praktycznym dodatkiem do takiego modelu jest zawieszka, dzięki czemu możemy przywiesić pluszaka z pozytywką przy łóżeczku.

Karuzela z pozytywką

Pozytywki to także doskonały prezent na chrzest – można wówczas zakupić dobrej jakości pozytywkę z karuzelą. Będzie to prezent nie tylko funkcjonalny, ale także związany z wieloma wspomnieniami. Pozytywka na chrzest to idealny podarunek dla dziecka, które jest poddawane temu sakramentowi w pierwszych tygodniach lub miesiącach życia. Pozytywka z karuzelą pomaga w osiągnięciu odpowiedniej koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz w zwiększeniu zainteresowania dziecka, co poprawia funkcje poznawcze i motoryczne.

Na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę?

Kupując pozytywkę dla dziecka warto wziąć pod uwagę następujące parametry:

  • Liczba zabawek – nie powinno być ich więcej niż 3- 5, ponieważ zbyt duża liczba bodźców może zniechęcić dziecko.
  • Kolorystyka – powinna być zróżnicowana i widoczna, ponieważ niemowlęta nie widzą jeszcze dobrze pastelowych kolorów.
  • Materiał zabawek – przyjemniejsze w dotyku są zabawki pluszowe, chociaż szybciej się brudzą od plastikowych.
  • Dźwięki i muzyka.
  • Dodatkowe elementy – takie jak karuzela, przytulanka czy projektor.
  • Sposób mocowania.

Ile kosztuje zabawka z pozytywką?

Dobre pozytywki wcale nie muszą być drogie. Zwykle ceny zabawek z pozytywką wahają się od 20 do 100 złotych. Więcej zapłacimy za te z produktów, które mają większy wybór melodii czy funkcje dodatkowe. Co ciekawe, cena pozytywki jest podobna do kosztu zakupu zwykłej przytulanki .

Pozytywka dla dzieci to świetny pomysł na zakup zarówno dla swojego dziecka, jak i na prezent. Tego typu produkty rozwijają zdolności poznawcze i motoryczne dziecka, a także zwiększają jego kreatywność. Zdecydowanie warto zakupić pozytywkę dla swojego malucha!