Kategorie

Konto

Koszyk

Szukasz prezentu na komunię? Polecamy Ci smartwatch!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Szukasz prezentu na komunię? Polecamy Ci smartwatch!

Czy tego chcemy, czy nie, prezenty multimedialne są na szczycie wymarzonych prezentów komunijnych. I choć nasze własne wspomnienia kierują nas w stronę bardziej tradycyjnych upominków, to faktem jest, że dzieci najbardziej ucieszą się z komórki, tabletu czy właśnie smartwatcha. Z myślą o tych, którym świat nowoczesnych technologii jest obcy, przygotowaliśmy krótki poradnik o tych urządzeniach.

Smartwatch dla dzieci to połączenie telefonu, zegarka i szeregu innych, dodatkowych funkcji. Oczywiście są na rynku modele za kilkanaście tysięcy złotych, ale na prezent komunijny można z powodzeniem wybierać tańsze produkty. Poniżej przedstawiamy nasze rekomendacje sprawdzonych urządzeń na komunię.

Smartwatch dla dziecka – czy warto go kupić?

Smartwatch dla dziecka to urządzenie, które docenią także rodzice. Inteligentne zegarki oferują szereg przydatnych funkcji np.: smartwatch z GPS posiada lokalizator posiadacza zegarka. Warto też zwrócić uwagę na to, czy urządzenie posiada np.: przycisk SOS, krokomierz, możliwość śledzenia historii lokalizacji, alarm, który uruchamia się po zgubieniu lub ściągnięciu z ręki zegarka.

Smartwatch dla dziecka – jaki?

Priorytetem przy odpowiedzi na pytanie, jaki wybrać smartwatch dla dzieci powinny być preferencje i potrzeby konkretnego danego dziecka np.: słuchanie muzyki, obróbka zdjęć, gra w gry.

Smartwatch dla dziecka – wodoszczelny czy nie? Tu warto zainwestować w bardziej odporny model, bo w przypadku elektroniki o łatwo przypadkowe uszkodzenie, a trudno wymagać nawet od starszaków, by nieustannie myślały o tym, żeby nie uszkodzić swojego inteligentnego zegarka.

Z parametrów technicznych warto przeanalizować takie czynniki jak: RAM, przekątna wyświetlacza i jego matryca, obsługiwane moduły, czujniki oraz czas pracy na baterii, możliwość współpracy ze smartfonem.

Jaki smartwatch na komunię?

Smartwatche są jednym z najchętniej i najczęściej kupowanych prezentów na komunię. Do wyboru mamy modele w typowo dziecięcej stylistyce, bardzo kolorowe z ograniczonymi funkcjonalnościami. Mamy tu na myśli np.: możliwość ustawienia określonej liczby numerów telefonu, na które dziecko może dzwonić oraz numerów, jakie dziecko może odbierać. Niekiedy z tej okazji wręczane są już również urządzenia, które niczym nie różnią się od modeli używanych przez dorosłych. Jeśli szukacie smartwatcha na komunię,  zachęcamy do zapoznania się z ofertą na te urządzenia w kategorii „Smartwatch”.

Smartwatch na komunię KW

Jeden z droższych smartwatchy, ale w pełni zasługuje na swoją cenę. Posiada gniazda kart SIM, zapewnia dostęp do WIFI, Bluetooth, kamerę. Wyróżnia go też bardzo dobra rozdzielczość ekranu i wyjątkowo elegancki wygląd. Z dodatkowych funkcjonalności przydatne są pulsometr, mikrofon, odbieranie i wysyłanie wiadomości, wibracje.

Z powodzeniem zastępuje smartfon, ale jest też kompatybilny z tymi urządzeniami.

Smartwatch na komunię wodoodporny

W rękach dzieci elektroniczne urządzenia często się psują, bo mogą zostać zalane. Warto więc zainwestować w zegarki wodoodporne – w zależności od modelu mogą one być zanurzane w wodzie na różną głębokość i na różny okres czasu. Sprawdzą się zwłaszcza u dzieci, które chodzą na basen i zapominają o zdjęciu zegarka. Z dodatkowych funkcji przydatne są budzik, czat głosowy, monitor snu, licznik kroków, możliwość ustawienia blokady funkcji zegarka np.: na czas zajęć w szkole, lokalizator na mapie za pomocą GPS, Wi-Fi oraz GSM.

Smartwatch na komunię do 200 zł

Atutem tych modeli jest stosunkowo niewielki koszt jest cena. W cenie około 200 zł otrzymujemy zupełnie przyzwoity zestaw funkcjonalności. Możemy oczekiwać, że urządzenia tej klasy będą oferowały np.:  obsługę połączeń głosowych, licznik spalonych kalorii, przebytego dystansu, rejestrator snu.

Smartwatch na komunię z lokalizatorem GPS

Funkcja ta podoba się rodzicom, którzy mogą sprawdzić, gdzie przebywa dziecko, określić obszar jego przebywania. Ten inteligentny zegarek daje możliwość kontaktu tylko z ustalonymi numerami. Posiada także czujnik zdjęcia zegarka z ręki dziecka, a także monitor snu czy wirtualny mur informujący rodziców o przekroczeniu wydzielonej strefy.

Smartwatch na komunię – zegarek z Bluetoothem i pulsometrem K88H

Uniwersalny smartwatch na pasku ze skóry ekologicznej lub metalowej bransolecie.  Sprawdzi się w wersji sportowej, jak i eleganckiej. Po sparowaniu z smartfonem umożliwia odbieranie powiadomień email lub SMS, współpracuje z aplikacjami QQ, Wechat, Skype i Whatsapp. Można go wykorzystywać jako naręczny telefon do dzwonienia i odbieranie rozmów. Z dodatkowego wyposażenia warto wymienić np.: pulsometr przydatny podczas ćwiczeń fizycznych.

Ile kosztuje smartwatch dla dzieci?

Smartwatch dla dziecka to cena od około 20 zł do nawet 800 zł. Cena smartwatcha dla dzieci nie decyduje wcale o trafności prezentu. Tańsze modele też z powodzeniem spełniają swoje zadanie. Na szczęście tak szeroka półka cenowa sprawia, że smartwatch dla dziecka każdy może wybrać na miarę swojego budżetu.

Jeśli szukacie innych, ciekawych prezentów na komunię, to polecamy zajrzeć też do kategorii „Rowery”, czy „Telefony komórkowe”.