Kategorie

Konto

Koszyk

Bramka treningowa do piłki nożnej – jaką wybrać?

Opublikowano: lip 21,2021 15:04

Bramka treningowa do piłki nożnej – jaką wybrać?

Jeśli Twoje dziecko nie przestaje opowiadać o sportowych osiągnięciach Cristiano Ronaldo, ściany w jego pokoju zdobią plakaty z reprezentacją Polski, a za każdym razem, gdy transmitują mecz Roberta Lewandowskiego, siada przed telewizorem – czas rozwinąć jego pasję na poważnie. Zobacz, jak wybrać bramkę treningową dla Twojej pociechy.

Spis treści

Bramka do treningu – jakie cechy powinna posiadać bramka treningowa do piłki nożnej?

Przeglądając modele bramek, zwróć uwagę na trzy elementy:

  • sposób montażu,
  • wymiary,
  • wagę.

Bramka treningowa, w zależności od wieku oraz wzrostu Twojego dziecka, powinna mieć odpowiednie wymiary. Nie traktuj jednak wzrostu jako jedynego kryterium. Dzieci szybko rosną, więc bramka o wysokości 122 cm za pół roku może już być zbyt niska. Uniwersalnym modelem dla dzieci do 10 lat jest bramka o wysokości 152 cm.

Dla swojej własnej wygody wybierz model składany. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli bez problemu przenieść bramkę w dowolne miejsce, ale także zaoszczędzi przestrzeń w domu, gdy skończycie grę.

Ciężar urządzenia jest ważny z punktu widzenia jego stabilności. Model zbyt lekki może się chybotać, a przy silniejszych porywach wiatru nawet przewrócić. Bramka piłkarska treningowa nie powinna być lżejsza niż 6 kg, chyba że wyposażona jest w specjalne igły do mocowanie przy ziemi, które utrzymują ją w jednej pozycji.

Bramka piłkarska + ścianka treningowa

Do niektórych modeli bramek dołączane są tzw. ścianki treningowe. Wyglądają jak płachta materiału, która rozciągnięta jest pomiędzy słupkami bramki, u jej wlotu. W płachcie wycięte są dziury o wielkości obwodu piłki. To rozwiązanie, dzięki któremu dziecko może ćwiczyć celność swoich kopnięć. Wybierz model, którego puste przestrzenie umieszczone są w dolnym i górnym rogu bramki. Siatka treningowa pozwoli szlifować umiejętności każdemu miłośnikowi piłki nożnej.

Bramka treningowa Hudora

Bramki piłkarskie w swojej ofercie posiada ceniona, niemiecka firma Hudora. W zależności od posiadanego budżetu, zwróć uwagę w szczególności na dwa modele.

Tradycyjna bramka piłkarska Hudory skonstruowana jest ze stalowych, wytrzymałych rurek, odpornych na opady atmosferyczne. Montaż urządzenia ułatwia system zatrzasków oraz numery zamieszczone na poszczególnych elementach. Stabilność bramki gwarantuje zestaw sześciu uchwytów do mocowanie jej przy ziemi. Wysokość bramki (152 cm) będzie odpowiednia dla nieco starszych dzieci.

Nieco droższy jest model Rebound 2w1. Jak nazwa wskazuje, bramka ta w jednym urządzeniu łączy dwa elementy: zwykłą siatkę bramki z matą odbijającą. Mata ta jest tak skonstruowana, by wybijać piłkę na zewnątrz bramki. Pomimo tego, że piłka nożna to sport drużynowy, trening z kolegami nie zawsze jest możliwy. Bramka Rebound to idealne rozwiązanie dla treningu w pojedynkę – Twoje dziecko nie musi być uzależnione od Ciebie i kolegów. Zaletą modelu Rebound 2w1 jest regulowana wysokość bramki od 135 do 152 cm. Możliwa jest także regulacja kąta nachylenia bramki.

Bramka treningowa Trefl

Bramki Trefl to z pewnością dużo tańsze rozwiązanie, dlatego że zamiarem producentów było raczej stworzenie modelu do zabawy niż do treningu. Bramki Trefla są mniejsze od modelu Hudory – ich wysokość wynosi od 71 do 119 cm. Z tego względu przeznaczone są one wyłącznie dla małych dzieci. Do każdego modelu dołączana jest siatka treningowa z grafiką, przedstawiającą albo narodową kadrę albo Leo Messiego. Bramki Trefl, a także wiele innych akcesoriów potrzebnych do wykonywania różnych aktywności fizycznych, znajdziesz w naszej kategorii sport i rozrywka.

Ile kosztuje bramka treningowa? Cena jest zróżnicowana

Koszt bramki treningowej waha się od 40 do nawet 500 złotych. Na cenę wpływa przede wszystkim wysokość bramki, solidność wykonania oraz usprawnienia, takie jak regulacja wysokości, mata odbijająca, siatka treningowa.

Zakup bramki treningowej może być świetnym urozmaiceniem zabawy z Twoim małym dzieckiem. A jeśli dziecko nie jest już takie małe, bramka treningowa pozwoli mu szlifować piłkarskie umiejętności. Wybierając właściwy model, weź pod uwagę jego wysokość, wagę oraz dodatkowe elementy oferowane przez producenta – siatkę treningową i matę odbijającą.

Może zainteresują Cię również:

Jak ćwiczyć na bieżni?

Jak dobrać rękawice bramkarskie? Podpowiadamy!

Spodnie bramkarskie - jakie wybrać?

Korki piłkarskie

Piłka nożna dla dzieci

Dla bramkarzy