Kategorie

Konto

Koszyk

Jaki sprzęt do amatorskiego nurkowania?

Opublikowano: lip 28,2021 11:43

Jaki sprzęt do amatorskiego nurkowania.jpg


Podwodny świat ­– każdy z nas chciałby go zobaczyć i poznać! Nurkowanie jest wyjątkowym sportem. Zapewnia niepowtarzalne widoki i wrażenia, które zostają w pamięci na długi czas. Jeśli Ty również pragniesz odkryć nowy świat i poprawić swoje umiejętności pływackie – nurkowanie może okazać się świetnym sposobem! Zapoznaj się z tym cudownym sportem oraz dowiedz się, jaki sprzęt jest niezbędny do amatorskiego nurkowania!

Nurkowanie dla amatorów – co warto wiedzieć?

Sporty wodne, w tym nurkowanie – w ostatnim czasie cieszą się niemałym zainteresowaniem. Nurkowanie amatorskie może okazać się ciekawym sposobem na poprawę umiejętności pływania i poznanie podwodnego świata. Jest to aktywność odpowiednia dla każdej osoby, która posiada podstawowe umiejętności pływackie oraz dobry stan zdrowia. Przygodę z nurkowaniem mogą rozpocząć nawet seniorzy czy dzieci. Wiek nie jest tutaj żadnym ograniczeniem!

 

Niektórzy uznają nurkowanie za ekstremalne hobby. Czy tak rzeczywiście jest? Kluczem jest odpowiedni sprzęt dla nurka, ostrożność i nurkowanie z partnerem. Dzięki stosowaniu się do odpowiednich zasad, aktywność ta nie będzie tak niebezpieczna, jak mogłoby się wydawać. Co ważne, nurkowanie dla amatorów odbywa się również w towarzystwie osób doświadczonych i posiadających pożądane uprawnienia, dzięki czemu zapewnione jest bezpieczeństwo.

 

Warto również zaznaczyć, że nurkowanie dzieli się na kilka rodzajów. Jest to m.in. snorkeling, freediving, płetwonurkowanie i nurkowanie techniczne. Sprzęt dla płetwonurka może więc różnić się od sprzętu dla osoby, która uprawia np. freediving. Osoba, która jednak dopiero zaczyna swoją przygodę z tym sportem, powinna w pierwszej kolejności poznać podstawy i dowiedzieć się, na czym to polega. Sprzęt nurka warto zakupić dopiero po przebytym kursie. Wówczas możesz mieć pewność, że jest to odpowiedni dla Ciebie sport.

Sprzęt do nurkowania dla początkujących — co warto kupić?

Rynek obecnie oferuje wiele możliwości. Do wyboru masz przeróżne sprzęty, zarówno dla początkujących nurków, jak i tych bardziej zaawansowanych. Najlepszy z dostępnych sprzęt do nurkowania dla początkujących obejmuje:

 

●     butlę nurkową,

●     zestaw oddechowy,

●     mierniki ciśnienia,

●     mierniki głębokości,

●     piankowy skafander,

●     konsolę.

 

Przydatny jest również sprzęt do nurkowania, taki jak np. fajki. Fajki umożliwiają oddychanie powietrzem pobieranym z atmosfery, z kolei maski, jak łatwo się domyślić — chronią oczy, wyrównują ciśnienie i umożliwiają obserwowanie podwodnego świata. Płetwy zwiększają możliwości motoryczne w wodzie, co w przypadku osób początkujących może okazać się szczególnie pomocne.

 

Cena za zestaw do nurkowania z butlą nie należy do najniższych. Osoby, które nie posiadają wystarczającej ilości pieniędzy lub zwyczajnie nie są jeszcze przekonane do tego typu aktywności – mają możliwość wypożyczenia zarówno zestawu do nurkowania dla dorosłych, jak i sprzętu do nurkowania dla dzieci. Nietrudno jednak domyślić się, że w dłuższej perspektywie nie jest to zbyt opłacalne. Wypożyczenie sprzętu na dwa tygodnie lub dłużej jest podobnym kosztem, co jego zakup.

 

Jeśli interesuje Cię nie tylko nurkowanie, ale także pływanie, sprawdź nasze pozostałe artykuły: Spodenki do pływania — jakie warto wybrać?, Okulary do pływania dla dzieci — pomagamy wybrać! oraz Okulary do pływania — jakie wybrać?. Oprócz tego w naszej ofercie znajdziesz szereg interesujących produktów, takich jak stroje kąpielowe dla dzieci oraz dorosłych!

Sprzęt do nurkowania – zestaw i jego ceny

Ile kosztuje sprzęt do nurkowania? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na rynku możemy znaleźć zarówno gotowe zestawy, jak i poszczególne elementy. Samodzielne złożenie takiego sprzętu, czyli zakup każdej części z osobna — pozwoli nieco zaoszczędzić. Jeśli jednak preferujesz amatorski, cały sprzęt do nurkowania, powinieneś liczyć się z wydatkiem rzędu około 800-1400 złotych. W grę wchodzi również zakup używanego podstawowego sprzętu do nurkowania – zakup na portalu akcyjnym także może okazać się dobrym pomysłem i okazją do zaoszczędzenia odrobiny pieniędzy.

 

Sprzęt do nurkowania zestaw dla profesjonalistów może z kolei kosztować od kilku tysięcy do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Przed zakupem zestawu zastanów się, jaki sprzęt do nurkowania będzie w Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem. Weź pod uwagę swoje doświadczenie i wiedzę. Poznałeś już odpowiedź na pytanie, jaki sprzęt do amatorskiego nurkowania. Jeśli więc dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tym sportem, nie spiesz się i skompletuj podstawowy zestaw.

 

Nurkowanie – sprzęt dla początkujących nie musi być złożony, jednak warto, by pochodził od renomowanego producenta, nawet jeśli są to 3 czy 4 elementy. Kupując porządny sprzęt, będziesz mieć pewność, że posłuży Ci przez wiele kolejnych lat. Z czasem wystarczy dokupić dodatkowe elementy.

 

Mamy nadzieję, że wiesz już, jaki zestaw będzie dla Ciebie odpowiedni. Oferta na rynku jest na tyle szeroka, że bez problemu znajdziesz pożądany sprzęt!

 

 

Spodobał Ci się ten tekst? Przeczytaj więcej:

 

Oryginalny materac plażowy. Oto propozycje, którymi zachwycisz znajomych!

Torba plażowa — wybieramy najlepszą!

Akcesoria plażowe — 5 największych hitów tego lata!

Basen dmuchany — czy sprawdzi się w Twoim ogrodzie?

Baseny dla dzieci

Baseny ogrodowe i akcesoria do basenów

Baseny ogrodowe

Sprzęt i akcesoria do basenów