Kategorie

Konto

Koszyk

Jakie nosidełko dla niemowlaka? Kilka faktów, które pomogą Ci wybrać!

Opublikowano: cze 14,2021 11:48

Jakie nosidełko dla niemowlaka Kilka faktów,.jpg

Nosidełko dla niemowlaka to niezwykle przydatny artykuł — sprawdzi się m.in. podczas spacerów. Stosując nosidełko, masz wolne obie ręce — w przypadku wykonywania niektórych czynności może to być szczególnie ważne. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych nosidełek, choć na pierwszy rzut oka wyglądają całkiem podobnie. Czym kierować się przy wyborze i od kiedy można stosować nosidełko?

Nosidełka dla niemowląt — od kiedy?

Zastanawiasz się, jakie nosidełko dla niemowlaka wybrać? Zanim przejdziemy do tej kwestii, wytłumaczmy, od kiedy nosidełka dla niemowląt mogą być w ogóle stosowane. Choć na rynku znajdziesz m.in. nosidełka dla miesięcznego dziecka, a nawet i jeszcze młodszego — nie oznacza to wcale, że jego stosowanie jest bezpieczne.

 

Uznaje się, że nosidełko może być stosowane od kiedy maluch potrafi już stabilnie trzymać główkę i szyję, a także od kiedy potrafi siedzieć. Kwestia ta jest zależna od tempa rozwoju i może to być zarówno 3 miesiąc życia, jak i 6. Nie można więc jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. A teraz dowiedz się, jakie nosidło dla niemowlaka będzie odpowiednie!

 

Jeśli interesuje Cię nie tylko to, jakie nosidło dla noworodka wybrać, a także wózki spacerowe, wózki dziecięce, wózki głębokie czy chusty i nosidełka — przeczytaj:

·      Jaki wózek spacerowy wybrać? 5 naszych propozycji

·      Jak wybrać wózek dla dziecka? Podpowiadamy!

Polecane nosidełka dla niemowląt i ich rodzaje

Jakie nosidełko kupić? Jakie są dostępne rodzaje nosidełek dla niemowląt? Wyróżnić możemy przede wszystkim:

 

●     nosidełka dla niemowlaka ergonomiczne — wygodne i komfortowe,

●     nosidła rosnące z dzieckiem — są to modele regulowane i możesz dostosowywać je do wieku, wagi i wzrostu malucha,

●     nosidełka dla noworodków hybrydowe — stanowią one połączenie chusty i nosidła,

●     nosidła Toddler — są to modele stworzone z myślą o większych i starszych dzieciach,

●     nosidełka biodrowe — charakteryzują się tym, że nie wkłada się do nich dziecka, są proste i wygodne,

●     nosidełka turystyczne — jak sama nazwa wskazuje, są one przeznaczone dla rodziców kochających spacery i górskie wycieczki.

 

Szczególnie polecane nosidełka dla niemowląt są modele ergonomiczne. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Pozwalają one na prawidłowe ułożenie nóżek i bioder dziecka. Dzięki temu, prawidłowo się ono rozwija, a jego pozycja jest zdrowa i nawet zalecana przez ortopedów.

 

Oprócz tego ergonomiczne nosidełka pozwalają na szybkie dopasowanie sprzętu do indywidualnych potrzeb i wygody. Regulacja jest bardzo prosta i niewymagająca. Jeśli chodzi o nosidła Toddler, nie są one regulowany, a ich przeznaczenie dot. głównie starszych dzieciaków od rozmiaru 92 w górę. Mamy nadzieję, że wiesz już, jakie nosidełka dla niemowląt są odpowiednie. Jeśli nadal nie wybrałeś odpowiedniego modelu, dowiedz się, na co jeszcze warto zwrócić uwagę.

Nosidełka dla niemowląt — jakie wybrać?

Jakie wybrać nosidełko dla niemowląt? Zanim podejmiesz decyzję, ustal, w jakim celu chcesz je w ogóle zakupić. Jeśli zależy Ci na swobodnych spacerach i wycieczkach — nosidełka turystyczne dla niemowląt sprawdzą się idealnie. Jeśli nie, być może szukasz modelu do samochodu? Nosidełka dla niemowląt do samochodu również są dostępne na rynku.

 

Jeśli Twoje dziecko jeszcze nie potrafi siedzieć — zwróć uwagę na nosidełka dla dzieci niesiedzących. Powstały one specjalnie z myślą o zastosowaniu u dzieci 1 czy 2-miesięcznych. Nie da się jednak stwierdzić, czy są to bezpieczne nosidełka dla niemowląt. Zwróć więc uwagę na konstrukcję danego modelu, materiał i wszelkie dodatkowe aspekty. Jedną z ciekawszych propozycji jest fotelik nosidełko dla niemowlaka. Taki model charakteryzuje się funkcjonalnością — może on bowiem pełnić rolę nie tylko nosidełka, ale także fotelika do samochodu. Fotelik nosidełko dla niemowląt jest niezwykle praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu.

 

 

Spodobał Ci się nasz tekst? Przeczytaj więcej:

 

Foteliki samochodowe i akcesoria

Foteliki na rower ☆ Foteliki rowerowe

Bazy do fotelików

Jaki fotelik rowerowy?

Jak wybrać fotelik rowerowy?

Jak wybrać rower dla dziecka?