Kategorie

Konto

Koszyk

Suchy basen z piłeczkami dla dzieci. Jaki warto kupić?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Suchy basen z piłeczkami dla dzieci. Jaki warto kupić?

Będąc z pociechą w  parku rozrywki albo chociaż w galerii handlowej, często natrafiamy na suche baseny z kolorowymi piłeczkami, które gwarantują nieopisaną, dziecięcą radość. Zazwyczaj dziecko bardzo trudno namówić do opuszczenia takiej atrakcji. A przecież aby mogło się pobawić wśród kolorowych piłek, nie musimy wcale nigdzie wychodzić – możemy z powodzeniem zamówić i umieścić suchy basen na kulki we własnym domu. Jaki warto kupić?

Co to właściwie jest suchy basen?

Suchy basen z kulkami to coraz bardziej popularna zabawka i pomysł na prezent dla dziecka w różnym wieku. Sam basen dostępny jest w różnych rozmiarach i rodzajach wykończenia. Zazwyczaj można go kupić w zestawie z kulkami, ale istnieje także możliwość dokupienia większej liczby piłek. Suchy basen z kulkami dla dzieci  to nie tylko idealna rozrywka, ale także fantastyczny sposób na rozwój dziecka, przede wszystkim jego umiejętności motorycznych. Możemy także uczyć nasze dziecko poprzez zabawę nazw kolorów. Jeśli więc szukasz rozrywki, która zajmie Twoje dziecko na długie godziny, a Tobie pozwoli na zajęcie się swoimi sprawami, suchy basen z kulkami jest opcją dla Ciebie.

Jaki suchy basen wybrać do domu?

Wybór konkretnego modelu zależeć będzie od kilku czynników. Po pierwsze zastanówmy się nad rozmiarem, jaki ma mieć nasz suchy basen z piłeczkami. Duży z pewnością bardzo ucieszy naszą pociechę, ale nie oszukujmy się – wszystko zależy od rozmiaru pokoju, w którym ma stać zabawka. Lepiej, aby był nieco mniejszy, ale umożliwiał dostęp do niego z każdej strony i przejście. Po drugie wybór zależy od rodzaju ścianek. Na rynku znajdziemy kilka najpopularniejszych modeli. Pierwszy to dmuchany basen z kulkami – model, który jest właściwie identyczny jak ten przeznaczony do wody. Wiele osób się na nie decyduje, ponieważ można wykorzystywać je na dwa różne sposoby. Drugi model wykonany jest z materiału i miękkiej pianki. Jest nieco trudniejszy w utrzymaniu, ale o wiele wygodniejszy dla naszego dziecka. Pamiętajmy, że w ładną pogodę basen możemy wystawić do ogrodu albo na taras.

Suchy basen a bezpieczeństwo dziecka

Czy suchy basen z piłkami dla dzieci jest zabawką bezpieczną? Jak najbardziej, jeśli tylko będziemy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze wybierając suchy basen z piłeczkami zawsze decydujmy się na zakup u sprawdzonego sprzedawcy, który oferuje towar z wszystkimi niezbędnymi atestami. Po drugie basen z kulkami jest zabawką odpowiednią dla dziecka, które potrafi już samodzielnie siedzieć. Po trzecie ważna jest liczba piłek znajdujących się w basenie – nie nasypujmy ich aż po same brzegi, wystarczy, jeśli basen będzie wypełniony w połowie.

Piłeczki do suchego basenu

Jeśli kupujemy suchy basen bez piłek i chcemy sami dokupić piłeczki do basenu suchego, upewnijmy się, że są wykonane z wysokiej jakości plastiku, nie odkształcają się i nie są zbyt małe – inaczej dziecko mogłoby je połknąć. Plusem piłeczek jest to, że zawsze można je dokupić. Jeśli więc nasza pociecha zacznie je rozrzucać i gubić albo jeśli część ulegnie zniszczeniu, zawsze możemy zamówić więcej.

Gdzie najlepiej kupić suchy basen z piłeczkami?

Nieważne, jaki suchy basen nam się marzy – kwadratowy, okrągły, malutki czy duży, dmuchany czy też nie, w komplecie z piłkami lub bez – ogromny wybór tego typu zabawek znajdziemy w sieci. Znajdziemy tam także wiele niestandardowych modeli, o fantazyjnych kształtach czy motywach z konkretnych bajek. Zakupy w internecie to również gwarancja niższych cen oraz dostawy do domu.

Basen z piłeczkami to zabawka uniwersalna – dla rocznego i ośmioletniego dziecka, dla pojedynczego malucha i kilkorga dzieci. Nawet jeśli na co dzień nie mamy na niego miejsca w domu, warto mieć taką zabawkę w zanadrzu na urodziny czy odwiedziny kolegów. Z pewnością przysporzy wielu godzin frajdy!