Kategorie

Konto

Koszyk

Namiot ogrodowy – na jakie rozwiązanie warto postawić?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Namiot ogrodowy – na jakie rozwiązanie warto postawić?

Namiot ogrodowy to rozwiązanie bardzo popularne w przydomowych ogródkach, hotelach czy na plażach – wszędzie tam, gdzie nie chcemy lub nie możemy stawiać trwałych zabudowań. Namioty i pawilony ogrodowe używane są do organizacji imprez plenerowych, uprawy roślin czy zapewnienia miejsca na wieczorny wypoczynek w ogrodzie. Jak kupić namiot ogrodowy tanio i które rozwiązanie wybrać? Oto nasze porady!

Jaki namiot ogrodowy wybrać?

Namiot ogrodowy przeznaczony do wypoczynku

W ofercie namiotów znajdziemy bardzo wiele rozwiązań: mogą to być namioty ogrodowe na warzywa (np. na pomidory), inaczej zwane tunelami foliowymi, niewielkie namioty handlowe używane podczas festynów i imprez plenerowych lub też duże pawilony ogrodowe, z których korzystają bardzo często restauracje czy hotele do organizacji wesel lub urodzin.

Namiot ogrodowy składany najprostszego typu to również świetne rozwiązanie dla rodziny, która nie chce lub nie może jeszcze postawić w ogrodzie żadnych zabudowań, a chce spędzać tam czas na przykład podczas posiłków. Taki namiot ogrodowy mały służy wówczas za osłonę od słońca czy deszczu, a w razie potrzeby można go łatwo zwinąć, nie pozostawiając na trawniku żadnych trwałych śladów (chyba że po postawionych pod namiotem meblach ogrodowych).

Namioty ogrodowe na taras to również rozwiązanie, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Są to już trwalsze konstrukcje, często robione na specjalne zamówienie, by pasowały pod względem designu do projektu domu. Jeśli jednak nie stać nas jeszcze na taki wydatek, z powodzeniem można się posłużyć zwykłym materiałowym namiotem ogrodowym na taras.

Tunel foliowy do upraw

Mały tunel foliowy to rozwiązanie, które umożliwi uprawę warzyw i kwiatów każdemu miłośnikowi ogrodnictwa – nawet osobom, które dysponują bardzo małym ogrodem. Oczywiście zapasy z takiego tunelu wystarczą na jedynie kilka tygodni, ale satysfakcja z samodzielnego wyhodowania roślin pozostanie na znacznie dłużej. Co więcej, przy doborze odpowiedniego tunelu rośliny można wysiewać nawet kilka razy w roku.

Namiot ogrodowy duży to z kolei rozwiązanie dla osób, które są właścicielami większego terenu i chcą bardziej poświęcić się przydomowej uprawie. W tym wypadku warto zainwestować w mocniejszą konstrukcję. Tunel foliowy z konstrukcją metalową lub tunel foliowy z rurek PCV to opcja wytrzymała i stabilna. Przy wyborze takiego namiotu warto również pamiętać o doborze odpowiedniej folii – różne jej kolory charakteryzują się bowiem innymi właściwościami.

Ile kosztuje namiot ogrodowy?

Ceny namiotów ogrodowych są bardzo zróżnicowane – wszystko zależy od wielkości takiego namiotu, jego przeznaczenia oraz materiałów użytych w danym projekcie. Najdroższe są z reguły namioty ogrodowe duże, przeznaczone pod imprezy plenerowe.

Namioty ogrodowe tanio można zakupić w internecie i podczas posezonowych wyprzedaży – kiedy zainteresowanie ogrodnictwem spada, prawdziwi miłośnicy upraw i oszczędności mogą liczyć na największe okazje. Na Arena.pl zakupimy pawilon ogrodowy już od około 100 zł.

Gdzie kupić namiot ogrodowy?

Namiot ogrodowy można oczywiście kupić w większości sklepów z wyposażeniem domu i ogrodu, jednak ze względu na to, że jest to duży sprzęt, transport do domu może nastręczać trudności. Warto więc sprawdzić ofertę namiotów ogrodowych w sklepie internetowym takim jak Arena.pl. gdzie wybór będzie większy, a transport zostanie zapewniony przez sprzedawcę. Nie musimy wówczas poświęcać czasu na dojazd do sklepu i męczące przechadzanie się alejkami – wszystkie informacje przeczytamy, siedząc przy komputerze. Tunele foliowe również dostępne są w sklepie internetowym Arena.pl.

Namiot ogrodowy to szereg udogodnień dla miłośników ogrodnictwa i wypoczynku na świeżym powietrzu. Nawet jeśli nie korzystamy z niego na co dzień, warto mieć jeden egzemplarz w garażu, by móc w razie potrzeby urządzić w ogrodzie przyjęcie urodzinowe lub po prostu grilla z przyjaciółmi.

Po więcej przydatnych akcesoriów ogrodowych zapraszamy do działu Ogród’ na Arena.pl!