Kategorie

Konto

Koszyk

Jaki telewizor do 3000 zł?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jaki telewizor do 3000 zł?

Nie trzeba wydawać fortuny, by kupić dobrej klasy telewizor. W naszych poszukiwaniach przyjęliśmy średnią kwotę 3000 zł. Pozwoli ona na zakup telewizora, który posłuży nam parę lat i zapewni komfortowy obraz. Podpowiadamy, jak się zabrać do zakupu telewizora i jakie modele wybrać.

Oglądanie telewizji to jedno z najbardziej lubianych zajęć. Seriale, mecze czy kinowe hity potrafią zgromadzić przed odbiornikami nawet kilkumilionową publiczność. Nic więc dziwnego, że wytrawni widzowie nie szczędzą starań, by znaleźć w sklepie odbiornik swoich marzeń.

Technologia – LED, OLED, FULL HD, a może 4K?

Zacznijmy od 4K. To obecnie najbardziej nowoczesne i mocno promowane rozwiązanie. Jest to też najdroższa technologia na rynku. Rzeczywiście rozdzielczość  prawie 4 tysięcy pikseli w poziomie to uczta dla oczu, pod warunkiem, że mamy dostęp do zasobów. Obecnie programy i filmy 4K są dostępne tylko na YouTubie i Netflixie. Okresowo dostępne są programy sportowe u innych nadawców. Jednak przyszłość pod znakiem 4K wydaje się faktem, więc jeśli lubimy nowości i mamy odpowiedni budżet, to warto to wykorzystać.

Jeśli jednak telewizję oglądamy dość rzadko i przy okazji mamy dobry sygnał kablówki, to w zupełności wystarczy telewizor Full HD z rozdzielczością 1080 pixeli.

OLED oddaje dobrze kontrasty dzięki diodom LED rozmieszczonym na całej powierzchni ekranu. W przypadku technologii LED trzeba liczyć się z jaśniejszymi krawędziami, wzdłuż których rozmieszczone są diody. Teoretycznie są one niezauważalne, ale dla wprawnego oka może to być pewien dyskomfort przy oglądaniu telewizji.

Rozmiar jest ważny, czyli ile cali za 3000 zł?

W cenie 3000 zł spokojnie możemy już wybrać telewizor o przekątnej 50 cali. Umożliwia ona komfortowe oglądanie telewizji nawet z odległości 1 metra. Pozostaje jednak odpowiedź na pytanie, czy najistotniejsze są wymiary i wielkość telewizora? Mniejsza przekątna w połączeniu z funkcją Full HD w pełni zapewnia dobrej jakości obraz. Komfort oglądania telewizji w dużej mierze zależy od wielkości pomieszczenia, a zwłaszcza odległości między kanapą a telewizorem.

Telewizor – Samsung, Philips czy Sony? Wybieramy producenta

Sony, Samsung, Philips to najwięksi gracze na rynku. Ceny i rozwiązania technologiczne produkowanych przez nich odbiorników są zbliżone. Bardziej skłonni bylibyśmy ku studiowaniu poszczególnych parametrów konkretnego modelu telewizora i dopasowania go do swoich potrzeb niż wybierania w ciemno producenta. Inne kryteria są istotne przy wyborze telewizora do gier, a jeszcze inne przy oglądaniu sportu.

Telewizor 4K do 3000

Telewizor 4K do 3000 zł to żaden kompromis. Nowości kosztują, ale nawet w przypadku 4K można spokojnie zmieścić się w tej kwocie. Polecamy np. LG Electronics 55 4K 55UK6400 . Oprócz matrycy 55 cali w rozdzielczości UHD, producent zadbał też o funkcję Smart z pilotem Magic Remote, łączność Wi-Fi. Dźwięk zapewnia system Ultra Surround. Cena wynosi ok. 2900 zł.

Telewizor do gier do 3000 zł

W przypadku telewizora do gier najbardziej istotny jest input lag. Bardzo dobre parametry w tym względzie posiadają telewizory Samsung. Warto też zainteresować się funkcją Smart. Wprawdzie nie jest ona niezbędna do gier, ale najczęściej odbiornik w domu nie służy tylko do grania, więc inni domownicy ucieszą się z dostępu do atrakcyjnych aplikacji.

Jaki telewizor 3D do 3000 zł?

Sony KDL-32EX720 to jeden z bardziej korzystnych cenowo modeli na rynku. Przekątna ekranu 32 cale nie jest może powalająca, ale za to mamy dodatkowo rozdzielczość Full HD 1920×1080 oraz technologię 3D aktywną (migawkową). Producent zapewnia też optymalizację ruchu Motionflow XR 200. Za dźwięk odpowiada system S-Force 3D Front Surround i dwa głośniki 10 W. Model ten posiada Wi-Fi i Skype’a, cieszy się też dobrą opinią na rynku.  

Telewizor LCD do 3000

W przypadku telewizora LCD do 3000 można wybrać wygodny, przenośny odbiornik Philips 24PFT4032 LCD.  Model ten posiada matrycę o przekątnej 24 cale. Producent zadbał też o wyposażenie w dwa złącza HDMI i jedno USB oraz wyjście słuchawkowe.  Dodatkowym atutem jest estetyczna i nowoczesna zabudowa z błyszczącą białą ramą.

Gdzie kupić telewizor do 3000 zł?

Konkurencja na rynku sprawia, że lepsze odbiorniki można kupić w bardziej atrakcyjnych cenach. Nowości pojawiają się regularnie, więc sprzęt stosunkowo szybko tanieje. Dużo jest też organizowanych promocji i wyprzedaży. Warto więc regularnie śledzić oferty – wówczas na pewno da się wybrać dobry telewizor do 3000 zł. Oczywiście polecamy zakupy w naszym sklepie. Internet ma to do siebie, że można nie tylko w spokoju przeszukiwać zasoby sklepu, ale również porównać wyposażenie, przestudiować parametry i zastanowić się nad ostatecznym wyborem.

Zakup telewizora to wydatek na kilka lat, więc trzeba go starannie przemyśleć. W założonej kwocie bez problemu można kupić odbiornik o dobrych parametrach i stworzyć sobie własne kino w domu.