Kategorie

Konto

Koszyk

Jakie pieluszki dla dziecka?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jakie pieluszki dla dziecka?

Przez pierwsze lata życia dziecko zużywa kilka tysięcy pieluszek. Przy takiej liczbie nie powinno być miejsca na przypadek – pieluchy zarówno dla noworodka, jak i niemowlaka czy starszego dziecka powinny być dobrane z najwyższą starannością. Jakie pieluszki dla dziecka najlepiej kupić?

Jakie pieluszki dla dziecka?

Pieluszki dla dziecka muszą przede wszystkim być wykonane z bezpiecznych dla skóry materiałów. Ponadto powinny być przewiewne, szczelne oraz dobrze chłonąć wilgoć. Istotne będzie również zapewnienie maluchowi komfortu. W praktyce oznacza to, że pieluchy dla dziecka muszą mieć właściwy rozmiar – nie mogą być ani za małe, ani za duże.

Dobierając rozmiar pieluch, w pierwszej kolejności bierz pod uwagę wagę dziecka, a nie jego wiek. Standardowo pieluszki są oznaczone numerami od 0 do 6. Pieluchy 0 zostały stworzone z myślą o wcześniakach, ważących mniej niż 2 kilogramy. Pieluchy 1 stosuje się u dzieci o wadze od 2 do 5 kilogramów, pieluchy 2 – od 3 do 6 kilogramów, pieluchy 3 – od 4 do 9 kilogramów, pieluchy 4 – od 7 do 14 kilogramów, pieluchy 4+ – od 9 do 16 kilogramów, pieluchy 5 – od 11 do 25 kilogramów, a pieluchy 6 – powyżej 15 kilogramów.

Kupując pieluszki dla dziecka, możesz zdecydować się na pieluchy jednorazowe lub coraz popularniejsze wielorazowe. Jednorazowe są niezwykle wygodne w użyciu – łatwo się je nakłada i nie trzeba ich prać. Z kolei główną zaletą pieluszek wielorazowych jest fakt, że są ekologiczne. Co prawda wymagają regularnego prania, ale mogą być wykorzystywane nawet przez kilka lat, dopóki się nie zużyją.

Jakie pieluchy dla noworodka?

Pieluchy dla noworodka muszą być tolerowane przez jego delikatną skórę. Czasem może się zdarzyć, że twoje dziecko będzie źle reagować na materiały, z jakich wykonano pieluchę, lub substancje, które zostały do niej dodane. W takiej sytuacji należy jak najszybciej zmienić stosowane pieluszki na produkt innego producenta. W przeciwnym razie na podrażnionej skórze noworodka mogą pojawić się odparzenia.

Wybierając pierwsze pampersy, warto kupić pieluchy dla noworodków ze specjalnym wycięciem na pępek. Dzięki temu pieluszka nie będzie uciskać kikuta pępowiny i ograniczać dostępu powietrza. Ewentualnie można także wywijać skraj pieluszki na zewnątrz.

Jakie pieluchy dla niemowlaka?

Pieluszki do niemowlaka powinny spełniać te same wymagania, co pieluchy dla noworodka – muszą być bezpieczne dla skóry, szczelne i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Pamiętaj tylko, by kontrolować przyrost wagi malucha. Jak zostało wspomniane, rozmiar jest jednym z najważniejszych kryteriów doboru pieluszek, bez względu na to, czy kupujesz pieluchy dla 3-miesięcznego dziecka czy pieluchy dla rocznego dziecka. Za małe będą dziecko uciskać, zaś za duże mogą przeciekać.

Pieluchy dla starszych dzieci

Gdy dziecko podrośnie i zacznie chodzić lub nawet biegać, możesz w dalszym ciągu używać zwykłych pieluszek jednorazowych lub wielorazowych bądź zmienić je na pieluchomajtki. Pieluszki dla starszych dzieci, choć są powszechnie stosowane, niekiedy trudno się zakłada. Maluchy wraz z wiekiem stają się coraz bardziej ruchliwe, więc często wiercą się podczas przewijania. Nierzadko też dzieci, delikatnie mówiąc, nie współpracują podczas zmiany pieluszek, co sprawia, że przebiega ona w bardzo stresującej dla obu stron atmosferze.

Świetną alternatywą są pieluchomajtki, które zakłada się sprawnie i szybko jak normalną bieliznę. Zapewniają one optymalny komfort i poczucie suchości, zarazem umożliwiając swobodne poruszanie się.

Jakie pieluchy dla dziecka na basen?

Pieluchy, które używasz na co dzień, nie sprawdzą się podczas wizyty na basenie. Od razu zaczną chłonąć wodę, przez co staną się ciężkie i będą krępować ruchy dziecka. Ponadto, zwykłe pieluszki przepuszczają wszelkie nieczystości, które trafią do wody.

Na rynku są jednak dostępne specjalne pieluchy dla dzieci na basen – jednorazowe oraz wielorazowe. Wykonuje się je z materiałów przystosowanych do kontaktu z wodą. Pieluchy na basen dokładnie przylegają do ciała dziecka, dzięki czemu zatrzymują nieczystości, a dodatkowo zapewniają wygodę i pełną swobodę ruchów.

Dobór pieluszek jest niezbędny dla zapewnienia właściwej higieny i pielęgnacji skóry dziecka. Kupując pieluchy, nie kieruj się wyłącznie ceną – miej na uwadze przede wszystkim dobro malucha i wybieraj produkty, które zapewnią jej komfort i bezpieczeństwo.