Kategorie

Konto

Koszyk

Jak dobrać rękawice bokserskie?

Opublikowano: lip 21,2021 16:09

Jak dobrać rękawice bokserskie?

Rękawice bokserskie to nieodłączny element wyposażenia każdego pięściarza. Nie tylko chronią rękę użytkownika, ale wpływają na komfort uderzenia, poprawiają jego precyzję oraz siłę. Czym powinien odznaczać się idealny model rękawic bokserskich?

Spis treści

Rękawice bokserskie – jakie wybrać?

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, z czego wykonane są rękawice bokserskie. Skóra naturalna to najtrwalszy materiał, z którego obecnie się je szyje. Za jakością kroczy jednak wysoka cena. Rękawice bokserskie skórzane to koszt kilkuset złotych. Jeśli szukasz tańszego rozwiązania, postaw na model wykonany z mieszanych materiałów. Ich wewnętrzna część stworzona jest z tkaniny syntetycznej, ale na zewnątrz rękawice pokryte są naturalną skórą.

Rękawice bokserskie powinny także uwzględniać różnice w fizjonomii dłoni mężczyzn i kobiet. Wprawdzie na rynku spotkasz modele unisex, ale rękawice bokserskie damskie powinny być nieco mniejsze od męskich modeli. W tabeli rozmiarowej rękawice bokserskie męskie rozpoczynają się od 10 uncji w górę.

Rękawice bokserskie wiązane

Wyróżnia się dwa rodzaje rękawic bokserskich, jeśli chodzi o sposób zapięcia. Po pierwsze – rękawice sznurowane. Po drugie – rękawice zapinane na rzepy. Który rodzaj jest lepszy?

Sznurowanie to tradycyjny sposób utrzymywania rękawic na dłoniach boksera. Pierwsze modele rękawic posiadały właśnie taki system. Wiązanie pozwala na lepsze dopasowanie rękawic do dłoni pięściarza. Dzięki temu rękawica mocniej przylega do całej ręki. Dużym minusem rękawic wiązanych jest jednak ich zakładanie – bez pomocy drugiej osoby się nie obejdzie.

Rękawice zapinane na rzep, np. model Shin-do RB, pomimo tego, że nie trzymają się dłoni tak dobrze, jak sznurowany odpowiednik, wciąż zapewniają komfort podczas wyprowadzania ciosów. Dodatkowo ich zakładanie nie sprawia problemów – pięściarz samodzielnie może jest założyć i zdjąć.

Rękawice bokserskie treningowe

Rękawice kojarzą się głównie z boksem, ale to nie tylko atrybut boksera. Posługują się nimi także zawodnicy innych sportów walki, np. muay thai oraz kickboxingu. Zobacz, czym różnią się rękawice treningowe w zależności od ich przeznaczenia.

Jeśli celujesz w typowe walki i sparingi, wybierz model o zaokrąglonej budowie. Takie rękawice sprawdzą się też podczas treningu na sprzęcie. Jednak typowo treningowe modele to tzw. piąstkówki – są dużo bardziej wytrzymałe oraz pozwalają na szybsze wyprowadzanie ciosów.

Rękawice do MMA nie obudowują dłoni grubym materiałem. Zawodnicy mają uwolnione palce, po to, by móc ich używać podczas walki. Natomiast rękawice do muay thai charakteryzują się spłaszczonym kształtem, który ma pomagać ściągać głowę przeciwnika ku dołowi.

Rękawice bokserskie – rozmiar

Producenci nie określają rozmiaru rękawic, tylko ich wagę w uncjach (oz). Skala zazwyczaj rozciąga się pomiędzy 1 a 20 uncjami. Rękawice bokserskie 6 oz dedykowane są osobom o małych dłoniach. Podobnie rękawice bokserskie 8 oz. Z tych modeli korzystają dzieci. Rękawice bokserskie 10 oz przeznaczone są dla kobiet o standardowej budowie dłoni oraz mężczyzn o małych dłoniach. Natomiast mężczyźni o średniej wielkości dłoni z powodzeniem mogą wybrać rękawice bokserskie 12 oz. Największy z modeli – rękawice bokserskie 20 oz – przeznaczony jest dla profesjonalnych zawodników wagi ciężkiej.

Ile kosztują rękawice bokserskie?

W zależności od tego, z jakich materiałów wykonano rękawice bokserskie, cena ich zakupu może wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Najdroższe są modele wykonane ze skóry naturalnej, a najtańsze z jej zamiennika – skóry syntetycznej.

Wybierając rękawice bokserskie, nie kieruj się jedynie ich ceną. Rękawice bokserskie skórzane będą dużo droższe, jednak posłużą Ci przez wiele lat. Jeśli myślisz o sportach walki na poważnie, wybierz taki model. Rękawice bokserskie oraz inne akcesoria do uprawiania sportów indywidualnych, znajdziesz w naszej kategorii sporty indywidualne.

Rękawice bokserskie – jakiej firmy?

Czy rękawice bokserskie everlast są lepsze, niż rękawice bokserskie adidas? A czy rękawice bokserskie dragon zapewniają większy komfort podczas walki oraz ochronę dłoni, niż rękawice bokserskie masters?

Nikt nie jest w stanie udzielić odpowiedzi na takie pytanie. Jedni pięściarze będą woleli rękawice bokserskie grant, a inni będą zachwalać zalety, jakie posiadają rękawice bokserskie twins. Wybór marki to w dużej mierze preferencje danej osoby. Światowe firmy gwarantują jakość swoich produktów, nie musisz martwić się o ich szybkie zużycie. Odzież i akcesoria sportowe największych marek sportowych, znajdziesz w naszej kategorii sport i rozrywka.

Rękawice bokserskie powinny być przemyślanym zakupem. To od nich zależy Twój komfort podczas treningu i walki. Pamiętaj, by dostosować je do swojej wagi, a także przeznaczenia. Jeśli boks nie jest Twoją chwilową zachcianką, postaw na model wykonany z trwałych materiałów.

Może zainteresują Cię również:

Rękawice MMA – jak dobrać?

Wybieramy worek treningowy!

Worek treningowy dla dzieci – jak wybrać?

Sprzęt do boksu

Sporty walki ☆ Akcesoria i sprzęt do sportów walki

MMA