Kategorie

Konto

Koszyk

Jak wybrać hamak ogrodowy?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jak wybrać hamak ogrodowy?

Letnia pogoda stwarza wiele okazji do wypoczynku na świeżym powietrzu. Po ciężkim dniu pracy przychodzi czas na chwilę relaksu w przydomowym ogrodzie. Warto zadbać, aby miejsce to stało się komfortową strefą odpoczynku dla wszystkich członków rodziny. Sprawdzonym patentem jest zakup hamaka ogrodowego, którego delikatne bujanie każdego powoli odpręży. Klasyczny, drewniany czy z moskitierą – opcji jest naprawdę wiele. Jaki więc hamak ogrodowy wybrać?

Hamak ogrodowy – czy warto mieć go w ogrodzie?

Moda na hamaki ogrodowe na kontynencie europejskim rozpoczęła się już na początku XVI wieku – a wszystko za sprawą odkryć Krzysztofa Kolumba. Do dzisiaj te “wiszące łóżka” cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Kiedyś do ich zamontowania konieczna była obecność pni dwóch drzew, dzisiaj kupić można m.in. hamak wolnostojący czy hamak ogrodowy podwieszany do sufitu.

Przydomowy ogród może za sprawą pewnych elementów stać się strefą relaksu oraz miejscem dziennych i wieczornych spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Hamak ogrodowy słynie z kolei z wysokiego komfortu użytkowania, dlatego sprawdza się idealnie dla zwolenników wylegiwania się na słońcu czy odpoczynku z książką na świeżym powietrzu.

Jaki hamak ogrodowy wybrać?

Wybór hamaka ogrodowego powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb, bowiem oferta dostępnych na rynku mebli ogrodowych jest naprawdę szeroka. W pierwszej kolejności należy więc określić, czy potrzebujesz hamaka wyłącznie dla siebie, dla dzieci, a może dla całej rodziny?

Kolejnym ważnym aspektem jest jego przeznaczenie, a mianowicie: czy będzie on służył do odbywania popołudniowej drzemki, czy do lektury porannej gazety. Ostatnim kryterium jest miejsce, w którym hamak ma się znaleźć np.. na balkonie, tarasie czy zawieszony do drzew.

Hamak ogrodowy ze stelażem

Hamak ogrodowy ze stelażem metalowym lub drewnianym to doskonałe rozwiązanie, gdy w ogrodzie brakuje drzew, do których można by było przytwierdzić te wiszące leżaki. Dużą zaletą jest ich wygoda oraz fakt, iż zajmują mało miejsca. Przeważnie posiadają one klasyczną konstrukcję, której część wykonana jest z odpowiedniego płótna, zwijającego się w “naleśnik”, przez co bardzo trudno z nich wypaść. Hamak ogrodowy na stelażu sprawdzi się również doskonale na balkonie czy tarasie.

Hamak ogrodowy dwuosobowy

Hamak ogrodowy 2-osobowy to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy kilku domowników lubi wypoczynek na świeżym powietrzu. Decydując się na zakup takiego modelu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego rozmiar (minimum 200×150 cm) i maksymalnym obciążeniu (ok. 150 kg).

Hamaki ogrodowe sznurkowe

Hamak ogrodowy sznurkowy to jeden z najpopularniejszych rodzajów tego typu akcesoriów ogrodowych. Z racji tego, że wykonany jest z bawełnianej pleciony, bez obecności dodatkowych poduszek lub koców, dla niektórych osób może być mało komfortowy. W porównaniu do innych modeli, przemawia za nim jednak niska cena.

Hamaki ogrodowe dla dzieci

Rodzice z kolei mogą podarować swoim pociechom specjalny hamak dla dzieci. Ich wybór jest naprawdę bogaty: rodzaj klasyczny, w formie zawieszanych krzesełek czy też w kształcie kołyski. Posiadają one specjalne usztywnienia oraz odpowiednio mniejsze rozmiary, dzięki czemu są bezpieczne dla wszystkich maluchów.

Hamak ogrodowy – cena

Cena hamaków ogrodowych może się wahać od 25 do nawet 1000 zł. Wszystko jest uzależnione od rodzaju wykorzystanych materiałów, wymiarów, budowy konstrukcji czy obecności dodatkowych elementów np. poduszek lub moskitiery.

Hamak ogrodowy to południowoamerykański wynalazek, który od wieków cieszy się niesłabnącą popularnością wśród miłośników relaksu na świeżym powietrzu. Obecnie wystarczy posiadać niewielki balkon, aby móc sobie pozwolić na ten niezwykle komfortowy leżak, stanowiący receptę na udany wypoczynek.