Kategorie

Konto

Koszyk

Co daje nitkowanie zębów i jak to robić?

Opublikowano: wrz 23,2021 13:08

Co daje nitkowanie zębów i jak to robić.jpg

Czy wiesz, że samo mycie zębów szczoteczką to za mało, aby zachować pełną higienę jamy ustnej? Szczotkowanie nie usunie wszystkich resztek jedzenia, które zalegają w przestrzeniach międzyzębowych. A stąd już tylko krok do próchnicy! Możesz jednak w łatwy sposób zaradzić temu problemowi: naucz się prawidłowo nitkować zęby!

Nitkowanie zębów – co warto wiedzieć?

Nitkowanie zębów może wykonywać każdy! Nieważne, czy nosisz aparat ortodontyczny, czy masz bardzo stłoczone zęby. Nici dentystyczne są przeznaczone także dla Ciebie!

Nitkowanie zębów u dzieci

Czy można wykonywać nitkowanie zębów u dzieci, czy lepiej pozostać jedynie przy stosowaniu szczoteczki i pasty do zębów? Odpowiedź jest prosta: nitkuj! Już 2-3-letnim maluchom możesz pokazać, na czym polega właściwa pielęgnacja zębów. 10-latki powinny z kolei same umieć stosować zarówno nici, jak i irygatory czy płyny do płukania ust

Nitkowanie zębów z aparatem

Czy wiesz, że nitkowanie zębów z aparatem jest nie tylko możliwe, ale wręcz zalecane? W czasie leczenia ortodontycznego zachowanie właściwej higieny jamy ustnej jest szczególnie ważne! Stosuj więc nici dentystyczne oraz nowoczesne szczoteczki do zębów – np. szczoteczki elektryczne!

Czy nitkowanie zębów jest zdrowe?

Zastanawiasz się, czy nitkowanie zębów jest zdrowe w każdej sytuacji? Tak – o ile wykonujesz je prawidłowo! Jeśli zaczniesz zbyt mocno dociskać nić np. do dziąseł, uszkodzisz je i wywołasz stan zapalny.

Co daje nitkowanie zębów?

Jakie korzyści pomoże Ci osiągnąć nitkowanie zębów? Efekty zauważysz bardzo szybko! Twoje zęby dłużej będą zdrowe. Łatwiej usuniesz płytkę nazębną oraz zapobiegniesz zapaleniu dziąseł. Jedyne, co pozostanie Ci do zrobienia, by zachwycać uśmiechem, to zadbać o usta! O najlepszych sposobach przeczytasz w artykule Jak pielęgnować usta?

Nitkowanie zębów a nieprzyjemny zapach

Być może jest coś, co sprawia, że trudno namówić Cię na nitkowanie zębów: nieprzyjemny zapach podczas zabiegu! Czy wiesz jednak, że najpewniej wywołują go zalegające między zębami resztki jedzenia? Jeśli zaczniesz regularnie używać nici dentystycznej, problem zniknie. Pomocne mogą okazać się również szczoteczki soniczne lub elektryczne oraz często wymieniane końcówki do szczoteczek

Jeśli nie wiesz, na który rodzaj szczoteczki się zdecydować, przeczytaj artykuły Szczoteczka elektryczna czy soniczna? Porównujemy oba rozwiązania! oraz Szczoteczka elektryczna. Czy warto w nią zainwestować?

Jak nitkować zęby – krok po kroku

Zastanawiasz się, jak nitkować zęby? Po prostu weź kawałek nici i delikatnie wprowadź ją między zęby. Prawidłowe nitkowanie zębów polega na prowadzeniu nici po ściance zęba – nigdy pionowo ku dziąsłu! Kiedy wyjmiesz nić, przewiń ją i wyczyść kolejne miejsce. To wszystko!

Nitkowanie zębów – przed czy po myciu?

Odpowiedź na pytanie o to, kiedy nitkowanie zębów (przed czy po szczotkowaniu) jest bardziej skuteczne, jest prosta: zawsze nitkuj już umyte zęby!

Jak nitkować zęby z aparatem?

Jak i kiedy nitkować zęby z aparatem? Najlepiej choć raz dziennie, po myciu. Nić trzeba przewlec pod metalowym łukiem i dokładnie czyścić przestrzeń nad i pod każdym zamkiem aparatu.

Czyszczenie zębów nicią wymaga niewielkiej wprawy. Warto jednak poświęcić czas na naukę – zęby staną się zdrowsze, a Ty dłużej będziesz cieszył się pięknym uśmiechem!

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, przeczytaj więcej: