Kategorie

Konto

Koszyk

Jaki prezent na chrzciny dla chłopca?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jaki prezent na chrzciny dla chłopca?

Chrzest jest najczęściej pierwszym ważnym wydarzeniem w życiu dziecka, dlatego prezenty wręczane z tej okazji powinny być wyjątkowe. Możliwości, wbrew pozorom, jest naprawdę sporo, więc zanim podejmiesz nieprzemyślaną decyzję, sprawdź nasze propozycje.

Prezent na chrzciny dla chłopca

Jaki prezent na chrzciny dla chłopca będzie najlepszy? To pytanie zadają sobie wszyscy zaproszeni na tę uroczystość goście – dziadkowie, rodzice chrzestni oraz pozostali członkowie rodziny. Wybierając prezent na chrzciny chłopca, w pierwszej kolejności powinieneś się zastanowić, czy zależy ci na praktycznym czy pamiątkowym podarunku. Możesz zdecydować się między innymi na srebrną lub złotą biżuterię, upominek personalizowany lub zabawkę. Wiele zależy jednak od tego, jaką rolę pełni się w życiu maluszka.

Jaki prezent na chrzciny dla chłopca od dziadków?

Dziadkowie uwielbiają rozpieszczać swoje wnuki – to nie ulega wątpliwości. Wręczane przez nich na chrzciny prezenty bardzo często mają wymiar symboliczny, choć obecnie babcie i dziadkowie nie stronią również od praktycznych podarunków.

Prezent na chrzciny dla chłopca od dziadków – biżuteria

Sprawdzonym pomysłem na prezent na chrzciny jest biżuteria. Łańcuszek z krzyżykiem czy zawieszką podkreśli rangę wydarzenia, a zarazem będzie wspaniałą pamiątka dla dziecka. Wybierając ten wariant, warto zdecydować się na wykonanie grawera, przykładowo z datą chrztu lub inicjałami dziecka.

Prezent na chrzciny dla chłopca – Biblia

Chcąc kupić symboliczny prezent na chrzciny dla chłopca, dobrym rozwiązaniem będzie też Biblia. Pięknie wydana i oprawiona z odręcznie wpisaną od dziadków dedykacją wyeksponuje znaczenie przyjmowanego przez dziecko sakramentu. Szczególnie polecane są specjalne Biblie dla dzieci, pełne kolorowych ilustracji, które maluch już wkrótce może samodzielnie przeglądać.

Prezent na chrzciny dla wnuka – zestaw sztućców z grawerem

Czy prezent na chrzciny może być jednocześnie symboliczny i praktyczny? Jak najbardziej! Ciekawą propozycją takiego upominku są srebrne sztućce dla dzieci, zapakowane w ozdobną szkatułkę. Taki prezent dobrze jest spersonalizować – grawer można wykonać zarówno na wieku pudełka, jak i uchwytach sztućców.

Jaki prezent na chrzciny dla chłopca od chrzestnych?

Rodzice chrzestni mają odegrać wyjątkową rolę w życiu dziecka. Nic dziwnego, że matka chrzestna i ojciec chrzestny chcą, by prezenty od nich robiły największe wrażenie. Chrzestni mogą zdecydować się na jeden z powyższych wariantów – symboliczne podarunki są w ich przypadku jak najbardziej polecane – lub wybrać niestandardowy prezent.

Prezent na chrzciny dla chłopca od chrzestnego – posrebrzana skarbonka

Oryginalnym prezentem na chrzciny dla chłopca od ojca chrzestnego będzie posrebrzana skarbonka, najlepiej w kształcie samochodu, statku czy wozu strażackiego. Na skarbonce można wykonać grawer z imieniem dziecka lub datą chrztu. Taki prezent będzie niezwykłą pamiątką, w dodatku praktyczną i posiadającą walory edukacyjne – chłopiec będzie mógł zbierać w niej pierwsze pieniądze, ucząc się jednocześnie rozsądnego gospodarowania nimi.

Prezent na chrzciny dla chłopca od chrzestnej – srebrna grzechotka

Niebanalnym prezentem na chrzciny dla chłopca od matki chrzestnej może być srebrna grzechotka – ją również można grawerować. Ten nietypowy gadżet będzie nie tylko piękną pamiątką, ale też świetną alternatywą dla klasycznej biżuterii.

nne pomysły na prezent na chrzciny chłopca

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, kupując prezent na chrzciny chłopca? W przypadku dzieci zawsze dobrą propozycją są zabawki edukacyjne, interaktywne lub kreatywne – wybór jest ogromny. Jeśli chcesz, by twój podarunek wyróżniał się na tle pozostałych, możesz zdecydować się na pozytywkę z grawerem, kocyk z personalizowanym haftem, metryczką w ramce, buciki szydełkowe w ozdobnym pudełku czy oryginalny pluszowy tort dla niemowlaka, który składać się może z pampersów, ubranek, skarpetek i maskotki.

Prezent na chrzciny powinien być wyjątkowy, jednak podczas zakupu miejmy na uwadze zasobność własnego portfela. Z reguły dla rodziców najważniejsza jest obecność bliskich im osób, którą trudno wycenić.