Kategorie

Konto

Koszyk

Jak używać szczoteczki do twarzy?

Opublikowano: lip 21,2021 16:23

Jak używać szczoteczki do twarzy?

W ostatnich miesiącach światem blogerek urodowych zawładnęły szczoteczki do twarzy. Choć te niewielkie urządzenia prezentują się dość niepozornie, są w stanie dogłębnie oczyścić i odświeżyć cerę. Powinny one stanowić podstawę codziennej pielęgnacji nie tylko kobiety, ale również mężczyzny.

Spis treści

Jak działa szczoteczka do twarzy?

Szczoteczka do twarzy, wyposażona w ruchomą głowicę, wymiata zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Tym samym głęboko ją oczyszcza z brudu powstałego po całym dniu aktywności. Jeśli chodzi o podstawowe oczyszczanie cery, to zabieg ten umożliwia szczoteczka do twarzy manualna. Jak sama nazwa sugeruje, ścieranie martwego naskórka i odtykanie porów ma miejsce poprzez delikatne przesuwanie jej po skórze. Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem są pod tym względem szczoteczki do twarzy elektryczne, które można nabyć, wchodząc do naszej kategorii “Pielęgnacja i zdrowie”.

Szczoteczka do twarzy: soniczna czy elektryczna?

Szczoteczka elektryczna jest zdecydowanie bardziej skuteczna w porównaniu do szczoteczki manualnej. Jest szybsza i dokładniejsza aniżeli ruchy ludzkich rąk. Z kolei nowoczesna szczoteczka soniczna wykorzystuje technologię, która bardzo starannie oczyszcza skórę i pory z resztek makijażu, sebum i innych pozostałości. Dzięki wykorzystaniu ultradźwięków pozostawia skórę znacznie czystszą i przyjemniejszą w dotyku w porównaniu do manualnego demakijażu. Niweluje problem suchego naskórka, który jest uwidoczniony przy nakładaniu podkładu, szczególnie na skrzydełka nosa.

Szczoteczka soniczna do twarzy – efekty

Ultradźwiękowa szczoteczka do twarzy daje efekty w postaci czystej i gładkiej skóry. Cera jest pozbawiona martwego naskórka, prezentuje się świeżo i promiennie. Szczoteczka jest w stanie zniwelować również drobne zmarszczki, dzięki czemu poprawia owal twarzy. Skóra prezentuje się po tym zabiegu młodzieńczo i świeżo. Jest też gotowa do przyjęcia składników odżywczych zawartych w kosmetykach pielęgnujących i nawilżających, zarówno olejku, serum, jak i kremu. Cena produktu, sięgająca nawet kilkuset złotych w przypadku droższych modeli, jest inwestycją w piękną i zadbaną cerę.

Szczoteczka do twarzy a trądzik

Czy szczoteczkę do twarzy powinny stosować osoby zmagające się z trądzikiem? Generalnie tak, choć w przypadku cięższego przebiegu tego typu problemów skórnych, warto zwrócić się z zapytaniem do lekarza dermatologa.

Jak używać szczoteczki do twarzy dla mężczyzn?

Szczoteczka do twarzy dla mężczyzn nie różni się niczym od urządzenia przeznaczonego dla kobiet. Warto jednak pamiętać, że cera mężczyzny – a w szczególności okolice pokryte zarostem – może być bardziej twarda i mniej podatna na oczyszczanie. Dlatego też przed zabiegiem warto skłonić partnera do wykonania kąpieli parowej. Jej celem jest rozmiękczenie skóry i przygotowanie jej do zabiegu. Potem wystarczy już tylko włączyć urządzenie i przez około pół minuty przesuwać je po skórze. Należy zwrócić szczególną uwagę na tzw. strefę T, czyli czoło, nos i podbródek, na której często powstają wągry. Aby nie podrażniać zbytnio skóry, szczoteczka do twarzy powinna być stosowana nie częściej niż 4 razy w tygodniu.

Jak używać szczoteczki sonicznej do twarzy?

Wiele osób, które mają po raz pierwszy w swojej dłoni soniczną szczoteczkę do twarzy, zadaje sobie to pytanie. Szczoteczka do twarzy soniczna ma bardzo prosty sposób działania. Wystarczy przyłożyć ją do powierzchni skóry i włączyć jeden z trybów. Szczoteczka – oprócz właściwości czyszczących – służy relaksującemu masażowi. Ułatwia też wprowadzanie substancji odżywczych w głąb skóry, co jest bardzo istotne w przypadku kosmetyków opartych między innymi na kwasie hialuronowym. Szczoteczki można używać bez jakiegokolwiek preparatu, choć – aby uniknąć ewentualnych podrażnień – warto zastosować jednak żel do mycia twarzy lub inny kosmetyk.

 

Może zainteresują Cię również:

Maseczka do twarzy – czy naprawdę jest skuteczna?

Jaka szczoteczka do twarzy?

Jak zrobić oczyszczanie twarzy w domu?

Twarz

Urządzenia do pielęgnacji ciała

Pielęgnacja