Kategorie

Konto

Koszyk

Jaki prezent na komunię?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Jaki prezent na komunię?

Wybór prezentu na Pierwszą Komunię może okazać się nie lada wyzwaniem – zwłaszcza, że moda na komunijne upominki zmienia się w błyskawicznym tempie. Goście wahają się przede wszystkim pomiędzy pamiątkowym a praktycznym prezentem. Jeżeli nadal nie masz pomysłu na oryginalny prezent komunijny, zapoznaj się z naszym artykułem. Podpowiadamy w nim, jakie gadżety okażą się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. 

Jaki prezent na komunię warto wybrać?

Najpopularniejsze obecnie prezenty na komunię to te związane z nowinkami technologicznymi. Dzieci coraz częściej i chętniej sięgają po różnego rodzaju gadżety, dlatego tego rodzaju prezenty mogą okazać się sprawdzonym pomysłem. Należy je oczywiście dopasować do wieku dziecka. Ogromną popularnością cieszą się obecnie laptopy, które oprócz doskonałej zabawy i rozrywki dają również wiele możliwości edukacyjnych. Alternatywą dla drogiego laptopa może okazać się poręczny tablet, który również zapewni masę atrakcji dla dziecka. Kolejny nasz pomysł na prezent komunijny stanowi czytnik e-booków . Sprawdzi się on przede wszystkim w przypadku dziecka, które chętnie czyta książki lub sięga po czasopisma.

Mądry prezent na komunię

Jeżeli do komunijnych prezentów podchodzisz nieco bardziej tradycyjnie, możesz postawić na specjalne wydanie Biblii lub jakąkolwiek inną książkę, która będzie dla dziecka pamiątką na długie lata. Pismo Święte w specjalnym wydaniu komunijnym to prezent sprawdzony od lat, który nadal cieszy się olbrzymią popularnością. Prezent na komunię w postaci gry (zręcznościowej, edukacyjnej czy planszowej) to dobry pomysł dla tych, którzy nie chcą zbytnio nadwyrężyć domowego budżetu. Doskonale sprawdzą się również różnego rodzaju albumy oraz biografie, zwłaszcza Jana Pawła II.

Nietypowy prezent na komunię

Jednym z najbardziej popularnych komunijnych prezentów jest oczywiście rower. Jeżeli zależy Ci na czymś zdecydowanie bardziej oryginalnym, możesz postawić na hulajnogę lub deskorolkę elektryczną. Małym odkrywcom szczególnie przypadnie do gustu teleskop, który pozwoli na codzienne obserwacje gwiazd. Ciekawym pomysłem na prezent komunijny może okazać się także keyboard lub nawet gitara klasyczna.

Prezent na komunię od rodziców

Rodzice mają szansę kupić prezenty najbardziej dopasowane do potrzeb dziecka. Prawdziwym hitem jest ostatnio mikroskop z cyfrową kamerą, która pozwala na wyświetlanie obrazu na ekranie komputera. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu można dodatkowo wykonywać zdjęcia, a nawet nagrywać filmy i dokonywać ich cyfrowej obróbki. Dużą popularnością cieszy się ostatnio również sprzęt sportowy. Rodzice coraz chętniej wybierają na prezent komunijny trampolinę, skutery czy quady.

Wyjątkowy prezent na komunię

Wyjątkowym prezentem na pierwszą komunię, zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki, okaże się aparat cyfrowy. Prezent ten będzie pamiątką na lata, pozwalającą uwiecznić wiele wyjątkowych chwil spędzonych nie tylko w gronie rodzinnym, ale także z przyjaciółmi. Najlepiej postawić na aparat niewielkich rozmiarów, posiadający funkcję nagrywania filmów. Ciekawym pomysłem na prezent komunijny okaże się również smartfon – zanim jednak zdecydujemy się na jego zakup, powinniśmy skonsultować to z rodzicami dziecka.

 

Wybierając odpowiedni prezent na Pierwszą Komunię Świętą można postawić na poważny prezent edukacyjny lub też elegancki upominek nawiązujący do specyfiki tego święta. W obu przypadkach należy mieć jednak na uwadze zainteresowania dziecka – tak, aby wybrany przez nas prezent spotkał się z jego zadowoleniem.