Kategorie

Konto

Koszyk

Spodnie bramkarskie jakie wybrać?

Opublikowano: sie 04,2021 12:52

Spodnie bramkarskie – jakie wybrać?

W zależności od uprawianego sportu, niezwykle istotne jest dobranie odpowiedniego stroju, który nie tylko zabezpiecza przed ewentualnymi urazami, ale również jest wykonany z „oddychającego” materiału. Idealnie dobrany rozmiar spodni bramkarskich, nie ogranicza ruchów oraz zmniejsza uczucie przegrzania, dzięki czemu nasza efektywność na boisku wzrasta. O tym, jakie spodnie sportowe należy wybrać, aby zagwarantować sobie komfort nieskrępowanego poruszania i uniknąć otarć związanych z upadkami na murawę, opowiemy w dzisiejszym artykule.

Spis treści

Spodnie bramkarskie – czy warto?

Osoby zawodowe trenujące piłkę nożną, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest wybór odpowiedniego stroju, który będzie wykonany z najwyższej jakości materiału. Jednak w przypadku, kiedy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę ze sportem albo bramkarzem jest nasze dziecko, nie zawsze wiemy, czy aby na pewno opłaca się zakupić specjalistyczne spodnie.

Nowoczesne spodnie bramkarskie mają wiele zalet. Chronią przed otarciami, urazami spowodowanymi upadkiem oraz gwarantują optymalną termoizolację, zwłasza gdy treningi odbywają się latem, kiedy temperatura odczuwalna powietrza wynosi ponad 30 stopni Celsjusza. Dodatkowo, dobrze dobrany strój pod kątem wzrostu, ma tak samo duże znaczenie jak wygodne buty, ponieważ zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa oraz komfort poruszania się.

Warto zaznaczyć, że dobre jakościowo spodnie dla bramkarza, nie wymagają od nas zasobnego portfela. Na naszej platformie znajduje się wiele propozycji profesjonalnych ubrań sportowych w niezwykle atrakcyjnych cenach.

Spodnie bramkarskie – jakie wybrać?

Typ spodni powinniśmy dostosować do osoby, która będzie z nich korzystać, dlatego pierwszą zasadą jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Najlepszym sposobem na znalezienie wygodnego i „dobrze leżącego” stroju jest zebranie wymiarów metrem krawieckim i porównanie ich z obowiązującą rozmiarówką.

Ponadto, podczas wyboru spodni, równie istotna jest:

  •     długość – do wyboru mamy trzy typy spodni bramkarskich: krótkie, długie i tzw. ¾. W zależności od naszych preferencji oraz intensywności treningów, należy wybrać odpowiednią długość. Najlepszą ochronę przed otarciami i kontuzjami zapewniają spodnie długie, ponieważ są wypełnione specjalistyczną gąbką na biodrach oraz w okolicach kolan;
  •     szerokość – spodnie mogą być dopasowane lub luźne. I choć wybór zależy od naszych osobistych preferencji, warto zaznaczyć, że przylegające zapewniają wyższy poziom ochrony przed kontuzją.

Spodnie bramkarskie ¾

Spodnie typu ¾ są znakomitym przejściem pomiędzy krótkimi (które mają gąbkę ochronną wyłącznie w okolicach bioder) a długimi (z ochraniaczami również w okolicach kolan). Dzięki temu, gwarantują nam wysoką ochronę podczas wymagających treningów oraz nadają się na mecz, ponieważ są bardziej przewiewne niż długie.

Tego typu spodnie polecamy przede wszystkim dla dzieci oraz początkujących, którzy nie posiadają jeszcze umiejętności kontrolowania upadku, przez co są narażeni na częstsze i poważniejsze kontuzje.

Spodnie bramkarskie długie

Podobnie jak spodnie typu ¾, stanowią idealny strój na trening. Dzięki wbudowanej gąbce na wysokości kolan oraz bioder, amortyzują upadki oraz chronią przed otarciami. Technologia, w jaką zostały wyposażone sprawia, że dopasowują się do naszych ruchów, dzięki czemu nie czujemy żadnego oporu i ograniczenia podczas wykonywania interwencji bramkarskich.

Spodnie bramkarskie na halę

Upadki na twardej powierzchni, czyli innej niż murawa, mogą być bardzo groźne, ponieważ powierzchnia podłoża nie zapewnia nam amortyzacji. Jeśli więc treningi odbywają się na salach gimnastycznych, warto rozważyć zakup spodni długich lub ¾, ponieważ chronią one kolana przed kontuzjami, do których najczęściej dochodzi właśnie na nieelastycznym parkiecie.

Spodnie bramkarskie z ochraniaczami

Ochraniacze w spodniach dla bramkarzy są wykonane ze specjalistycznej pianki, która amortyzuje upadek oraz delikatnie stabilizuje kolana. Alternatywnie, można zaopatrzyć się w osobne ochraniacze, które zakładamy w przypadku konieczności lub podczas intensywnego treningu.

Spodnie bramkarskie dla dzieci

Dzieci, choć są bardziej delikatne od dorosłych, często cechują się większą elastycznością ciała, dzięki czemu upadki nie prowadzą do poważnych kontuzji. W przypadku towarzyskich meczów na boisku szkolnym lub tych w ramach WF-u, nie ma konieczności zaopatrywania się w specjalistyczny strój i wystarczą wyłącznie spodnie dresowe.

Jeśli jednak zależy nam na tym, aby nasze dziecko miało zapewnione maksimum bezpieczeństwa lub treningi piłki nożnej odbywają się często, wówczas warto zakupić odpowiednie spodnie z ochraniaczami. Nie tylko chronią przed bolesnymi stłuczeniami oraz minimalizują ryzyko kontuzji, ale również delikatnie stabilizują delikatne kolana.

Spodnie bramkarskie Junior, czyli te wykonane z myślą o najmłodszych zawodnikach, różnią się od tych tradycyjnych (dla dorosłych) rozmiarem, dzięki czemu nawet ośmiolatek może poczuć się jak zawodowy piłkarz. Wykonane z szybkoschnącego i elastycznego materiału, dopasowują się do ciała, zapewniając wyższy komfort użytkowania.

Wybór dobrze skrojonych i dopasowanych spodni bramkarskich dziecięcych jest szczególnie istotny, ponieważ zły rozmiar nie ochroni naszej pociechy przed kontuzją. Wszyte gąbki o okolicach newralgicznych miejsc są efektywne jedynie w przypadku, gdy ich umiejscowienie po założeniu jest zgodne z przeznaczeniem. Spośród szerokiej oferty spodni bramkarskich dla dzieci, na szczególną uwagę zasługują np. spodnie bramkarskie adidas Junior lub Nike Junior, które od wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem wśród najmłodszych uczestników murawy.

Spodnie bramkarskie – popularne marki

  •     spodnie bramkarskie Kipsta: wykonane z materiałów o wysokiej jakości i elastyczności, które gwarantują optymalną kontrolę wilgoci oraz wentylację, dzięki czemu chronią przed przegrzaniem. Szybkoschnący materiał przyczynia się do obniżenia ryzyka przeziębienia po intensywnym treningu, zaś wysoka przewiewność daje poczucie suchości i komfortu;
  •     spodnie bramkarskie Umbro: ten brytyjski producent odzieży i akcesoriów sportowych od wielu lat zajmuje jedną z czołowych pozycji na rynku. Wysokojakościowy i oporny na ścieranie materiał oraz pianka ochraniająca o wysokich właściwościach amortyzujących sprawia, że Umbro to propozycja dla wszystkich, którzy cenią solidność wykonania i komfort noszenia;
  •     spodnie bramkarskie Reusch: dostępne zarówno w wersji krótkiej, jak również długiej z ochraniaczami w okolicach bioder, kości ogonowej i kolan. Dzięki zastosowaniu elastycznych materiałów oraz wysokiej jakości pianki amortyzującej, są chętnie wybierane przez pasjonatów i profesjonalistów piłki nożnej.

Wybór spodni jest po części kwestią naszych indywidualnych preferencji, dlatego na rynku odzieży sportowej są dostępne różne typy i rodzaje, zarówno profesjonalnych jak i zwykłych, np. dresowych. Jednak w momencie intensywnych i częstych treningów, warto zainwestować w sprawdzony produkt, który posiada niezbędne atesty oraz chroni przed kontuzjami.

Może zainteresują Cię również:

Komplet piłkarski dlaczego to dobre rozwiązanie?

Koszulki piłkarskie przegląd rozwiązań

Jak dobrać ochraniacze piłkarskie?

Dla bramkarzy

Piłka nożna

Spodnie i spodenki piłkarskie