Kategorie

Konto

Koszyk

Laptop – doskonały pomysł na prezent na komunię!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Laptop – doskonały pomysł na prezent na komunię!

Laptop to narzędzie, które oprócz pracy i nauki może posłużyć także do zabawy. I pewnie właśnie dlatego warto zainteresować się nim podczas wyboru oryginalnego prezentu na Pierwszą Komunię. Jakie czynniki warto mieć na uwadze, wybierając dobry laptop na komunię?

Laptop na komunię – czy to dobry pomysł?

Laptop doskonale wpisuje się w upodobania dzisiejszej młodzieży. Już od najmłodszych lat korzystamy z tego narzędzia, zarówno w celach edukacyjnych, jak i rozrywkowych. Laptop okaże się zatem doskonałym prezentem, który posłuży dziecku na lata, nie tylko pod względem zabawy, ale przede wszystkim w celu zdobywania zróżnicowanej wiedzy. Aby tak się jednak stało, a prezent okazał się rzeczywiście trafiony, należy zastanowić się przede wszystkim nad tym, czym powinien charakteryzować się dobry laptop na komunię.

Jaki laptop na komunię?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaki laptop kupić na komunię, w pierwszej kolejności powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego urządzenie to ma być na co dzień wykorzystywane. Modele multimedialne czy mobilne będą przecież różnić się w znacznym stopniu od tych stosowanych wyłącznie do gier. Pod uwagę należy wziąć zatem kilka niezwykle ważnych czynników.

Pierwsze kryterium wyboru stanowi procesor. Jeżeli zamierzasz przeanalizować wszystkie jego możliwości, szczególną uwagę powinieneś zwrócić przede wszystkim na szybkość układu, liczbę fizycznych rdzeni, wątków, częstotliwość taktowania, a także pojemność pamięci podręcznej.

Kolejny ważny czynnik to karta graficzna. Na to kryterium należy zwrócić szczególną uwagę, jeśli wybierany przez Ciebie laptop na komunię ma służyć przede wszystkim do obsługi gier komputerowych. W takim przypadku najlepiej zrezygnować z modeli posiadających wyłącznie zintegrowane jednostki graficzne. Wydajność takich urządzeń jest niestety mocno ograniczona, a to oznacza, że nie będą one w stanie poradzić sobie z nowszymi produkcjami. Lepiej więc wybrać laptop z dedykowaną kartą graficzną.

Wybierając dobry laptop na komunię, powinieneś mieć również na uwadze jego matrycę. Element ten decyduje o jakość generowanego przez laptopa obrazu. Obecnie polecane są modele z matrycą typu IPS, które są najbardziej zaawansowane pod względem technologicznym, oferując tym samym najlepszą jakość. Tańsze modele mają zazwyczaj matryce TN.

Odpowiedź na pytanie jaki laptop kupić na komunię zależy przede wszystkim od przeznaczenia urządzenia. Jeżeli zamierzasz kupić dziecku laptopa wyłącznie do gier, szczególną uwagę zwróć na kartę graficzną. Najlepiej w tym celu decydować się na urządzenia wyposażone w 4 GB pamięci GDDR5, ponieważ zapewnią one bezproblemową obsługę wszystkich najnowszych produkcji. Kolejna ważna rzecz w tym przypadku to procesor oraz pamięć RAM, której pojemność powinna wynosić co najmniej 8 GB.

Jedne z najpopularniejszych firm produkujących dobrej jakości sprzęt to obecnie:

Jeżeli wybierany przez Ciebie laptop na komunię ma być możliwie najbardziej uniwersalny, zwróć uwagę na bardzo szybki procesor, dobrą kartę graficzną, a także szybki dysk twardy. Możesz też postawić na urządzenia konwertowalne, które mogą pełnić zarówno funkcję laptopa, jak i tabletu.

Laptopy na komunię oferowane są w bardzo zróżnicowanych cenach. Modele przeznaczone do gier kosztują zazwyczaj od 4 do 5 tysięcy złotych. Podobnie jest w przypadku urządzeń konwertowalnych. Laptopy uniwersalne natomiast, przeznaczone w głównej mierze do oglądania filmów oraz poruszania się po Internecie, można dostać już za około 1500 złotych.