Kategorie

Konto

Koszyk

Zabawki drewniane – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć!

Opublikowano: kwi 06,2021 14:38

Zabawki drewniane – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć!

Drewniane zabawki są uwielbiane przez rodziców i dzieci na całym świecie. Są piękne, trwałe i wyjątkowe. Stanowią rewelacyjną alternatywę dla multisensorycznych grających akcesoriów. Czym powinniśmy kierować się przy zakupie drewnianych zabawek? Jakie modele powinny szczególnie zwrócić naszą uwagę?

Spis treści

Zabawki drewniane – dlaczego są tak popularne?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego drewniane zabawki stały się w ostatnim czasie takie modne. Nie ma w tym nic dziwnego. Rosnąca świadomość rodziców sprawia, że z dużą ostrożnością zaczynają wybierać przedmioty znajdujące się w otoczeniu malucha. Liczba bodźców, które produkują niektóre plastikowe, interaktywne zabawki, może przytłaczać nawet dorosłego. Jak wobec tego w tym szale kolorów i dźwięków ma się odnaleźć dziecko? Dla osób szukających spokojnych, harmonijnych i eleganckich zabawek, doskonałą propozycją będą zabawki dla dzieci drewniane. Solidnie wykonane i wykończone z najwyższą dbałością o detale zachwycają swoim wyglądem. W niczym nie przypominają topornych zabawek sprzed lat. Obecnie jak grzyby po deszczu powstają rodzinne, kameralne firmy, które specjalizują się w produkcji designerskich, rewelacyjnych zabawek z drewna.

Drewniane zabawki są w pełni bezpieczne. Nietoksyczny lakier i zaokrąglone krawędzie – to elementy dobierane z myślą o maluchach. Zabawki te mają jeszcze jedną zaletę – przeznaczone dla mniejszych dzieci mogą służyć także jako gryzak – maluchy szczególnie lubią masować sobie dziąsła ciepłym i miękkim drewnem, które przynosi ukojenie w czasie bolesnego ząbkowania.

Drewniane zabawki dla dzieci – edukacyjne czy nie?

Rodzice coraz chętniej, zamiast plastikowych, mało trwałych zabawek, wybierają wysokiej jakości drewniane zabawki dla dzieci. Szeroka oferta producentów i obecna moda na drewniane akcesoria dla dzieci sprawiają, że naprawdę jest w czym wybierać. Dużą popularnością cieszą się drewniane zwierzątka do ciągnięcia na sznurku, układanki i puzzle, grzechotki, gryzaki, samochody, garaże, pociągi, samoloty. Możliwości jest naprawdę wiele.

Drewniane zabawki edukacyjne to fantastyczna alternatywa dla grających i śpiewających zabawek, które atakują wszystkie zmysły malucha, często prowadząc do przebodźcowania dziecka. Drewniane zabawki do pchania, liczydła, przebijanki, puzzle, tunele, stoliki interaktywne z łamigłówkami dla paluszków – to wspaniałe przykłady rozwijających zabawek dla najmłodszych.

Jak czyścić drewniane zabawki?

Wiele osób zastanawia się, jak myć drewniane zabawki. Ich pielęgnacja nie wymaga użycia żadnych specjalistycznych środków. Dostępne na rynku artykuły do pielęgnacji i konserwacji drewna zawierają bowiem substancje, które mogą być szkodliwe dla dziecka. Musimy pamiętać o tym, że młodsze dzieci często jeszcze poznają świat poprzez wkładanie wszystkiego do ust. Starsze będą narażone na zatarcie oczu dłońmi. Unikajmy więc chemicznych środków czyszczących, a drewniane zabawki umyjmy delikatnie wilgotną ściereczką. W razie potrzeby możemy umyć też zabawkę odrobiną wody z mydłem, a następnie wytrzeć ją do sucha ręcznikiem papierowym, by uniknąć naruszenia lakieru.

Zabawki z drewna cieszą się obecnie ogromną popularnością. Coraz więcej rodziców świadomie wybiera drewniane akcesoria, zastępując nimi grające i śpiewające zabawki. Stonowane kolory, walory estetyczne i wymiar ekologiczny – to kluczowe względy, o których mówią zwolennicy drewnianych zabawek. Choć ich cena może być wysoka, to jednak warto pamiętać, że są to wysokiej jakości zabawki na lata, które posłużą całemu rodzeństwu, a i wielce prawdopodobne, że nadadzą się do wykorzystania jeszcze przez kolejne pokolenie.

Zabawki drewniane

POTĘŻNA KOSIARKA SPALINOWA LEHMANN Z NAPĘDEM 9 KM LGALM-4051
Kosiarka spalinowa z napędem *7KM 9w1 54cm ESTART
Kosiarka spalinowa z napędem 7KM 9w1 51cm + ZESTAW
Kosiarka spalinowa z napędem Briggs 750 9w1 54cm Z
Kosiarka spalinowa GERMAN 5KM 50cm boczny wyrzut
Kosiarka spalinowa z napędem YAMAHA 7KM 9w1 54cm N
Kosa kosiarka spalinowa GERMAN 5,2KM + OLEJ STIHL
Kosa Spalinowa KAWASAKI TJ53E 3,5KM 5LAT GWARANCJI
KOSIARKA AUTOMATYCZNA ROBOT koszący 600m² 18cm