Kategorie

Konto

Koszyk

Szukasz pomysłu na prezent ślubny? Zobacz nasze propozycje

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Szukasz pomysłu na prezent ślubny? Zobacz nasze propozycje

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. To także duże wyzwanie dla zaproszonych gości – jaki prezent ślubny przygotować, aby sprawić radość młodej parze? Oczywiście możesz pozostać przy klasycznej „kopercie”. Jeżeli jednak chcesz dać młodym kolejny powód do dobrego wspominania tego dnia, rozważ któryś z naszych pomysłów na prezent na ślub!

Najciekawsze pomysły na prezent ślubny – 5 propozycji

Prezent na ślub – polaroid

Ślub jest wydarzeniem, z którego chcemy uwiecznić i zatrzymać jak najwięcej wspomnień. Może warto ułatwić to młodym, podarowując im polaroid? To nie tylko interesujący prezent na ślub, ale także świetna atrakcja na wesele. Goście będą mogli go wykorzystać, tworząc pierwsze zdjęcia do rodzinnego albumu!

Prezent na ślub – zasłony

Po ślubie pora urządzić rodzinny, przytulny dom. Mało rzeczy nadaje miejscu tyle klimatu, co panujące w nim kolory. Dlatego świetnym pomysłem na prezent ślubny są zasłony do domu. Dostępne w wielu kolorach, pozwolą ci wybrać wersję, która najlepiej będzie pasować do młodej pary i uczyni ich dom przytulniejszym.  

Prezent na ślub – narzuta

Innym sposobem na tchnięcie ducha w mieszkanie może być kolorowa, ciepła narzuta na łóżko. Podobnie jak zasłona, to bardzo łatwy i przyjemny sposób, by dom młodej pary nabrał własnego, rodzinnego klimatu.

Prezent na ślub – wyposażenie kuchni

W mieszkaniu na początku nowej drogi życia zwykle wszystkiego brakuje. Warto rozważyć skrzyknięcie się z innymi gośćmi i przygotowanie listy gadżetów do wyposażenia kuchni. Wyjście z wesela z właściwie gotowym kompletem akcesoriów do kuchni na pewno ułatwi zakochanym start na nowej drodze życia i zaoszczędzi im wielu wydatków.

Prezent na ślub – serwis

Jako małżeństwo, młodzi z pewnością już niedługo staną się organizatorami rodzinnych spotkań. Możesz ułatwić im to zadanie, podarowując im serwis naczyń, których przecież na początku w mieszkaniu nigdy nie jest wystarczająco dużo!

Co zamiast kwiatów na ślub?

Coraz częściej młodzi proszą, aby nie dawać im kwiatów. Nic w tym dziwnego – z jednej strony kwiaty są oczywiście piękne i symboliczne, z drugiej jednak… stosunkowo szybko usychają i nie pozostaną z młodymi na długo. Poniżej przygotowaliśmy listę prezentów, które można dorzucić do koperty na ślub zamiast kwiatów!

  • Ramki na zdjęcia – młodzi po ślubie pewnie będą myśleli o urządzeniu miejsca dla siebie. Dlatego dobrym pomysłem może być podarowanie im ramek na zdjęcia. Dom wypełniony fotografiami, przypominającymi o dobrych momentach, od razu staje się cieplejszym miejscem.
  • Kubki – jeżeli młoda para po ślubie chce urządzić się na swoim, na początku z pewnością będzie jej brakować wielu elementów wyposażenia kuchni. Dlaczego nie ułatwić im kompletowania, podarowując jakieś ciekawe kubki?
  • Poszewki na poduszki – drobny i niedrogi prezent na ślub zamiast kwiatów, którym z łatwością można odmienić klimat każdego pokoju. Zawsze warto mieć ich więcej!
  • Gry planszowe – w ostatnich latach wracają do łask. Dziś ich przekrój sprawia, że na pewno znajdziesz coś w tematyce odpowiadającej zainteresowaniom młodej pary!
  • Wino – to dość popularne zastępstwo dla kwiatów na ślub. Może długo leżakować, dzięki czemu młodzi będą mogli sięgać do niego jeszcze długo po ślubie, wspominając te piękne chwile i gości, którym je zawdzięczają.
  • Kupony Totolotka i zdrapki – szczęściu trzeba pomagać. Taki prezent na ślub to na pewno dobry krok w tym kierunku!

Czy książka to dobry pomysł na prezent ślubny?

Według wielu kwiaty idealnie zastąpi książka lub płyta z muzyką. To prawda, ale niestety nie uniwersalna. Pamiętaj, że nie każdy lubi czytać. Jeżeli para, na której ślub się wybierasz, to prawdziwe mole książkowe, na pewno warto wzbogacić ich biblioteczkę. Zastanów się jednak, czy to na pewno ludzie, których ucieszy tego typu prezent!

Ślub sam w sobie jest jednym z najpiękniejszych wydarzeń w życiu. Wierzymy, że nasze pomysły zainspirowały cię do przygotowania prezentu, dzięki któremu ten dzień stanie się dla młodej pary jeszcze piękniejszy!