Kategorie

Konto

Koszyk

Pluszowy miś, przytulanki, maskotki i nie tylko. Wybieramy pluszaka dla dziecka!

Opublikowano: paź 21,2021 14:49

Pluszowy miś, przytulanki, maskotki i nie tylko. Wybieramy pluszaka dla dziecka!

Mimo zaawansowanych technologii, wśród zabawek, które cieszą się wśród dzieci największą popularnością, są wciąż pluszowe misie oraz inne miękkie przytulanki. To zabawki, które dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i są najwierniejszymi powiernikami malucha. Zobaczmy, jakie pluszaki obecnie warto wybrać i poznajmy długą historię pluszowego misia.

Jak powstał pluszowy miś?

Pluszowy miś to jedna z tych zabawek, które są ponadczasowe. Pluszaki towarzyszyły już naszym rodzicom, nam, a obecnie podbijają serca naszych dzieci. Warto więc zastanowić się, kiedy powstała ta zabawka. Według większości źródeł historycznych kariera pluszowych misiów dla dzieci rozpoczęła się w końcu XIX wieku. Ich szyciem jako pierwsza zajęła się Margarete Steiff – niemiecka inwalidka, która przy pomocy siostrzeńca zajęła się sprzedażą pluszowych misiów. Kolejna historia odpowiadająca na pytanie, ile lat ma pluszowy miś, wiąże się z Teodorem Rooseveltem, który w 1902 roku zdecydował się na wypuszczenie upolowanego niedźwiadka, co zainspirowało emigranta z Rosji do wykonania i sprzedaży serii pluszowych zwierzątek.

Pluszaki dla dzieci – jak je wybrać?

Obecnie pluszaki dla dzieci przybierają najróżniejsze kształty – nie tylko klasycznych niedźwiadków. Ich rola jest jednak wciąż taka sama. Zabawki pluszowe to sposób na stres i zmartwienie. Pomagają najmłodszym w zasypianiu i są nieodłącznym towarzyszem codziennych zabaw. Jak jednak wybrać pluszaki dla dzieci? Przede wszystkim warto kierować się jakością materiału, z jakiego zostały wykonane. Wybierajmy pluszaki tanie, ale solidnie wykonane. Warto również zadbać o to, by wybrane przez nas zabawki wiązały się z zainteresowaniami dziecka oraz były dopasowane do jego wieku.

Jakie maskotki dla dzieci?

Odwiedzenie sklepu z maskotkami często sprawia, że zamiast zadowolenia z wybrania odpowiedniej maskotki mamy mętlik w głowie. Nie ma w tym nic dziwnego – obecnie maskotki dla dzieci przyjmują najróżniejsze kształty. Które z nich warto wybrać?

Pierwszą ciekawą propozycją mogą być maskotki z bajek – dzieci uwielbiają przytulać się do postaci, które znają ze szklanego ekranu. Warto również wybierać przytulanki o klasycznym kształcie, a więc np. misie. To idealny pomysł na prezent, który ucieszy zarówno dziewczynkę, jak i chłopca.

Decydując się na zakup tanich maskotek wybierajmy te, które mają niecodzienny kształt i ciekawy design. Dzięki temu będą nie tylko zabawką, ale również dekoracją dziecięcego pokoju.

Jaki pluszak dla niemowlaka, czyli o maskotkach dla niemowląt

Czy pluszowe zabawki są przeznaczone jedynie dla kilkulatków czy też istnieją przytulanki dla niemowląt, którymi dzieci mogą bawić się w sposób całkowicie bezpieczny? Oczywiście – obecnie bez trudu możemy kupić nawet przytulankę dla noworodka. Producenci zabawek dbają bowiem o to, by dostosować swoją ofertę do potrzeb maluchów. Jaką maskotkę dla niemowlaka warto wybrać? Przede wszystkim taką, która nie zawiera żadnych małych elementów dekoracyjnych – małe dziecko mogłyby przecież je zjeść. Co więcej, przytulanka dla niemowląt nie powinna mieć np. długiego futerka, które może dostać się do buzi ząbkującego dziecka.

Jak czyścić pluszowe zabawki?

Aby pluszowe zabawki służyły dziecku przez długi czas, a jednocześnie były dla niego całkowicie bezpieczne, warto dbać o ich czystość. W jaki sposób? Wbrew pozorom, nie jest to trudne. Najprostszym, a jednocześnie najskuteczniejszym sposobem jest wypranie ich w pralce przy użyciu delikatnego proszku dla dzieci. Dzięki temu będą bezpieczne dla wrażliwej skóry malucha. Warto włączyć program prania ręcznego lub delikatnego – dzięki temu pluszak nie ulegnie zniszczeniu. Ponadto od czasu do czasu warto wietrzyć pluszowe misie na świeżym powietrzu.

Pluszowe zabawki towarzyszą dzieciom od wielu lat, odstraszając nocne koszmary, chłonąc łzy malucha i pomagając przezwyciężyć strach. Warto sprawić taki prezent swojemu dziecku – przy odrobinie troski i szczęścia przetrwa długie lata oraz zostanie jednym z jego najlepszych przyjaciół.

DUŻY MIŚ PLUSZOWY NA PREZENT 160cm. WIELKI PLUSZAK GIGANT XXL
DUŻY MIŚ PLUSZOWY 160cm WIELKI PLUSZAK GIGANT - Szaro - biały
DUŻY MIŚ PLUSZOWY 160cm WIELKI PLUSZAK GIGANT
-18%
219,00 zł
179,00 zł
  • 21 osób kupiło
PANDA GIGANT MIŚ PLUSZOWY 1445cm WIELKI PLUSZAK
-17%
239,00 zł
199,00 zł
  • 38 osób kupiło
DUŻY MIŚ PLUSZOWY 220cm WIELKI PLUSZAK GIGANT
-14%
349,00 zł
299,00 zł
  • 49 osób kupiło
DUŻY MIŚ PANDA XXL NA PREZNET PLUSZOWY 220cm. PLUSZAK GIGANT
DUŻY MIŚ PLUSZOWY 160cm WIELKI PLUSZAK GIGANT - RÓZOWY
-14%
219,00 zł
189,00 zł
  • 32 osoby kupiły
DUŻY PIES PLUSZOWY 110cm WIELKI PLUSZAK POLSKI PRODUKT
-12%
249,00 zł
219,00 zł
  • 61 osób kupiło
DUŻY MIŚ PLUSZOWY XXL NA PREZENT 190cm WIELKI PLUSZAK GIGANT- Beżowy
DUŻY MIŚ PLUSZOWY NA PREZENT 180cm WIELKI PLUSZAK XXL GIGANT - ZD2
DUŻY MIŚ PLUSZOWY 180cm WIELKI PLUSZAK GIGANT
-10%
299,00 zł
269,00 zł
  • 71 osób kupiło