Kategorie

Konto

Koszyk

Jaka drukarka laserowa do biura – 3 modele

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jaka drukarka laserowa do biura – 3 modele

Drukarka laserowa to dziś podstawowe, obok komputera, narzędzie biurowe, bez którego trudno wyobrazić sobie pracę. Jeśli dopiero rozpoczynasz działalność lub stoisz przed koniecznością wymiany sprzętu, na pewno zadajesz sobie mnóstwo pytań. Drukarka laserowa kolorowa czy monochromatyczna? Wielofunkcyjna czy nie? Z wi-fi, a może z faksem lub z obsługą formatu A3? W poniższym artykule umieściliśmy informacje, które pomogą ci odpowiedzieć na te pytania.

 

Jaką drukarkę laserową kupić do małej firmy?

 

Na rynku dostępny jest szeroki wybór modeli drukarek laserowych, których ceny zaczynają się już od 250 zł – jednak w przypadku urządzeń biurowych, gdzie liczy się wydajność, warto zainwestować nieco więcej. Inwestycja z pewnością zwróci się w wydajności i efektywności drukarki. Zwykle jest też tak, że droższe drukarki mają tańsze materiały eksploatacyjne, czyli w tym przypadku tonery. Ciekawym rozwiązaniem są urządzenia wielofunkcyjne, wyposażone w skaner, ksero oraz (coraz rzadziej) faks.

Kupując drukarkę, zwróćmy również uwagę na to, czy obsługuje format A3 – w wielu firmach, zwłaszcza zatrudniających grafików, jest to konieczne. Warto także sprawdzić, czy interesujący nas sprzęt umożliwia drukowanie dwustronne – ta opcja pozwala zaoszczędzić sporo papieru.

3 najlepsze modele do biura

 

 

W zależności od tego, jak dużo będziemy drukować, wydamy na sprzęt od niecałych 300 do nawet kilku tysięcy złotych. Różnica w cenie przekłada się na różnicę w wydajności, czyli maksymalnej liczbie stron, jakie, według zaleceń producenta, drukarka może wydrukować przez miesiąc. Oczywiście nikt nie zabroni nam drukować więcej, wówczas jednak istnieje ryzyko, że sprzęt zbyt szybko się zużyje.

 

HP Laserjet PRO M12A

 

Seria HP Laserjet to jedne z najpopularniejszych drukarek na rynku. To rozwiązanie idealne dla jednoosobowej działalności gospodarczej. Wydajność drukarki to 5000 stron miesięcznie, co w zupełności wystarczy w przypadku małych firm. Łączność wi-fi pozwala podłączyć do drukarki kilka komputerów naraz.

 

Drukarka Samsung SL-M2026W

 

Ten model firmy Samsung polecamy do kilkuosobowych firm, w których dużo się dzieje. Niedroga, ale wydajna drukarka może drukować 20 stron na minutę. Wyposażona w łączność wi-fi, jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy którym zależy na porządnej jakości druku czarno-białego, druku w kolorze oraz na wydajności. Określona przez producenta maksymalna wydajność to 10 tysięcy stron miesięcznie, co przekłada się na 20 ryz papieru (przy druku jednostronnym).

 

Kolorowa drukarka Brother HLL9310CDW

 

Firmę Brother polecamy do średnich i dużych firm, w których drukowanie dużej liczby stron jest codziennością. Ta wydajna drukarka może drukować nawet 33 strony na minutę. Drukujący w kolorze i wyposażony w złącze USB sprzęt jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którym zależy na porządnej jakości druku oraz na dużej wydajności. Określona przez producenta maksymalna wydajność to bowiem aż 80 tysięcy stron miesięcznie!

 

Gdzie kupić drukarkę laserową do biura?

 

Dobrej drukarki laserowej szukajmy w specjalistycznych sklepach komputerowych oraz w sklepach internetowych. Ta druga opcja pozwoli nam rozwiązać problem transportu dużego i ciężkiego urządzenia ze sklepu do domu, a także da możliwość porównania cen.

Dobra drukarka laserowa to niezbędny element wyposażenia każdej firmy. Choć koszt jej zakupu może okazać się wysoki, nie warto tu oszczędzać – lepiej potraktować ten wydatek jak inwestycję.