Kategorie

Konto

Koszyk

Szukasz otwieracza do puszek? Pomożemy Ci wybrać!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Szukasz otwieracza do puszek? Pomożemy Ci wybrać!

Mimo że coraz więcej dostępnych w sklepach produktów spożywczych nie wymaga używania otwieracza, w przypadku klasycznych puszek i konserw, nie obędziemy się bez tego gadżetu. Co warto wziąć pod uwagę, wybierając otwieracz do puszek? Oto garść przydatnych porad, które ułatwią nam zakup.

Otwieracz do puszek – niezbędny w każdej kuchni!

Otwieracz do konserw powinien znajdować się na wyposażeniu  każdego domu. Bez niego trudno byłoby nam dostać się do zawartości puszki pozbawionej charakterystycznego oczka (nasi rodzice i dziadkowe do tego celu wykorzystywali nóż, co nie należy jednak do najwygodniejszych i najbezpieczniejszych czynności). Do wyboru mamy otwieracze do puszek mechaniczne i elektryczne. Bardzo często takie gadżety są wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak otwieranie butelek czy ostrzenie noży.

Jaki otwieracz do konserw?

Tego typu przybory kuchenne są dostępne w kilku różnych wersjach. Do wyboru mamy:

  • Otwieracz z pokrętłem – jest bardzo prosty w użyciu. Po wbiciu ostrza w wieko puszki, przekręcamy dźwignię, przytrzymując jednocześnie otwieracz.
  • Otwieracz do konserw dźwigniowy – aby otworzyć puszkę z jego pomocą, wystarczy, że wbijemy ostrze w wieko i będziemy przesuwać wokół krawędzi opakowania.
  • Otwieracz do puszek gastronomiczny – najczęściej ma postać modelu blatowego i przydaje się wówczas, gdy każdego dnia musimy otworzyć kilkadziesiąt, a niekiedy nawet kilkaset puszek.
  • Otwieracz turystyczny – idealnie sprawdzi się podczas różnego rodzaju wyjazdów. Może być  elementem scyzoryka lub wielofunkcyjnego noża.
  • Otwieracz do konserw elektryczny – to osobna grupa produktów, które nie wymagają od użytkownika niemal żadnego nakładu siły. Jedyne, co musimy tutaj zrobić, to wcisnąć jeden przycisk. Oprócz tego, po przyłożeniu takiego otwieracza do puszek do krawędzi produktu i uruchomieniu go, nie musimy nawet trzymać opakowania – urządzenie w pełni samodzielnie obetnie wieczko i automatycznie wyłączy się po zakończonej pracy. Czyni to z niego sprzęt niezwykle bezpieczny – mając go w swoim domu , nie musimy obawiać się, że któryś z domowników ulegnie skaleczeniu podczas otwierania puszki.

Większość ręcznych otwieraczy do konserw, przecinając metal puszki, pozostawia po sobie ostre krawędzie. W związku z tym, gdy wieko będzie przecięte prawie do końca, odłóżmy otwieracz i podważmy je nożem, unosząc do góry.

Wybierając otwieracz, warto wziąć pod uwagę takie czynniki, jak:

  • Częstotliwość użytkowania – jeżeli z otwieracza do puszek będziemy korzystali sporadycznie, w zupełności wystarczający okaże się model dźwigniowy. Jeśli urządzenie ma nam służyć każdego dnia, zaopatrzmy się w elektryczny otwieracz do konserw.
  • Cena – koszt otwieracza do konserw może wahać się od kilkunastu do kilkuset złotych.
  • Marka – jeśli chcemy mieć pewność, że otwieracz posłuży nam przez długi czas, postawmy na model od renomowanego producenta.
  • Design – otwieracz do konserw może być nie tylko praktyczny, lecz także estetyczny – stanowić będzie wówczas oryginalną dekorację naszej kuchni. Do wyboru mamy modele w zabawnych kształtach lub wyrazistych kolorach.

Otwieracz do puszek – jak używać?

Jak używać otwieracza do konserw? Wszystko zależy od rodzaju urządzenia, w które się zaopatrzyliśmy. Instrukcja użytkowania ręcznego otwieracza do konserw jest następująca: wsuwamy go na puszkę i kręcimy pokrętłem we wskazaną stronę. Duży uchwyt przytrzymuje wieczko, w związku z czym nie musimy zdejmować go ręcznie. W przypadku otwieracza automatycznego, nasza praca ogranicza się do położenia go na puszce i wciśnięcia jednego przycisku – przyrząd w pełni samodzielnie otworzy puszkę.