Wszystkie kategorie
Moja Arena

Klocki Lego Friends – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Opublikowano: lut 26,2018 07:49

Klocki Lego Friends – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Klocki Lego Friends to seria skierowana do dzieci, które uwielbiają zwierzęta, lubią budować domki z klocków i wymyślać historie. Kogo przedstawiają figurki Lego Friends? To pięć przyjaciółek, które przeżywają różne przygody. Zestawy Lego Friends robią wrażenie bogactwem detali i różnorodnością. Każda z bohaterek ma inne zainteresowania i na nich opierają się pomysły na najnowsze zestawy Lego Friends. Nie wiesz, który z nich wybrać? Podpowiadamy, jakie klocki Lego Friends są obecnie najpopularniejsze!

Kiedy powstało Lego Friends?

Pierwsze klocki Lego Friends pojawiły się na rynku w 2012 roku. Stephanie, Olivia, Emma, Mia i Andrea, bo takie imiona noszą figurki Lego Friends, wspólnie świętują urodziny, wybierają się do kawiarni czy na wycieczkę, oczywiście korzystając z licznych akcesoriów, które można zbudować z klocków Lego Friends.

Lego Friends – który zestaw wybrać?

Lego Friends obejmuje różne zestawy, które różnią się liczbą elementów.  Nie jest to jedyna różnica w tej serii. Jakie są zestawy Lego Friends? W ofercie sklepów są też zestawy, w których znajdziemy kilka figurek przyjaciółek, albo zestawy z tylko jedną laleczką i akcesoriami tematycznie związanymi z jej zainteresowaniami.

Który zestaw wybrać? Wszystko zależy od zainteresowań dziecka. Wyjątkowo lubiane są przez dziewczynki zestawy z końmi. Bardzo popularna jest też cukiernia, plac zabaw dla piesków, różne pojazdy. Zasadniczo zabawki te przeznaczone są dla dzieci od 6 do 12 lat, ale z małymi zestawami Lego Friends poradzą sobie nawet mniejsze dzieci.

Każde dziecko ma swój ulubiony zestaw Lego, ale oczywiście uwielbia dostawać kolejne. Najnowsze zestawy Lego Friends to zawsze mile witany, niecierpliwie wyczekiwany prezent. Jeśli szukasz zabawek, to koniecznie odwiedź naszą kategorię dziecko – znajdziesz w niej nie tylko klocki Lego, ale i wiele innych zabawek, które są na topie.

Zestaw Lego Friends – “Dom Stefani”

To marzenie każdej dziewczynki. Ten duży zestaw Lego Friends zawiera szereg elementów, z których powstaje przestronny dom z kuchnią, salonem, gabinetem i sypialnią. Każde z pomieszczeń jest w pełni urządzone. W kuchni znajdziemy nawet drobne akcesoria takie jak: ciasto, dwie babeczki, patelnię, trzy talerze, miskę, przybory kuchenne, słoik do przechowywania czy marchewkę. W zestawie znajdują się 3 małe laleczki, którymi można bawić się w rodzinę. Mama, tata i Stefani mają pełne ręce roboty przy wypełnianiu różnych obowiązków domowych. Ten duży zestaw Lego Friends zawiera 622 elementy i kosztuje ok. 300 zł.

Zestaw Lego Friends – “Plażowy skuter”

To mniejszy zestaw Lego Friends, ale zawiera wystarczająco dużo elementów, by zapewnić świetną zabawę. Mamy tu skuter z przyczepką, lornetkę, deski do pływania, pieska, a nawet szklankę wody, by figurka Lego Friends mogła odpocząć po pływaniu. Wielbicielki Lego Friends na pewno nie będą rozczarowane. Zestaw zawiera 79 elementów i kosztuje ok. 40 zł.

Zestaw Lego Friends – “Zabawa z pieskami”

Ten mały zestaw Lego Friends to wymarzona zabawa dla miłośniczek zwierzaków. Tym razem trzeba zbudować plac zabaw, na który czeka mały piesek. Potrzebna jest huśtawka, przeszkoda z poprzeczką, obręcz do skakania. Po zaliczeniu wszystkich konkurencji na psiaka czeka smakowita nagroda – kość i ulubiony herbatnik, które też oczywiście znajdziemy w tym zestawie. Zestaw zawiera 62 elementy i kosztuje ok. 25 zł.

Zestaw Lego Friends – “Przyczepa dla koni”

Te klocki należą do najnowszych zestawów Lego Friends. Zostały wprowadzone do sprzedaży w sierpniu 2016 roku. Dziewczyny z Lego Friends uwielbiają jazdę konną i zawody jeździeckie w Heartlake City. Przyczepa dla koni z wszystkimi akcesoriami jest więc niezbędna, by udzielić pomocy kontuzjowanym koniom. Ten zestaw zawiera 370 elementów i kosztuje ok. 180 zł.

Gdzie tanio kupić Lego Friends?

Jeśli zastanawiacie się, ile kosztuje Lego Friends, to mamy dobre wiadomości. Ich cena zależy od liczby elementów w zestawie, a także od stopnia skomplikowania. Małe zestawy można kupić już za niewiele ponad 20 złotych. Duże zestawy Lego Friends to już większy wydatek – trzeba na nie przeznaczyć nawet kilkaset złotych. Najtaniej Lego Friends kupić można w Internecie. Warto też śledzić okresowe promocje, zwłaszcza przed świętami czy Dniem Dziecka, kiedy większość sklepów oferuje tańsze Lego Friends, a często też nawet bezpłatną wysyłkę. W naszej kategorii „zabawki” można też znaleźć interesujące promocje na inne zabawki czy okresowe przeceny. Warto tu regularnie zaglądać, by taniej upolować nie tylko wymarzone Lego Friends.


Pokaż więcej