Kategorie

Konto

Koszyk

Buty piłkarskie na halę – 3 modele halówek!

Opublikowano: sie 04,2021 13:40

Buty piłkarskie na halę – 3 modele halówek!

Futsal, nazywany również halową piłką nożną, to doskonała propozycja na sezon jesienno-zimowy, kiedy ze względu na panującą za oknem pogodę niemożliwe byłoby rozegranie meczu na otwartym boisku. Niezbędnym elementem wyposażenia fana tego sportu są odpowiednio dobrane halówki. Czym powinny charakteryzować się tego typu buty?

Spis treści

Jak wyglądają halówki?

Halówki składają się z cholewki, wyściółki oraz podeszwy. Do ich produkcji wykorzystuje się zarówno materiały naturalne, jak i syntetyczne. Dostępne są one w wielu różnych wersjach kolorystycznych – od klasycznych, jak czarne, białe czy szare, aż po rzucające się w oczy neonowe barwy. Wbrew pozorom tego typu buty nosić mogą nie tylko mężczyźni – coraz częściej spotkać możemy się z halówkami damskimi.

Jakie halówki do piłki nożnej kupić?

Kluczowym elementem halówek piłkarskich jest cholewka. Jeżeli nasza stopa ciężko dopasowuje się do nowego obuwia, najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w model wykonany ze skóry naturalnej. Tego typu buty rozbiją się już po kilku treningach, gwarantując należyty komfort gry. W sklepach spotkać można się także z syntetycznymi halówkami. Są one cieńsze, a co za tym idzie – lżejsze. Główną ich zaletą jest fakt, że niemalże od pierwszego założenia nasza stopa będzie bardzo dobrze czuła w nich piłkę.

Osobną grupę produktów stanowią te, których cholewka została wykonana z materiału tekstylnego. Są tanie, lecz każde nadepnięcie na stopę przez przeciwnika jest mocno wyczuwalne, co znacząco zmniejsza komfort rozgrywki.

Równie ważna jest wyściółka halówek. To miejsce, w którym nasza stopa powinna się czuć w pełni komfortowo. Wyściółka może być wykonana z materiału tekstylnego albo skóry syntetycznej. Pierwszy z nich gwarantuje większą stabilność, drugi jest bardziej wytrzymały.

Trzeci kluczowy element halówek to podeszwa. Możemy ją podzielić na środkową oraz zewnętrzną. Pierwsza z nich odpowiada za amortyzację. Najlepiej zaopatrzyć się w model, w którym będzie na tyle dużo pianki amortyzującej, że podczas chodzenia będziemy odczuwali odpowiednią sprężystość. Jest to o tyle ważne, że powierzchnia na hali jest bardzo twarda, a co za tym idzie – nasze stawy są narażone na duże obciążenia. Podeszwa zewnętrzna tego typu butów do piłki nożnej powinna być wykonana z gumy, co da nam gwarancję dobrej przyczepności, umożliwiając równocześnie nagłą zmianę kierunku biegu w trakcie gry. Warto również, by posiadała system non-marking, dzięki któremu nie będzie zostawiała brudnych śladów na parkiecie.

Gdzie kupić halówki?

Duży wybór butów na halę znajdziemy w sklepach internetowych. Dostępne są tam zarówno halówki dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Do najciekawszych modeli zaliczają się:

  • Halówki Adidas Nemeziz – zostały stworzone z myślą o najmłodszych fanach futsalu. Posiadają wewnętrzne usztywnienie pięty, klasyczne sznurowanie, podeszwę z technologią non marking, która nie zostawia śladów oraz antybakteryjną wkładkę agion, zapobiegającą rozwijaniu się bakterii w bucie.
  • Halówki Nike  Mercurial – buty te posiadają cholewkę z miękkiej skóry syntetycznej, profilowaną wkładkę, język częściowo zespolony z cholewką, wewnętrzne usztywnienie pięty oraz niebrudzącą podeszwę non marking.
  • Halówki Joma  Top Flex 703 – posiadają technologię 360, dzięki której wszystkie części buta dopasowują się do kształtu stopy. Znajdziemy tu również system PULSOR gwarantujący pełen komfort w momencie kontaktu z podłożem oraz technologię T.C.G, która zapewnia stabilizację stopy w bucie.

Na wybór halówek warto poświęcić nieco więcej czasu tak, by mieć pewność, że gra w nich będzie w pełni wygodna, a nasze stopy – należycie zabezpieczone przed ryzykiem kontuzji.

Może zainteresują Cię również:

Jak dobrać ochraniacze piłkarskie?

Koszulki piłkarskie przegląd rozwiązań

Jak dobrać korki piłkarskie?

Buty piłkarskie

Turfy piłkarskie

Halówki piłkarskie